Eesti uudised

MINGIT ARUTELU POLE JU TOIMUNUDKI?! Poliitikud pole hoolduskindlustuse idee osas kaugeltki ühte meelt – kust tuleb raha, kas tõesti maavaradest? (61)

Denes Kattago, 8. märts 2018 16:28
Igor GräzinFoto: Martin Ahven

Dr Kai Saks tutvustas teisipäeval riigikogus ideed, kuidas eakana hakkama saada ja väärikalt vananeda. Ühe võimaliku lahendusena tõi ta välja hoolduskindlustuse loomise, mis neelaks 1% iga töölkäiva inimese palgast. Rahvaasemikud tõdesid, et kahjuks oli tegu vaid idee tutvustusega ja sisuliselt mingit arutelukohta ei tekkinudki – kust tuleb selleks raha?

Kõikides eluvaldkondades selget seisukohta omav õigusteadlane Igor Gräzin ütles Õhtulehele, et toimunut ei saa kuidagi nimetada aruteluks, nagu seda rutati teisipäeval välja kuulutama. „Vältigem eksitust – mitte mingit arutelu riigikogus ei toimunud. Esitati mõned ettekanded, näidati slaide ja iga saadik võis esitada ühe küsimuse. Mingeid võimalusi mõttevahetuseks ei olnud. Küsimust sellest, kuidas erinevad kindlustusviisid mõjutavad üldisi kassavooge, mis on eelarve jms, ei saanudki kerkida.

Asja filosoofiline taust – meid on liiga vähe selleks, et tekitada kindlustuseks vajalik puhver – jäi puudutamata. Seega tõepoolest –  kust tuleb raha? Mind kah huvitab. Seega fikseerigem asjaolu: dr Saksa tegelikult väga huvitav idee jäi riigikogus arutamata. Nagu rida teisigi, mis ilmnevad päevakorda nn oluliste küsimuste nime all ja mille arutelu võimalust kodukord ei taga…“ kurtis Gräzin.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.05.2018
Pensionikonverentsil arutleti jätkusuutliku pensioni üle: pea pooled eakad virelevad vaesuses
27.03.2018
Igor Gräzin lisapuhkepäevast: riik ei peaks silmakirjalikult Jeesusele vihjates majandusellu sekkuma
27.03.2018
FOTOD | Kütt Genfis: Süüria rändevoog on inimkonna üks raskeimaid katsumusi
21.03.2018
Poeg halvatud, isa karkudel. Pärast 45 aastat koduhooldust ei tule riik ikka appi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee