Muusika

GALERII | Valgas kuulutati välja Eesti parim muusikavideo (3)

Terttu Jazepov, 11. märts 2018, 13:14
Eesti muusikavideote festival 2018 Valga raudteejaamas Martin Ahven
Laupäeva õhtul toimus Valga raudteejaamas teist korda Eesti muusikavideote festival, mille raames selgus Eesti parim muusikavideo. Kokku kandideeris 42 videot.

Huvilisi oli kohale tulnud poolesaja ringis, kelle seas nii lapsi kui nende vanemaid. Noored pöörasid küll tähelepanu rohkem muusikale kui videopildile, sest paremate lugude ajal ei peljatud ka tantsida. Need, kes süvenesid rohkem videotesse, ei pidanud pettuma, sest valik oli väga värvikirev, alustades Trad.Attack!’ist ning lõpetades Marco Tasasega.

Õhtu lõpuks anti välja kolm auhinda: publiku lemmik, žürii eripreemia ning peaauhind. Žüriisse kuulusid Ingel Vaikla, Hardi Volmer, Peep Pedmanson ning Henri Aruküla.

Ingel Vaikla, kes võitis parima muusikavideo auhinna eelmisel aastal, arvab, et tase läheb iga aastaga järjest paremaks.

Hardi Volmeri meelest oli tegu hirmutava kogemusega, sest videosid on niivõrd palju. „Kui mina noor olin, siis oli aastas võib-olla kaks videot,” lisas ta. Märkuse peale, et ehk oleks ka ise aeg uus video teha, vastas Volmer, et plaanid on.

Peep Pedmanson on ka ise muusikavideote nominent olnud. „Nagu Hardi ütles, oli aeg, kus neid tehti vähe. Üks kord oli kaks videot olemas ja keegi kuskilt kuulis, et ka mina olen Kosmikutega midagi teinud. Põhimõtteliselt oli siis kolm videot, millest kolmandiku moodustasin mina,” meenutab ta. „Kõige paremad olid ajad, kui me Tartus videodiskodel käisime. Kuid keegi ei tantsinud, sest oli oht, et sa oled seljaga ja siis sa ei näe ekraani,” räägib Pedmanson, et diskol käidi videosid vaatamas, mitte tantsimas. 

Eesti muusikavideote festivali 2018 parimaks muusikavideoks valiti Jarek Kasar feat. Saara Kadak „Mina jään ellu”, režissöör Almondi Esco.

Eripreemia pälvis Würffel „Breathe”, režissöör Sohvi Viik.

Publiku lemmikuks oli A-Rühm „Mingi kukk on mu BMW-s” (5Miinust remix), režissöör Sander Allikmäe.

Kui auhinnaga pärjatud oli välja kuulutatud, pidas Volmer vajalikuks lisada, et tegelikult selgus võitja läbi ränga vaimse võitluse. „Lõppkokkuvõttes otsustas meie ainuke kaunis noor daam, visates loosi. Muidu arvatakse, et pundis on kaks animatsioonimeest ja selle tõttu võitis ka animatsioon. Ei, võitis kunst ja kunstis on tähtis stiil. Ja kuna stiil on kõige tähtsam, jäimegi vaidlema, sest minul oli kümme favoriiti,” paljastab mees telgitaguseid.

3 KOMMENTAARI

o
Oooooo? 12. märts 2018, 12:40
Kultuursed inimesed oskavad pidutseda? (Vaadake ka põrandat,toolide alused on kultuursete inimeste looming)
v
Vot need 12. märts 2018, 08:50
karikad on küll paganama ilusad !
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee