Hanno Pevkur (Alar Truu)

Selle aasta jaanuari lõpus-veebruari alguses sisenes Hanno Pevkuri abi ja lähedane kaastöötaja Heli Teder Reformierakonna liikmete andmebaasi (kuhu tal ei oleks tohtinud juurdepääsu olla, tegemist on Riigikogu palgal oleva töötajaga) ning töötles seal rohkem kui 1500 Tallinna piirkonna reformierakondlase andmeid.

Reformierakonna IT-juht Mati Leet sai Tederi tegevusele jälile ja informeeris 9. veebruaril toimunust erakonna peasekretäri Tõnis Kõivu ning Tallinna piirkonna juhti Kristen Michalit.

Asjaga kurssi viidud erakonna juhtorganite liikmed hakkasid kohe kasutama fraase „andmevargus”, „datagate”, tõmmati paralleele mõne aasta taguse Kristiina Ojulandi juhtumiga.

Teder põhjendas oma tegevust sooviga kontrollida Mustamäe piirkonna liikmete nimekirja, millele tal varem arendusjuhina juurdepääs oli olnud.

Mitmed reformierakondlased ütlevad, et „datagate’i” taga paistavad Hanno Pevkuri kõrvad – kelle muu huvides Pevkuri nõunik partei andmebaasis ikka soris – on aga põhjuseid, miks on antud juhul mugavam asi peagi lahkuva Tõnis Kõivu kraesse lükata.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

58 kommentaari

I
irw  /   08:33, 9. märts 2018
krdi oravad ... headel aegadel on vaja koguda reserve , miks raamatupidaja mutit laurit ja orelikunstnikku ei kuula .... teisi õpetavad , aga ebdal rahaveski kohe seiskub kui pole võimu. irwww, seda te loodetavasti ei saagi enam.
P
POLE HULLU  /   08:12, 9. märts 2018
JÜRGEN LIGI töötab välja uue valemi,kuidas väikese palgaliste pealt veel suurema saagi saaks. Peab ainult võimule saama. Kui praegu kuskil 230000 saavad alla 416 euri pensioni. Tänu Ligi ja Nestori valemile kaotas pensionär praktiliselt 50 kuni 60 euri kuus. Korrutada see pensionäride arvuga on see väga suur summa. Valime aga jälle reformierakonna, et anda võimalus oma puudujäägid katta ja kõrget palka ja pensioni saada. Ehk rahvas ikkagi hakkab aru saama, et mitte lasta endale liiga teha.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis