8
fotot
VÕISTLUSTULLE!: Sander Kaasik, Kristjan Mikk, Mari Plaado, Alor Kasepõld ja Rauno Ojamägi (Erakogu)

Viis Eesti päästjat sõitsid paari päeva eest Indiasse, et võtta osa Mumbais toimuval heategevuslikul võistlusel Fire Combat 360, millega püütakse näidata nii päästjate ohtlikku tööd kui koguda raha hukkunud päästjate perede toetuseks.

"Saabusime Mumbaisse kell üks öösel kohaliku aja järgi ja täna tutvustati meile kohalikku elu ning käisime ka võistluspaika üle vaatamas," muljetab Mumbais kohal olev Rauno Ojamägi. Lisaks temale on Indias veel Kristjan Mikk, Sander Kaasik, Alor Kasepõld ja Mari Plaado. 

VÕISTLUSTULLE!: Sander Kaasik, Kristjan Mikk, Mari Plaado, Alor Kasepõld ja Rauno Ojamägi

"Hetkel võistluspaigas töö veel käis ja kõik olid seal millegagi ametis. Inimesed töötavad siin 20-tundi ööpäevas, et üritus üles ehitada. See tuleb metsikult suur ja seda kajastatakse ka India kohalikus meedias," on mees õhinas.

"Käisime ka lõunatamas ja maitsesime paljusid kohalikke häid toite," muljetab Rauno, kelle sõnul neil seda hirmu pole, et kohalik toit võiks nende tervisele kuidagi halvasti mõjuda. "Hoidume kahtlastest kohtadest ning proovima juua ja süüa ainult kontrollitud kraami," ütleb ta.

Kohalikke toite maitsmas (Erakogu)

"Võistlused ise toimuvad reedel, kus leiavad aset individuaal sooritused ning laupäeval toimub juba võistlemine meeskondlikult," räägib Rauno, kelle sõnul on päästjad sealsest elu-olust üsnagi pahviks löödud.

"Üsna korralik vau-efekt on. Suur linn ja kliima on väga mõnus. Keskmiselt üle 30 kraadi sooja ja kohalikud vaatavad meile pikalt järgi ning on vaimustuses treenitud suurtest päästjatest," muheleb ta. "Kõik päästetöötajad on siin kui staarid, kuna erineme hallist massist ning oleme kohalikest peajagu pikemad. Kokku on siin 20 tiimi 16-st erinevast riigist."

Meie Eesti poisid on kohalike seas äärmiselt populaarsed (Erakogu)

Neljapäeva õhtul toimus päästjatele võistluse pidulik avamine ja õhtusöök, kus kõigil osalejatel oli võimalik omavahel tutvuda. "Liikusime üritusele kahe suure bussiga, mis päästjaid pungil täis," kirjeldab Rauno melu.

Sõit võistluse pidulikule avamisele (Erakogu)

Tagasi kodumaale hakkavad südikad päästjad liikuma järgmise nädala esmaspäeval. Seniks aga jõudu neile, sest seda läheb neil kindlasti tarvis!

Päästjate sõidu ja majutuse tagas võistluste korraldusmeeskond ja neid riietas Päästeamet. Osalejatel jagub vaid tänusõnu, et Päästeameti juhtkond see aasta toetas päästjaid uue varustuse soetamisel.

Päästjate tegemisi saad jälgida nende Instagrami kontolt.

Vaata ka videot sellest, kuidas käisid ettevalmistused võistlusteks siit.

Jaga artiklit

12 kommentaari

A
arumaeisaa  /   19:33, 9. märts 2018
Mis reisi mõte? Ega see MM ole. Lihtsalt võistelda? Reisida? Aega veeta? Kodust ära saada? Kes kinni maksab? Turismireis? Kultuurireis?
P
Päästja  /   18:26, 9. märts 2018
KÕVA VÄRK!Rikas on me päästeammet.Päästjate palgatõusuks raha ei jätku.Nüüd suur hanketrahv ka veel kaelas.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis