Kirill Kazatšek kohtusaalis. Ta hukati mullu oktoobris. (naviny.by)

Valgevenes hukati 41aastane Kirill Kazatšek, kelle Homieli (Gomeli) kohus mõistis surma mahalaskmise läbi 28. detsembril 2016, teatas kampaania „Inimõiguslased surmanuhtluse vastu“ koordinaator Andrey Poluda.   

Surmanuhtluse täideviimisest said inimõiguslased teada hukatu ema kaudu. Esialgse info põhjal toimus hukkamine juba eelmise aasta oktoobri lõpul, kuid pikemat aega haiglas viibinud emale teatati sellest alles nüüd.  

Raskes alkoholijoobes olnud Kirill Kazatšek kägistas 31. jaanuaril 2016 esmalt surnuks üheksa-aastase tütre ja seejärel tappis haamrilöökidega pähe ka 17aastase poja. Meest ajendas kuriteole soov maksta kätte oma naisele, kes oli andnud sisse abielu lahutamise avalduse. 

Pärast laste tapmist üritas Kirill Kazatšek ka endalt elu võtta, hüpates alla neljanda korruse rõdult, kuid jäi ellu.

Kohtus lausutud viimses sõnas pöördus süüalune oma naise poole: „Sa ole kõige parem naine maailmas, hoia end.“

Ema pidas poja hukkamist ebaõiglaseks karistuseks. Ta oli palunud enne kohtuotsuse väljakuulutamist määrata surmanuhtluse asemel eluaegne vanglakaristus. 

Kirill Kazatšeki kaitseks astus välja rahvusvaheline inimõiguslaste organisatsioon Amnesty International, mis pöördus Valgevene presidendi Alaksandr Lukašenka poole üleskutsega peatada riigis surmanuhtluste täideviimine.

Praegu ootab Valgevenes hukkamist viis surmamõistetut. Valgevene on ka ainus Euroopa riik, kus surmanuhtlust rakendatakse. Viimase 20 aasta jooksul on seal ellu viidud üle 400 surmanuhtluse. Vaid üks surmamõistetu on saanud presidendilt armu. Valgevene ülemkohtu esimees Valentin Sukalo rõhutas kuu aega tagasi antud intervjuus, et tema alluvad määravad ka tulevikus surmanuhtluseid ning peavad sellist karistust õiglaseks ja humaanseks.       

Jaga artiklit

25 kommentaari

A
ardo  /   11:16, 13. apr 2018
No mida asja kaks last võikalt mõrvata ja keegi kommentaarides küsib et kuidas võib seda teha w? Sotsiopaatide kokkutulek siin? Eestis võiks ka sama olla võiksite mõrvade puhul surmanuhtlus avalikult plus veel maksulise kanali kaudu :) VOT
  /   15:29, 9. märts 2018
Ei kuram saa aru kas kaks isa tapeti või kaks last?

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis