Raha

VIDEO JA GALERII | Laulupeo euromündi kujundusvõistluse võitis Tõrva tüdruk (12)

Toimetas Denes Kattago, 10. märts 2018, 17:00
Laulupeo mündi konkurss Eesti Pank
Joonistuskonkursi üldvõitja Grete-Lisette Gulbis sai rahvahääletusel ligi 2900 häält. Kolme nädala jooksul andis oma hääle üle 8300 inimese.  Võidukavandiga jätkab tööd Eesti Pank, et muuta kavand selliseks, mida on tehniliselt võimalik vermida mündiks.

Võidukavandi põhjal tehtav erikujundusega 2eurone käibemünt tuleb ringlusse enne 2019. aasta üldlaulupidu.

Samal teemal

Laupäeval andis Eesti Pank üle auhinnad kaheksale lapsele, kes jõudsid laulupeo 150. aastapäevaks tehtava 2eurose kujunduse leidmiseks korraldatud joonistuskonkursi finaali. Kolm nädalat kestnud avaliku rahvahääletuse võitis 15aastase Tõrva tüdruku Grete-Lisette Gulbise joonistus.

Tõrva Gümnaasiumi õpilase Grete-Lisette Gulbise joonistatud 2eurose kavandi poolt hääletas 2887 inimest ehk 35% kõigist hääletajatest, keda kokku oli 8322. „Alguses ei tahtnud ma oma kavandeid konkursile saata, sest ei olnud tulemusega päris rahul, kuid pärast vanemate julgustamist saatsin ikka ära,“ ütles võidutöö autor. Oma kavandi tegemisel sai Grete-Lisette ainest laulupeo rongkäigul viibimisest, kus ta nägi uhkeid rõõmuhõikeid, erinevaid rahvariideid ja kus laulupeoliste read looklesid nagu merelained.

„See on täiesti fantastiline, et joonistuskonkursist võttis osa nii palju lapsi. Tänan kõiki õpetajaid ja lapsevanemaid abi ja laste julgustamise eest. Tegemist on väärika kingiga Eesti riigi juubeliaastal,“ ütles Eesti Panga president Ardo Hansson. Hanssoni sõnul mahub laulupeomündile vaid ühe lapse joonistus, aga tegelikult on kõik finaali jõudnud kaheksa last konkursi võitjad, sest rahvahääletusele saamise võimalus oli vaid üks tuhandest.

iPadi koos joonistuspliiatsiga võitsid Victoria Irval (kuni 3. klass), Marit Peedumäe (4.–6. klass), Grete-Lisette Gulbis (7.–9. klass) ja Miia Laur (gümnaasium). Kaasaskantava kõlari võitsid Lennart Teinbas (kuni 3. klass), Kaarel Lusti (4.–6. klass), Elizaneth Saks (7.–9. klass) ja Birgit Raidna (gümnaasium). Joonistuskonkursile kõige rohkem kavandeid saatnud Koeru Gümnaasiumi kunstiõpetajat Mari-Liis Männikut tunnustas Eesti Pank 1000eurose kunstitarvete kinkekaardiga.

Grete-Lisette Gulbise kavandiga jätkab tööd Eesti Pank koos münti vermima hakkava rahapajaga, et muuta kavand selliseks, mida on tehnoloogiliselt võimalik mündiks vermida. Seejärel kinnitab mündikujunduse Eesti Panga nõukogu ning kujundus läbib kooskõlastusringi riikide ja Euroopa Liidu tasandil. Erikujundusega 2eurone laulupeo münt jõuab ringlusse 2019. aasta esimesel poolel.

12 KOMMENTAARI

s
see 12. märts 2018, 21:37
on ikka rohkem pereüritus.
t
Töö kiidab tegijaid igal maal ! 12. märts 2018, 04:22
Au ja kuulsus Tõrva linnale! Kadestajad loomulikukt kohe kohal. Igale oma...
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee