Eesti uudised

Taimetoidupäeval räägitakse laste veganlusest 

Linnaleht, 8. märts 2018 16:39
Mullu külastas Pärnu taimetoidupäeva ligi 700 inimest, kauplejaid oli 33. Foto: Danel Rinaldo
Laupäeval toimub Tartu ülikooli Pärnu kolledžis teist korda Pärnu taimetoidupäev.

Külastajad saavad tutvust teha Eesti ja välismaa taimsete toodetega, osaleda loengutel ja diskussioonidel, töötubades ning filmivaatamisel.

Raputava loengu sellest, miks ja mida me sööme, peab Andrei Kolotšev. Aruteluga soovitakse panna kuulajad oma peaga mõtlema ja nägema asju, mis nn autopiloodil elades saavad tihtipeale eksliku tõlgenduse või jäävad sootuks märkamata. Kolmeaastase veganlapse ema ja raamatu „Väikesed veganid“ autor Anniina Ljokkoi räägib laste täistaimetoitlusest ning kommenteerib selle ümber levivaid müüte. Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristiina Mering keskendub oma loengus loomade õigustele ja eetikale.

Samuti linastub tervisefilm „What the Health“ („Mida tervist“). Pärast filmi vaatamist toimub arutelu koos taimetoidupäeva korraldajate ja Eesti Vegan Seltsi toitumisnõustaja Eliis Salmiga.

Töötube leidub nii lastele kui ka täiskasvanutele. Täiskasvanud saavad proovida õhtujumestust veganikosmeetikatoodetega ning Balti keskkonnafoorumi töötoas valmistatakse kemikaalidevabu puhastusvahendeid ja kosmeetikat. Lastele toimuvad pimesöömise ja savivoolimine töötoad. Töötubadest osavõtmiseks paluvad korraldajad end kirja panna aadressil info@taimetoidupaev.ee.

Taimetoidupäev toimub laupäeval kella 11–19, täpsema kava leiab ürituse kodulehelt www.taimetoidupaev.ee.

Mullu külastas Pärnu taimetoidupäeva ligi 700 inimest, kauplejaid oli 33.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee