Eesti uudised

GALERII | Siselinna kalmistul loeti hingepalve Tallinna pommitamises hukkunutele (7)

LISA KOMMENTAAR

??? 10. märts 2018 08:53
Huvitav,kas loeti hingepalvet ka nende 36-38 punapommitajate meeskondadele (ja ka naiskondadele, sest pommitamas olid ka naislendurite öise pommitajate eskadrllid), kelle Saksa õhutõrje ning Öised hävitajad (radari järgi lendavad JU-88) alla kõmmutasid? Pluss veel need, kelle Soome lennukid tagaaiteel alla koksasid? Need ju kah just nagu seoses Tallinna pommitamisga hukkunud.
Aga eraldi küünal tuleks panna veel Tallinna pommitamist koordineerinud punasele lennuväepolkovnikule, NSVL kangelasele Edel Puusepale. Tõsi küll, tema siirdus viimaspäevakohtu ette alles 1996.a.otse Tallinnast, kus ta personaalpensionärina üsna mõnusasti elas. Oli vahepeal olnud EKP keskkomitee liige, ENSV ülemnõukogu esimehe asetäitja, NSVL ülemnõukogu rahvasaadik ja ENSV rahukaitsekomitee esimees.
jaa,kena kohe. 9. märts 2018 16:03
aga Maarjamäel oli vaja neid veel hauas kraapida ja segada .Noh, eesmärk vast eriti õilis.
Room 9. märts 2018 15:56
Tahaksin tähelepanu pöörata veel ühele numbrile: hukkus 121 sõjavangi! Need olid venelased, keda sai hukka üle 2 korra rohkem kui sakslasi. See rünnak ei olnud strateegiline ega taktikaline. See oli totaalne lääneliku arhitektuuriga linna hävitamine. Nii nagu venelased hävitasid Narva, üritasid nad hävitada ka Tallinna. Õnneks ei läinud õnneks. Aga see õhurünnak jääb ajalukku kui sõjaliselt täiesti mõttetu õhurünnak purjus naislendurite poolt!
Narva käis saksa ja nõukogude vägedel s.t. sõjameestel 9. märts 2018 16:05
käest kätte . Mõlemad pooled kasutasid relvi ja mõlemad pooled ei raisanud laskemoona
Room 9. märts 2018 15:26
Sel teemal ei maksa ilkuda! Minu vanavanemad kaotasid märtsipommitamises kodu Veerenni tänaval. Lihtsalt pommivarjendist tulles 2korruselist kortermaja enam ei olnud. Mu ema ei julgenud kunagi elada puumajas, mul ei ole vanavanematest ühtegi fotot, sest kõik hävines tulekahjus. Aga nad jäid vähemasti ellu!
Helsingis ka märtsipommitamine 9. märts 2018 13:23
Punakotkad startisid Tallinnast,kui soome 6hut6rje hakkas neid tihedamini alla v6tma,vahetati trajektoori-lennuvälja,hakati Haapsalust pommitama Helsingit,selline naaber siis Soomele
Siselinan? 9. märts 2018 12:54