Eesti uudised

"Rahva teenrid": tselluloositehase vaidluses ületavad tunded mõistuse

Toimetas Denes Kattago, 10. märts 2018 17:56

77 KOMMENTAARI

h
hais/ 11. märts 2018 18:55
i
Imestan tõeliselt/ 11. märts 2018 11:23
La stedlased selgitavad välja kas tehas kahjustab eetsi loodust või mitte. Suiiani nad on tellimustöö täitjad, kui kardavad et nagunii suunatake neid uuringuid väliselt. Millise teadlase uuringut poliitiliselt suunata saab? Mitte teadlane vaid lapsuke sellisel juhul. Tahaksid pehmaid asju uurida, et vastutust ei järgneks. Kõvad teadlased küll. Argumenatsiooni tase ja vastutustunne on väga viletsad. Tootvale tööle tuleks saata.
k
konsa/ 11. märts 2018 10:24
"Rahva teenrid": tselluloositehase vaidluses ületavad tunded mõistuse
.-.-.-.-
eh, uurida tasuks olemasolevaid FAKTE,näiteks mis jama on Estonian Cell'iga
...
artikkel maalehest
Estonian Cell on poolteist aastat vales kohas heitvett merre lasknud ja valest kohast ka proove võtnud
http://maaleht.delfi.ee/news/keskkond/uudised/estonian-cell-on-poolteist-aastat-vales-kohas-heitvett...
..
me tegelikult keegi ei tea, kuidas REOSTAB see paberivabrik meie maad. väidetavalt see paberivabrik ladustab mingit haisvat ollust ja lõhn on kilomeetrite taha tunda.
see paberivabrik pange tähele KONTROLLIB (TEADLIKULT REOSTAB) enda heitmete vastavust nn. looduskaitse eeskirjadele.
nende kodulehel on KESKONNAMINISTEERIUMI KIIDUKIRI, selle ettevõtte keskonnasõbralikkuse kohta.
jääb mulje, et keskonnaministeerium on paberivabriku löa otsas
0
007/ 11. märts 2018 09:56
Kui ainult mõelda nendele suurte puidukoormatele mis siin igapäevaselt sõitma hakkavad,siis tekib küsimus:mis saab meie teedest?Juba praegu on kevadeti väiksemad kruusateed nii ära lõhutud,et saab sõita ainult traktoriga.Ja lõhkujateks ikka needsamad palgikoormatega autod.Ja keegi ei mõtlegi neid lõhutud teid korda teha.
u
Uuringud enne operatsiooni, kuigi arstid ka eksivad, sest on juhtumeid, kus süda ei peagi opi-le vastu./ 11. märts 2018 09:26
Eestimaa ülekoormamine igasuguste suurprojektidega ei jäta sellele (ime!)pisikesele maalapile alternatiive, siit ei ole meil tavainimestel enam kuhugi minna. Kindlasti tuleb uurida, aga alustagem "mõttehiiglaste" projektidest. Muidugi on ka Maarjamaa maapõues komponende, mis vägistamise korral annavad rikkuse vähestele, aga tagasiulatuva tulemuse tulevastele põlvedele ja seda ei oska näidata ka kaasaegsemad uued uuringud. Kümnekonna aasta möödudes on veelgi täpsemad uuringud, kuid siis on juba hilja. Mõtleme veel.
ü
11. märts 2018 09:11
Üks mõte veel. Tõeline 21saj ettevõte skeleton viis oma tootmise eestist ära kahjuks, tundub, et polnud sobiv ettevõtluskeskkond ja piisavalt euroopalik maa. Samas tahetakse hetkel NSVL aegset propakandat, metoodikat ja tsensuuri rakendades tuua eesti puhtaimasse keskkonda ja ülikooli linna 19saj tehnoloogial põhinevat keemiakombinaati. Nsvl ajal tehti ka kõik uuringud ja samuti vastas kõik seadustele ja normidele ja teadlased uurisid nii nagu vaja oli. Nii jätkates on varsti totaalselt ära lagastatud 75% eestist ja meie endi poolt. Häbiväärne.
k
11. märts 2018 08:58
Kuulasin saadet. Mirko Ojakivi võttis ise samuti väga kallutatud ja tehast pooldava hoiaku. Näiteks kuku raadiost tulnud keskpäevatund oli palju mõistlikum ja tasakaalustatum. Tundub, et EER juhtkonnas on antud käsk, et kui tselluloosikombinaadi ehitust ei toeta, siis seda teemat ei tohigi saatejuht käsitleda. Isegi hundimägi oli tasakaalustatum, kuigi ÄP ei varjagi oma toetust. Kõige positiivsemalt üllatad k.paris, kes ajas mõistlikku juttu. Riigi tasandil on ju ülikoolidel, ministeeriumitel nüüd siis tundub et ka err keelatud kombinaadi vastast infot anda. Infot ja hinnanguid võivad anda ainult kindlad isikud, kelle jutt on läbinud täpselt läbi mõeldud tsensuuri.
s
sohva/ 11. märts 2018 08:35
See et loodusele tekkiv reostuskoormus suureneb tunduvalt , ilmselt ei vaja täiendavat uurimist. Pealegi on eestis tavaks et igasuguseid keskkonnauuringuid tellib reeglina projekti käivitamisest huvitatud osapool ja kes maksab see ka tellib muusika.. Selle projektiga seoses on ka juba kõlanud väiteid et ka raiemahud planeeritava tehase lähiümbruses ei taga eeldatavaid vajaminevaid koguseid. Siit aga järgmine küsimus , üle eesti hakkavad vurama raskeveokid puidukoormatega, mis saab teedest ja liiklusohutusest. Juba täna ei suuda omavalitsused tagada kõrvalteede piisavat hooldust.
Minu arvates on see väga jabur plaan ja ilmselt pliiatsist välja imetud et lisada teise jaburuse rail boltiku tasuvusanalüüsi mingigi kaubavoog.

a
ahh/ 11. märts 2018 08:03
küll Tartu volikogu selle RMK aferisti kohtusse annab, tollel pole ju ei tundeid ega mõistust
m
maakas/ 11. märts 2018 01:11
Mirko Ojakivi viljeleb otsest demagoogiat, väites justkui tehase vastased eiravad teaduslikke uuringuid. Seal pole tõepoolest midagi uurida kui on varasemast teada, et sobimatu hiigeltehase ehitusega kaasnevad selged keskkonnamuutused. Küsimus on lihtne, kas eelistame tehast ja sellega kaasnevaid positiivseid pooli või enda elukeskkonna säilitamist praegusel kujul. Tartlased ja mitte ainult nemad, eelistavad viimast. Milleks sogada, kui kohale ei jõua siis tasub end ennem harida.
j
jatkusuutmatu geen/ 11. märts 2018 01:05
vaatasin noorena kümneid aastaid tagasi hr. märulimees seagali filme kus tüüp võitles korporatsioonide vastu kes matsid mingeid megaotlikke jäätmeid indiaanlaste maale ja pilt kus korporatsiooni esidavad tegelased kohalikele seletasid kui hullupööra kasulik see teile pärismaalastele on kui meie teie porgandipeenra alla mingit sodi ladustame, on siiani slime ees, aga vahe on selles et meil eestis ei ole sellist "kangelast" nagu seagal, batman, superman, raudmees, Spider-Man ,thor, mr.america, jne. kes seisaks ja võitleks õigluse ja kohaliku rahva eest
ä
Ärganud mõistus ületab kasumiahnuse/ 11. märts 2018 00:45
Torpedeeriv küsimus tehaseehitajatele.
Kui see on nüüd nii kõva projekt--miks te siis seda oma kodukülasse ei planeeri ? Aa-Ak
k
Kalev/ 11. märts 2018 00:29
Kui Eesti sedasi suurehitusi täis ehitatakse on jälle odavat tööjõudu idast loomavagunite viisi vaja ja kohe korterijärkorras 1-sse etappi nagu nõuka ajal!
k
Kalev/ 11. märts 2018 00:25
Brüsselis on kõvasti jalarättide mähkimist õpetatud!
k
Kalev/ 11. märts 2018 00:24
Keegi on ikka Tammsaaret lugenud! Tõde ja õigus!?
k
Kalev/ 11. märts 2018 00:15
Aga Peipsi tulekski ära mürgitada ja põlema panna!

f
FUD/ 10. märts 2018 23:55
Meie teadmine on see, et kui tehakse üks Suur-Emajõkke heitvett eraldav suurtehas siis Butin ajendil et mööda Emajõge voolab heitvesi Peipsi järve, mis on ka Venemaa veekogu, kust püütakse kala jne ning see kahjustab läbi piiriveekogu ühtlasi Venemaa ökoloogiat ja inimeste heaolu ja tervist
- ründab Eestit kaitsmaks Venemaa ökoloogilisi huve ja sealsete kodanike tervist..
Nii et küsimus on äärmiselt tõsine ja riikliku julgeoleku küsimus, mitte mingi majanduslik küsimus.
Tasub hoiduda provokatsioonidest ja tehase rajamisest.
Elagu Eesti!
k
Kas/ 11. märts 2018 04:54
ta nüüd just ründab, pole tõenäoline, aga kibedad trahvid võib meile EL kaudu kaela sokutada küll.
Pealeselle on siis meie paipoisi renomee Euroopas määritud, sest kui asi puudutab Putjat, siis tema tegemisi jälgitakse hoolega ka teiselpool suurt lompi.
a
Al Bandy/ 11. märts 2018 06:50
jah nii nagu viimsesreliikvias vend Johannes ütles et"otsi sõpru oma vaenlaste seast",tuleks leida keegi tegelane Pihkva meediast kellele see kont pureda anda,siis on seda haisu terve euroopa täis,see pole väga naljaasi kui jõkke lastakse ööpäevas 30 tonni keemiatehase jäätmeid.
t
Tore/ 10. märts 2018 21:11
Peaks nende naisi ka uurima ,äkki sobivad mõnele teisele mehele ka. Ega see veel seda ei tähenda, et peab siis teisega elama ,aga uurida ikka võiks
n
Nitroglütseriin?/ 10. märts 2018 20:44
on vedel värvitu õlitaoline suure töövõimega lõhkeaine, mida kasutatakse väga paljude lõhkeainesegude valmistamisel. Nitroglütseriin oli esimene praktilist kasutust leidnud lõhkeaine, mis ületas tugevuselt musta püssirohtu ja on väga tundlik tule ja mehaaniliste mõjutuste suhtes. Selle põlemine võib iseäranis kergesti muutuda detonatsiooniks ning seda eriti suuremate lõhkeaine koguste juures. Nõnda on selle käsitsemine äärmiselt ohtlik ning selle kasutamine puhtal kujul on väga harv. Täiendavaks puuduseks on kõrge sulamistemperatuur (14°C). Nitrotselluloosi valmistamise tehnoloogiat kasutatakse ka lõhkeainetööstuses.
k
Käsitsemise huvides/ 10. märts 2018 20:51
mina lisaksin sellele kiiselguuri.
Isiklikult muidugi soovitaks teist teed minna - TATP
a
Ants/ 10. märts 2018 20:43
Keegi ei lase tänapäval Euroopasse ehitada saastavat tehast. Inimesed on luuletajate ja heliloojate arvamustega ülesköetud ja poliitikutel ei jää muud üle, kui kaasa laulda, muidu äki neid ei valita.
s
sinisilmne/ 10. märts 2018 20:59
k
kas sa tõesti/ 11. märts 2018 13:52
usud seda, mida kirjutasid? RB on meie jaoks ülikahjumlik ja meie keskkonda pöördumatult kahjustav, kuid Euroopa toetab seda täiega.
j
Jüri/ 10. märts 2018 20:21
Lugesin ja kopisin ühe väga otse öeldud fakti: Eesti maksusüsteem - Tööandja ei maksa midagi. Sotsiaalmaks 33%, tulumaks 20% ja käibemaks 18% tuleb kõik töötajalt. Tööandja on ülalpeetav.
Ja sisuliselt nii ongi - vääristab metsa ja kõik see raha läheb vääristaja (otse või veidi segasemalt tehase ehitamiseks laenu andnud panga) taskusse.
Eesti inimestele sealt töökohti praktiliselt ei tule (number 200 pole kõneväärt ja nendestki tuleb enamus eksperte/oskajaid tuua piiri tagant);
Eesti riik makse ei saa, sest tulumaks ju 0%;
ja meie, makse maksvate Eesti inimeste, maksurahast tuleb saastetehase järelt saastet koristada.
Praeguse maksusüsteemi juures on iga suurtöötus Eestis rahva jaoks täiesti mõttetu - meie jaoks tekivad ainult mõned miinimumpalgaga töökohad. :(
t
Taipamatu/ 10. märts 2018 20:35
Kui tööandja ei maksa midagi, kas siis töötajad peavad ilma palgata tööd tegama ja lisaks veel maksud maksma.
i
Irf/ 10. märts 2018 21:21
Töötaja teenib tööandjale selle raha välja, millest maksud ja palgad makstakse. Tööandja lihtsalt juhib vägesid. Vähemalt hakkavad ka need tööandjad, kes kunagi ise ka tööd teha rabasid, yhel hetkel vägesid juhtima, kui firma suureks ja edukaks saab. Lihtsalt arukas tööandja hangib korralikud töötajad ja maksab neile hästi, et nad tema firmast konkurentide juurde ei läheks.
m
Ma/ 11. märts 2018 05:02
arvan, et jutt käis ikka riigimaksudest, noorhärra.
o
OMG/ 10. märts 2018 19:48
Tselluloositehas, Rail Baltic, fosforiit, metsade lageraie. Eestimaa mürgitatakse, viiakse tühjaks ja lagastatakse, laastatakse! Kaitse jumal Maarjamaad!
l
lisaks/ 10. märts 2018 20:18
Tallinna sadama ja Eesti Energia müügilepanek. Lauluke, kõik müügiks, osutus tõeks tänu just muutuvale keskerakonnale.
j
Juurde võib veel lisada/ 10. märts 2018 20:55
jEesti jEnergia jUtah projekti - oli see ju samuti ülimega-giga-suurt "rahvuslikku" tulu toov :D :D
h
hiiu praam ja madalvesi/ 10. märts 2018 23:58
Aga Helsingisse tunnel? Mhh? Kuidas tunne on?
k
Kui/ 10. märts 2018 19:46
see vabrik on nii tasuv ja tervisslik, peaks maakonnad investorite ukse taga sabas seisma. millegipärast tuleb seda õnnistust pettuse ja võimuga tartlasele pähe määrida. Kordan, kui see diil oleks tõesti oivaline, kakleksid vabriku pärast paljud omavalitsused.
t
tehas tehaseks/ 10. märts 2018 19:40
kuid huvitav kas RMK-d samamoodi üle lastakse ja võetakse kui oma firmat..
kokkulepped omade vahel ja ressursi jagamine iseendale...
tehasemiljonid ja toore ühest vaesemehe kasukast tõmmatud jänesed?
j
just -tehas tehaseks/ 10. märts 2018 20:20
aga kui mehepoegade palgad ja pensionid riigikogus ja eliidis hakkavad juba 10 tuhandet ületama ja sarnaseid tegelasi koguneb üha rohkem, siis pole ju pääsu. Tulebki kõik mis vähegi võimalik üle lasta.

1
10 aastase argus/ 10. märts 2018 19:38
Kasu on subjektiivsetest hinnangutest siin 0%. Ametlikku uuringut on vaja. Kui ametlikku uuringut asjale ei tule, on kasu Eeetsi tedlastest ja teaduspargist ka 0%. Me oleme ikka nõrgad küll eesotsas otsustajatega. 100 aastane Eesti oma 10 aastase arguses.
k
keda huvitab enam sinuametlik uuring !/ 10. märts 2018 20:24
Sellest ajast kui majanduse eesmärgid ja nende plaanipärane areng anti Laari ja Friedmani kompetentsi, korraldab meie elu skisofreeniline turumajandus.Hinnatõusu ja inflatsiooni jätkudes kistakse vaestel viimasedki püksid jalast.
s
sa oled/ 10. märts 2018 21:34
m
mida Sa/ 10. märts 2018 21:19
ikka uurid kui kogukond on vastu. Ega me nüüd Valgevenes ei ela, et valitsus ütleb, et kuidas peab. Levinud arusaama järgi tähendab kogukonna vastuseis seda, et inimesed on kasutavad neile antud kaasarääkimisõigust. Lääne demokraatia väärtustab kodanikeühenduste tasandil väljendatud tahet.
m
10. märts 2018 22:45
Mingi seltskond võib tahta uurida uurimise pärast, eks maksku siis oma taskust kinni see uurimine, aga see ei tähenda, et teid eriti teravdatud uurimise alla ei võeta.
a
aeg näitab/ 10. märts 2018 19:21
väga näotu mismoodi surutakse seda projekti läbi
j
just - / 11. märts 2018 13:55
üks vale ajab teist taga.
k
Kala/ 10. märts 2018 19:19
Need tunded BASEERUVADKI mõistusel. Mõistus ütleb, et tahase rajamine ei too kasu mitte linnale ja linnaelanikele vaid ainult investoritele, kellel on linnarahvast savi. On fakt, et Tartu suurim tööandja on TÜ ja just see asutus toob siia uut rahvast ja töö-ja elukohti. Kui loodav tehas loob 200 töökohta, kuid haisu ja reostuse tõttu läheb linnast ära 2000 inimest, siis on töökohtadel baseeruv näide ikka mannetu. Emotsioon ongi seetõttu negatiivne ja inimesed on selle rajatava tehase VASTU
o
oja/ 10. märts 2018 19:16
Ojakivi pole kellegi rahva teener, ikka kellegi muu teener. Isandaid jätkub! Raadio kahte niikuinii eriti ei kuulata, aga see tehas Eestisse ei sobi, sest meil pole sobivat veekogu. Ja metsaraie peab kaks korda vähenema, mitte kasvama.
r
raha teenrid/ 10. märts 2018 19:14
ü
Ületab küll... / 10. märts 2018 19:00
... aga raha hulk ületab mõistuse!
v
vana Setu/ 10. märts 2018 18:57
On kindel, et see tehas hakkab haisutama, küsimus on selles, kui suure maa-ala ja kui intensiivse haisuga ta ära katab. Samuti võib kindel olla, et tekib ka vee reostus. Küsimus tekib jälle selles, kas meie vesikond selle ära seedib ja milline saab olema valmidus neid reostusi likvideerida. Kui raha läheb valitutele ja kulud jäävad rahvale (KOV-ile) siis pole rahvale seda tehast vaja.
a
Al Bandy/ 10. märts 2018 20:52
no vana Setu,Äänekoskis mõõdeti haisu levikut kuni 53 kilomeetri kauguseni see oleks siis enamvähem nõnna et Võrus vast haisu tunda poleks aga näiteks Osulas oleks tunda kuda Tartu haiseb,see on karm,peris karm.
r
raha ei haise/ 11. märts 2018 00:22
Soomlased ütlevad, et see mida nad tunnevad on meeldiv raha lõhn.
k
küss/ 10. märts 2018 18:47
No mida ütleda sellise kokkuvõtte peale? See et tehas haiseb, tõestatult ja lubatult 56 päeva aastas POLE FAKT vaid emotsioon. See, et mets raiutakse jätkusuutmatult POLE FAKT vaid emotsioon. See, et suht väikse ja kõikuva vooluhulgaga Emajõe kaldale hiidvabrik ei sobi POLE FAKT vaid emotsioon. Aga ehk tuleb asja hoopis niipidi vaadata, et tegu on nii FAKTIDE kui ka EMOTSIOONIDEGA. Aga tõepoolest tundub, et KÕIGIL, kes ise Tartus ei ela, langeb elatustase kolinal kui polli &co tselluvabrikut Tartusse ei tule. Kuidas te vaesekesd küll siiani hakkama oleta saanud???
e
Emotsioon on tagajärg, mitte põhjus./ 10. märts 2018 19:02
Ma ei leia kusagilt poolt, et faktid ja emotsioonid oleksivad kudagigi lahutatavad. Igasugused faktid tekitavad emotsioone ja emotsioone tekitavad ka igasugused valed. Emotsioonid on tundeväljendused - me kas aplodeerime või vilistame välja, Emotsioone ei saa tekitada tühjalt kohalt, enne ikka fakt, tõdemus, vale või mis tahes nähtus, siis järgneb emotsioon, vastupidi ei saa kuidagi.
v
Vastus/ 10. märts 2018 20:11
Seni saame hakkama eurorahadega ja soomlaste juures orjamas käies. Kui euroraha lõpeb peame orjapidajaid juurde leidma?
p
10. märts 2018 22:47
Probleem ei ole ju ainult haisus vaid ka vees, sh põhjavees kuni Läti piirini välja.

r
ruudi/ 10. märts 2018 18:40
Estonian Cellist sõidan mõõda iga päev ja imestan kui targasti on suur asi ära tehtud Eestil on vaja tarka tehnoloogiat mis riigikassat täidaks Lillenuusutajad meid edasi ei vii
j
Jaah/ 10. märts 2018 18:48
kogu eesti haavapuit sh lendoravate pesapuud lähevad Austia suurkontsernile kuuluvasse ahju. Palju riik sealt aastas tulu teenib?
t
to/ 10. märts 2018 19:03
Nimetatud vabrik kuulub austria suurkontsernile. Kasutab suures koguses haavapuitu, mida lendoravad pesepuudeks kasutavad. Palju see tehas rahvale aastas sisse katoob?
a
armeenia raadio/ 11. märts 2018 00:06
Nii palju et talle tehake isegi elektrihinnas alandust, sest firma ähvardas, et nende tootmine ei ole muidu piisavalt kasumlik kui nad tavahinnaga nagu teisedki elektrit tootmiseks osta peaksivad.
t
to ruudi/ 10. märts 2018 19:08
Aga paku tehasele oma tagaõue!
ü
üks/ 10. märts 2018 19:36
asi on mööda sõita ,teine Estonian celli kõrval elada -ehk ohtudest ,peroksiidi mahuti ,mis õnnetuse korral pühib Kunda maamunalt,väävelhappe mahuti ,mis esimesel tootmisaastal ümber vajus ,täielikust katastroofist oli vaid mõni mm puudu. Lisame selle ,et alla tuult koduõues olla ei saa ,sest tootmisjäägid ja reovesi haisevad ja neid jamasid võiks veel ette lugeda.
t
to/ 10. märts 2018 20:18
kirjutasin enne vähe pikemalt vastuseks. Paraku ei vastanud mu komm reeglistikel. Niipalju siis sõnavabadusest.
p
Peroksiid, ütlesid Sa?/ 10. märts 2018 21:02
Kuna ma pole käinud ega tea sellest tehasest midagi siis otsingust leitud "iselagunev pleegitusagent" lubab oletada, et tegu vesinikperoksiidiga - saab sellest maru head lõhkeainet ja kui seal lausa mahuti, siis sellest saaks ilmatukäraka
j
just / 10. märts 2018 21:12
t
Teeline/ 10. märts 2018 23:46
Aga sa sõida Kehrast ka mööda! Ei tea, mitu korda seda teha suudad, enne, kui öökima hakkad?
k
Keskonnamõjud / 10. märts 2018 18:35
spetsialistide poolt hinnatakse ära ja kõik on korras. Nagu Kiviõlis, Aidus ja mujal.
o
obene/ 10. märts 2018 18:31
See oli äärmiselt häbematu saade Tartu volikogu ja tehase vastaste halvustamiseks. Uskumatu oli kuulata, millise agressiivse hoiakuga tehti Tartu teadlased ja volikogu liikmed emotsionaalseteks lahmijateks, kellel puudusid argumendid ja faktid. Täielikult kallutatud saade ESTFORI toetuseks! Saates osalejad võtsid endale õiguse olla targemad volikogu saalis istujatest ja halvustada seal toimunut oma rikutuse piirides. Kõik olid lollid peale kommenteerivate Rahva teenrite ja akadeemik Varblase, kes Aeg Maha saates muudkui itsitas ja hoidis oma nina ja nägu pihkude vahel.
t
10. märts 2018 18:22
Tõelised asjatundjad istuvad laupäeviti rahvateenritena stuudios ja ajavad hülgemöla suust välja!
t
tõelised/ 10. märts 2018 18:21
arvamusliidrid küll. Mis sõnum. Mlleks sellist nõukogude aegset demagoogiat ajada, küllap teadlased ise, kes samuti on arvumust avaldanud tehase Tartusse sobimatuse suhtes, seda teaduslikku teadmist oskavad väärtustada. Teine asi on, et milleks uurida mõtetut asja, kulutada ressurssi.
Meenutaks lgp. ajakirjanikule, et tehase ehitamine Tartu kanti olla asjapuikade sõnul panga nõue. Minu meelest ei või ükski pank üle sõita 150000 inimese elukeskkonnast.
g
Goldsteinberg/ 11. märts 2018 00:08
e
10. märts 2018 18:15
Ei ole nõus. Linna volikogu istungil olid koos veemajanduse ja teiste erialade spetsialistid ja väita, et nende seisukoht põhines ainult pahal tundel on ikka väga alatu. Tallinna ajakirjanikud ju mitte tunda kohalikke kõrgkoolide õppejõude ja kohalikke koolitatud insenere, aga see on juba nende probleem!
i
irw/ 10. märts 2018 19:03
ajakirjanikud ei pea vatrama ja sina ka. kui tartus on teadlasi siis ambitsioon peaks olema lahendada tehnoloogilised küsimused mitte tõestada kas haiseb ja mitu päeva aastas.
m
m/ 10. märts 2018 19:48
Nii see kahjuks on, et kõigepealt tahetakse maa kätte saada ja siis edasi toimetada. Siiani ei ole isegi selge, mida tahetakse hakata tootma. Mis tehnoloogiast me räägime.
i
irvile/ 10. märts 2018 20:21
oled ikka "tarkpea". kraft-tehnoloogia üleelmisest sajandist ju olemas. Pealegi tõestatud, et Emajõele ja Tartu linna sobimatu. Kaua võib?
t
to m/ 10. märts 2018 20:22
kraft-tehnoloogiast. ainuke, mida maailmas hetkel kasutatakse.
m
10. märts 2018 22:55
Mina vaatan seda, mida tahan ja linna volikogu ühe valijana on mul igal juhul põhjust sellist arutelu jälgida, mis puudutab mind täiesti isiklikult, kuna elukeskkond puudutab nii mind kui ka mu lähedasi.
e
ee/ 10. märts 2018 18:14
Miks peakski noid usaldama? Millega nad on usalduse ära teeninud?
t
10. märts 2018 18:12
tolereero pjaris oskab kogunisti keemiaalast nõu anda , tõeline asjatundja igal alal.Kas naistepäevaks betoonkingakesi ei kingitud ?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee