Eesti uudised

ÕL VIDEOD JA FOTOD | Eesti päästjatel läks Indias toimunud võistlustel hiiglama hästi! (8)

Liis Vaksmann | Video: Alar Truu, 12. märts 2018 15:00
Päästjad saabusid Indiast võistlustelt Tags: Päästjad. Tuletõrjujad. Tallinna Lennujaam.Foto: Alar Truu
Viis Eesti päästjat võtsid kahepäevasel heategevuslikul võistlusel Fire Combat 360 mõõtu mitmesaja võitlejaga, kus üksikarvestuses jõudsid kolm neist poodiumilegi.

Esmakordselt võistluse ajaloos toimus Fire Combat 360 võistlus Indias, kus 20 tiimi 16-st eri riigist üle maailma võtsid omavahel mõõtu heategevuslikul võistlusel, mille eesmärk on näidata nii päästjate ohtlikku tööd kui koguda raha hukkunud päästjate perede toetuseks.

Eesti päästjaid esindasid võistlusel Rauno Ojamägi, Kristjan Mikk, Sander Kaasik, Alor Kasepõld ja Mari Plaado. Oma vanuseklassis saavutasid nii Sander Kaasik kui Alor Kasepõld 2. koht ning naistearvestuses pani Mari Plaado kinni 3. koha. Meeskondlikul arvestuses lõpetati veerandfinaalis 6. kohaga.

Naiste arvestuses 3. koha kinni pannud Mari Plaado muljetab ja heidab valgust, mis Mumbais kohapeal täpsemalt toimus ning kuidas võistlus ise välja nägi:

VÄIKE ÜLEVAADE TOIMUNUST: Mari Plaado muljetab, kuidas võistlus Indias läks Foto: Alar Truu

Esmaspäeval jõudsid võistlejad tagasi Eesti, kus ootas neid eest pidulik vastuvõtt:

Foto: KODUS! Esmaspäeva pärastlõunal jõudsid päästjad võistlustelt tagasi koju (Alar Truu)

Osalejad ise jäid nii tulemuste kui võistluse endaga igati rahule. "Tulemused olid väga head. Suur areng on tehtud, aga alati saab paremini. Jätkame tõsiste treeningutega, kuna aastas on keskmiselt kolm võistlust. Kahjuks puudub Eestis sarnane rada, seega imiteerime igat võistluse osa võimalike vahenditega. Peaasi on see, et teha asja hingega ja anda endast iga treening maksimumi," muljetab Sander Kaasik. 

Järgmine säärane võistlus toimub jaanipäeva paiku Poolas. "Hetke seisuga on plaanis Toruń, Poola ette võtta. Seal toimub ka TFA ehk "Toughest Firefighter Alive" ja Crossfit võistlused. Kokku kolm päeva," avab Kaasik päästjate edasiseid plaane.

Võistused ise toimusid 9. - 10. märts ja meeskond komplekteeriti peamiselt Päästeameti kutsemeisterlikkuse võistluse „Pritsumees“ tulemuste pealt, kus kõik võistlejad on olnud silmapaistvad. 

Esimesel päeval võisteldi individuaalarvestuses, teisel päeval võisteldi juba meeskondlikult. Näiteks tuli osalejatel ronida viiekorruselise torni otsa, vinnata üles mitmekümne kilone raskus, tarida mitukümmend kilo kaaluvat nukku, ja seda kõike ajaga võidu joostes.

Siit ta stiilinäide sellest, kuidas üksikarvestuse võistlus käis:

Samal teemal

08.03.2018
FOTOD | Tublid Eesti päästjad astuvad Indias võistlustulle
28.12.2017
Päästjate tulikuum kalender müüdi loetud päevadega läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee