50
fotot
Dokfilmi "Ahto. Unistuste jaht" hoogne esilinastuspidu Kuku klubis (Viktor Burkivski)

Naistepäeval esilinastus Solarises Apollo kinos Jaanis Valgu dokumentaalfilm "Ahto. Unistuste jaht", pärast mida toimus hoogne pidu Kuku klubis.

"Ahto. Unistuste jaht" on film Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest

Ahto ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused.

Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda

Dokfilmi "Ahto. Unistuste jaht" hoogne esilinastuspidu Kuku klubis (Viktor Burkivski)Stsenarist ja režissöör Jaanis Valk, operaator Erik Norkroos, monteerijad Erik Norkroos, Kersti Miilen ja Jaanis Valk, helirežissöör Horret Kuus, produtsent Erik Norkroos. Filmi on tootnud Rühm Pluss Null.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Media. Lisaks toetati filmi tegemist läbi Hooandja.ee keskkonna.

Vaata pilte hoogsast filmi järelpeost Kuku klubis!

Dokfilm "Ahto. Unistuste jaht" jõuab kinodes vaatajateni alates 14. märtsist. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

L
Leida  /   16:02, 11. märts 2018
Ikka ja jälle, imestamise ja imetluse väärt, tänu ajaloohuvilistele, nende otsingutele ja leidmistele, rulluvad meie ees lahti inimeste elulood, kellest meil, vähemalt suuremal osal, "vaikimisajastul", ei olnud aimugi. Tänu meie "kullajkaevajate" otsingutele, kes tolmunud ja ônne läbi säilinud reliikviatest, äratavad ellu me kangelased ja nende epopeed. Austus, uhkus ja imetlus Ahtole ja selle filmi tegijatele!
Millisteks tegudeks olid vôimelised lihtsad, maakohtadest pärid noored mehed ja naised!
M
Mann  /   11:04, 11. märts 2018
suurepärane film, soovitan soojalt

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis