Eesti uudised

FOTOD | Tublid Eesti päästjad astuvad Indias võistlustulle (12)

Liis Vaksmann, 8. märts 2018 22:53
VÕISTLUSTULLE!: Sander Kaasik, Kristjan Mikk, Mari Plaado, Alor Kasepõld ja Rauno OjamägiFoto: Erakogu
Viis Eesti päästjat sõitsid paari päeva eest Indiasse, et võtta osa Mumbais toimuval heategevuslikul võistlusel Fire Combat 360, millega püütakse näidata nii päästjate ohtlikku tööd kui koguda raha hukkunud päästjate perede toetuseks.

"Saabusime Mumbaisse kell üks öösel kohaliku aja järgi ja täna tutvustati meile kohalikku elu ning käisime ka võistluspaika üle vaatamas," muljetab Mumbais kohal olev Rauno Ojamägi. Lisaks temale on Indias veel Kristjan Mikk, Sander Kaasik, Alor Kasepõld ja Mari Plaado. 

VÕISTLUSTULLE!: Sander Kaasik, Kristjan Mikk, Mari Plaado, Alor Kasepõld ja Rauno Ojamägi

"Hetkel võistluspaigas töö veel käis ja kõik olid seal millegagi ametis. Inimesed töötavad siin 20-tundi ööpäevas, et üritus üles ehitada. See tuleb metsikult suur ja seda kajastatakse ka India kohalikus meedias," on mees õhinas.

"Käisime ka lõunatamas ja maitsesime paljusid kohalikke häid toite," muljetab Rauno, kelle sõnul neil seda hirmu pole, et kohalik toit võiks nende tervisele kuidagi halvasti mõjuda. "Hoidume kahtlastest kohtadest ning proovima juua ja süüa ainult kontrollitud kraami," ütleb ta.

Kohalikke toite maitsmas Foto: Erakogu

"Võistlused ise toimuvad reedel, kus leiavad aset individuaal sooritused ning laupäeval toimub juba võistlemine meeskondlikult," räägib Rauno, kelle sõnul on päästjad sealsest elu-olust üsnagi pahviks löödud.

"Üsna korralik vau-efekt on. Suur linn ja kliima on väga mõnus. Keskmiselt üle 30 kraadi sooja ja kohalikud vaatavad meile pikalt järgi ning on vaimustuses treenitud suurtest päästjatest," muheleb ta. "Kõik päästetöötajad on siin kui staarid, kuna erineme hallist massist ning oleme kohalikest peajagu pikemad. Kokku on siin 20 tiimi 16-st erinevast riigist."

Meie Eesti poisid on kohalike seas äärmiselt populaarsed Foto: Erakogu

Neljapäeva õhtul toimus päästjatele võistluse pidulik avamine ja õhtusöök, kus kõigil osalejatel oli võimalik omavahel tutvuda. "Liikusime üritusele kahe suure bussiga, mis päästjaid pungil täis," kirjeldab Rauno melu.

Sõit võistluse pidulikule avamisele Foto: Erakogu

Tagasi kodumaale hakkavad südikad päästjad liikuma järgmise nädala esmaspäeval. Seniks aga jõudu neile, sest seda läheb neil kindlasti tarvis!

Päästjate sõidu ja majutuse tagas võistluste korraldusmeeskond ja neid riietas Päästeamet. Osalejatel jagub vaid tänusõnu, et Päästeameti juhtkond see aasta toetas päästjaid uue varustuse soetamisel.

Päästjate tegemisi saad jälgida nende Instagrami kontolt.

Vaata ka videot sellest, kuidas käisid ettevalmistused võistlusteks siit.

Samal teemal

26.06.2018
ÕL VIDEO JA FOTOD | Vaata, kuidas valmistuvad päästjad suurvõistlusteks
12.03.2018
ÕL VIDEOD JA FOTOD | Eesti päästjatel läks Indias toimunud võistlustel hiiglama hästi!
28.12.2017
Päästjate tulikuum kalender müüdi loetud päevadega läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee