Maailm

Briti linnas uimastati, peksti ja vägistati 40 aasta jooksul enam kui 1000 last (116)

Toimetas Gerly Mägi, 11. märts 2018 13:54
Pilt on illustreerivFoto: Katherine Evans/freeimages.com
Suurbritannias on avalikkuse ees lahti rullunud ajaloo üks jõhkraimaid laste ahistamise skandaale. Pea 40 aasta jooksul uimastas, peksis ja vägistas kamp mehi enam kui 1000 last.

Telfordi tänavad muutusid noortele tüdrukutele ohtlikuks juba 1980ndatel, mil hakkas vägistamisteateid üha sagedamini tulema, kirjutavad mitmed Briti portaalid.

14aastasena ohvriks langenud neiu rääkis Mirrorile, et oli sunnitud seksima vahel mitme mehega korraga. Majad, kuhu teda veeti, olid aga räpased ja hirmuäratavad. "Mulle öeldi, et kui ma kellelegi sõnagi paotan, tulevad nad mu väikeste õdede järgi ja ütlevad mu emale, et olen prostituut."

Neiu sõnul käis ta mitu korda nädalas kohalikus kliinikus SOS-pilli küsimas, kuid mitte keegi ei tundnud huvi, miks tal seda nii tihti vaja läheb. "Jäin kaks korda rasedaks ja tegin aborti. Paar tundi pärast teist aborti viis üks mu ahistajatest mind kaasa ning veelgi rohkem mehi vägistasid mind," meenutas neiu.

"Kõige jubedam hetk oli pärast 16. sünnipäeva, kui mind uimastati ja mind vägistas viis meest korraga." Ohvri sõnul lubasid ahistajad ta maja maha põletada, kui ta juhtunust kellelegi räägib.

Sunday Mirrori uuriv toimetus kirjutab, et Telfordi sotsiaaltöötajad olid ahistamistega kursis, ent politseil läks kümme aastat aega, et uurimisega alustada. Orjadena peetud lapsi hakkas uuriv nõukogu käsitlema pedofiilide ohvrite asemel prostituutidena, mistõttu oli süüdistusi gängiliikmetele keeruline esitada. Kogu uurimist üritati aga vaka all hoida, et vältida rassismilaineid ja rasside vahelisi konflikte.

Foto: Sunday Mirror

Üht hiljutist vägistamisjuhtumit ei suutnud politsei viiel korral lahendada, kuni üks Briti parlamendi liige sekkus. Tähelepanu tõttu koondas politsei uurimiseks suuremad jõud ning uurimine suudeti lõpetada nii, et süüdlane sai karistada.

Võimudele heidetakse ette liiga leebet suhtumist süüdistustesse, sest kümned gängi liikmed on jäänud karistuseta. Politsei sõnul aga käib uurimine pidevalt ning massivägistamisele loodetakse panna piir.

Linnarahva sõnul pole hirm aga Telfordi tänavatelt siiani kadunud. Viimane vägistamisjuhtum jõudis avalikkuseni vaid paar kuud tagasi.

Kui suurest gängist saab üldse rääkida, pole siiani teada. Meedias räägitakse kuni 70st lapsi ahistanud mehest. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee