Seisukoht

Seisukoht | Raha rikkaks ei tee (8)

Kristiina Tilk, reporter, 8. märts 2018, 17:52
 
Elatise maksjad leiavad, et kehtiv elatise miinimum on üle mõistuse ja nõuavad seaduse muutmist. Lapsega seotud kulusid loetlevad elatise saajad ei pruugi aga seda sugugi mõista.

„Igaüks saagu nii mitu last, kui mitu jaksab üksi kasvatada,“ põrutab üks. „Kas minu aeg ei maksagi midagi?“ imestab teine. „Kui mul ei ole nii palju raha, mida ma siis tegema pean? Nööri kaela panema?“ ahastab kolmas.

Üht head lahendust, mis kõiki rahuldaks, ei sünni ilmselt iialgi, kuid heidame siiski emotsioonid kõrvale. Kui isegi aastate eest seaduse vastu võtnud leiavad praegu, et miinimumelatis ei täida praktikas enam oma eesmärki, tundub, et muutusi ei soovita ilmaasjata.

Tõesti, ükski seadus ei tohi panna kuulekat inimest olukorda, kus ta on sunnitud ise elus püsimiseks abi otsima, oma kodust soojakusse kolima või sootuks eluga lõpparvet tegema. Need näited ei ole utoopia, vaid on elust enesest.

Aastaid last üksi kasvatanud emana võiksin öelda: „Makske, kurat! Ärge vinguge!“ Aga milleks?

Raha rikkaks ei tee. Olulisem on, kas ja kui palju suudan lapsele pakkuda seda, mida ei saa osta ühe ega tuhande euro eest – armastust!

8 KOMMENTAARI

x
XXL 11. märts 2018, 13:29
igal lapsel on isa nii et koos kasvatakse lapsed üles aga mitte nii et mehed nagu tarbe asi viskame minema ja siis häda kuidas ma nüüd lastega hakkama pean saama ärge siis virisege..
k
kokkuvõte 9. märts 2018, 12:25
See siis ongi kokkuvõte paar nädalat kestnud elatiseteemast? Et raha ei tee rikkaks? Oleks nagu midagi enamat oodanud selle rahmeldamise peale.
...
(loe edasi)
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee