Elu

PILDID | Dokfilmi "Ahto. Unistuste jaht" hoogne esilinastuspidu Kuku klubis (5)

Anu Saagim, 11. märts 2018, 10:20
Dokfilmi "Ahto. Unistuste jaht" hoogne esilinastuspidu Kuku klubis Viktor Burkivski
Naistepäeval esilinastus Solarises Apollo kinos Jaanis Valgu dokumentaalfilm "Ahto. Unistuste jaht", pärast mida toimus hoogne pidu Kuku klubis.

Dokfilmi "Ahto. Unistuste jaht" hoogne esilinastuspidu Kuku klubis Viktor Burkivski

Samal teemal

"Ahto. Unistuste jaht" on film Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest

Ahto ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused.

Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda

Dokfilmi "Ahto. Unistuste jaht" hoogne esilinastuspidu Kuku klubis Viktor Burkivski



Stsenarist ja režissöör Jaanis Valk, operaator Erik Norkroos, monteerijad Erik Norkroos, Kersti Miilen ja Jaanis Valk, helirežissöör Horret Kuus, produtsent Erik Norkroos. Filmi on tootnud Rühm Pluss Null.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Media. Lisaks toetati filmi tegemist läbi Hooandja.ee keskkonna.

Vaata pilte hoogsast filmi järelpeost Kuku klubis!

Dokfilm "Ahto. Unistuste jaht" jõuab kinodes vaatajateni alates 14. märtsist. 

5 KOMMENTAARI

l
Leida 11. märts 2018, 16:02
Ikka ja jälle, imestamise ja imetluse väärt, tänu ajaloohuvilistele, nende otsingutele ja leidmistele, rulluvad meie ees lahti inimeste elulood, kelle...
(loe edasi)
m
Mann 11. märts 2018, 11:04
suurepärane film, soovitan soojalt
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee