Eesti uudised

DATAGATE: Reformierakonnas käib sisejuurdlus, peasekretäri tahetakse lahti lasta, parteid painab hiigelvõlg (58)

Eesti Ekspress, 8. märts 2018 17:56
Hanno PevkurFoto: Alar Truu
Selle aasta jaanuari lõpus-veebruari alguses sisenes Hanno Pevkuri abi ja lähedane kaastöötaja Heli Teder Reformierakonna liikmete andmebaasi (kuhu tal ei oleks tohtinud juurdepääsu olla, tegemist on Riigikogu palgal oleva töötajaga) ning töötles seal rohkem kui 1500 Tallinna piirkonna reformierakondlase andmeid.

Reformierakonna IT-juht Mati Leet sai Tederi tegevusele jälile ja informeeris 9. veebruaril toimunust erakonna peasekretäri Tõnis Kõivu ning Tallinna piirkonna juhti Kristen Michalit.

Asjaga kurssi viidud erakonna juhtorganite liikmed hakkasid kohe kasutama fraase „andmevargus”, „datagate”, tõmmati paralleele mõne aasta taguse Kristiina Ojulandi juhtumiga.

Teder põhjendas oma tegevust sooviga kontrollida Mustamäe piirkonna liikmete nimekirja, millele tal varem arendusjuhina juurdepääs oli olnud.

Mitmed reformierakondlased ütlevad, et „datagate’i” taga paistavad Hanno Pevkuri kõrvad – kelle muu huvides Pevkuri nõunik partei andmebaasis ikka soris – on aga põhjuseid, miks on antud juhul mugavam asi peagi lahkuva Tõnis Kõivu kraesse lükata.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Samal teemal

12.03.2018
Kes on Reformierakonna peasekretäriks pürgiv Kert Valdaru?
09.03.2018
Hanno Pevkur erakonnakaaslastele: kallutatud infokillud meedias kahjustavad erakonna mainet ja tõsiseltvõetavust
09.03.2018
ÕL VIDEO ja FOTOD | Ametist vabastatud Tõnis Kõiv: raha on alati vähe