Eesti uudised

Kaunitar ja ärimees: ministrile altkäemaksu andmisest keeldunud ja kapoga koostööle läinud naine aitas enesekindla nõustaja kohtupinki  (64)

Juhan Haravee, 11. märts 2018 21:45
99,8% SÜÜTU: Altkäemaks? Kelmus? Kas võib olla veel jaburamat süüdistust, tõrjub riigiprokuratuuri etteheiteid 65aastane Udo Bachmann (paremal). Kogu pahanduse põhjustanud Lõuna-Eesti liivakarjäär on aga siiani müümata. Kuidagi tuleks hankida kaeveluba!Foto: Teet Malsroos

Liivakarjäärist vabaneda soovinud omanikule lahket abi pakkunud ärimees palus abivajajal teha keskkonnaministri koduerakonna (IRL) toetuseks 50 000 euro suuruse annetuse, et saada karjääri müüki kiirendav kaeveluba. Kas sellega pandi toime kuritegu või oli see vaid kuri kavatsus, peab välja selgitama kohus.

Harju maakohtus algas eelmisel nädalal ettevõtja Udo Bachmanile (65) esitatud süüdistuse kohtulik uurimine. Riigiprokuratuur on esitanud praegu Soomes elavale Bachmanile süüdistuse suures ulatuses altkäemaksu andmisele kihutamises, selle vahenduse katses ja kelmuses.

Lühidalt süüdistatakse Bachmani selles, et nõustades aastatel 2015-2016 Lõuna-Eesti maaomaniku tütart 11 ha suuruse liiva- ja kruusakarjääri müümisel, rikkus ta seadusest tulenevat aususe kohustust ja pani toime ka kelmuse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.04.2018
Altkäemaksusüüdistuse saanud ärinõustaja mängis kuritegu matkinud kaitsepolitseiga oma mängu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee