Eesti uudised

Õiguskantsler pöördub kirikutele okupatsioonikahjude kompenseerimise pärast kohtusse (44)

LISA KOMMENTAAR

jussike 15. märts 2018 07:20
miks ei peaks sellised kommunistid nagu kallas,lauristin,ansip ,laaneots jne. köik kommunistid toetama okupatsiooni poolt tehtud kahjude hüvitamist ja köik kahjud kinni maksma!?
Sander 9. märts 2018 11:06
Maani kummardus pr. õiguskantslerile!!! Olukorras, kus igal vabal võimalusel, kerjatakse lastehaiglatele/mis iganes tervisehoiuasutustele raha, et need kuidagi hakkama saaksid ja siin meie niiditõmbajad jagavad MILJONEID mingitele kirikutele, kellel pole riigiga MITTE MINGIT SEOST! Kui neil muinasjutvestjatel on mingeid "okupatsiooniaegseid" kinnisvaralisi nõudmisi, siis palun, suunaku palved Peipsi järve taha.
Tiit 9. märts 2018 10:40
Kui eelmine valitsus Ligi juhtimisel kinkis Kreekale miljoneid siis olid õiguskanserid vait kui kuldid rukkis ja seda raha ei näe me enam kunagi,aga kirikud on väga unikaalsed ja muinsuskaitse all ja neid tuleks säilitada tulevastele põlvedele ja sinna tuleks raha paigaldada,et nad säiliks
kaljuste 9. märts 2018 10:10
kohe kahju.. 9. märts 2018 08:30
Milleks siis ültse anda kui siis jälle küüned enda poole ja ära võtma. Enne kui midagi jagama hakata tehku korralikult selgeks kas anda või mitte. POLE VAJA JU SELLIST JAMA. Vanasti pidid minema tsirkusesse et näha tsirkust täna on vaja pilk heita riigi valitsejate suunas.
oleks 9. märts 2018 02:19
riik 90datel kirikud üigusjärgsetele kogudustele tagastanud siis poleks mingit möginat aga ei, riik üritas need endale varastada.
ja sinu 9. märts 2018 16:00
need kogudused oleks suutnud oma vara hallata ja remontida?
oioi 8. märts 2018 23:07
Kas õiguskantsler on nii harimatu, et ta ei teagi, tegemist on siiski Eesti Apostelliku Õigeusu Kirikuga, mitte Vene kirikuga? Mis tase on meie riigiametnikel?
8. märts 2018 22:18
Las valitsus õpib maksma,neid kahjunõudeid, sh. hästi argumenteeritud põhjustel, tuleb veel.

"Selgest taevast" tuli see otsus, ilma, et oleks iitsatatudki enne kuskil, rääkimata, et 8. märts 2018 19:26
sellised RAHA JAGAMISED tuleks ju OMANIKEGA ikka läbi arutada või kuidas?
Huvitav, kui ettevõtte tegevjuht jagaks omaniku raha laiali ilma omaniku teadmata - KUI KAUA ta veel JUHT oleks, omaniku armust? Aga RIIGIS saab selliseid jaburusi toimetada?!
Seda asja saab aga parandada! 12.Märtsil 12.00 toimub otsedemokraatia toetusmeeleavaldus
http://objektiiv.ee/1934-aasta-riigipoorde-aastapaeval-toimub-riigikogu-ees-meeleavaldus-rahvaalgatu...
on sul kahju 8. märts 2018 19:56
et kirikud kui muinsusvaated said mingi rahalise hüvitise üle hulga aja? Mul pole sellest teps mitte kahju, olgu see nimetus määramisel mistahes. Õiguskantsler võiks millegi rohkem kõiki kodanikke puudutavaga tegeleda, milline on valupunkt ja mitte tegeleda algatustega poliitilistel kaalutlustel.
miks sa nn aiaaugu teemaks võtad? Mitte kahju/mittekahju rahast pole siin ju teema 8. märts 2018 20:10
kuigi iga miljon ON KA omaniku (kodaniku) teema. Teema on JABUR PÕHJENDUS!
Ja kiriku kui EHITISE rahad on niikuinii eraldi eelarvereal. Asi on ÕIGLUSES. SELLISE SILDI ALL EI SAA riik raha välja anda! Järgmised 6 miljonit oleks siis nt Saksamaa H....r-Jugendile selle eest, et idariik nende rakukest mh ka Eestis represseeris?!
kahju jah 8. märts 2018 20:57
Kirikud on arhitektuurimälestised, nende sees on palju kunstiväärtusi . Nende säilitamine on meie riigi kodanikke puudutav küsimus. Kui juba on probleem jaburas omandireformis, siis ei imestaks üldse, kui meie põhiseaduse preestrinna teataks, et Niguliste kirik tuleb tagastada enne sõda seal tegutsenud saksa kogudusele. Umbes nii, nagu Mustpeade maja keskaegsele tsunftile. Kellele kuulub Lasnamäe kirik, Keskerakonnale või Savisaarele isiklikult? Õiguskantsler vist ka kardab üle kiriku ukse astuda, nagu president. Meie Kersti küll ületas selle foobia.
õiguskantsleri ebaharilik tähelepanu ei puuduta millegipärast INVA parkijaid 8. märts 2018 19:20
ja ta ei suuda korraldada INVA parkijate ahistamise lõpetamist(saadab avaldused majandusministeeriumile vastamiseks) kuigi Eraparklate alal rakendatakse tasulist parkimist ja trahve , kusjuures on palju riiklikus staatuses olevad ametid ja haigla parklad allutatud sellisel trahvimisele , kusjuures on parkimistrahv 52* (nt. mõnes kohas tund 1.- eyr) ja tasumiseks 52.- eyr. Kuidas saab nõuda EV kodanikult kohustust Mobiilset parkimist - mob.tel. on kohustus , sel juhul tuleks vähemasti INVA õigusega kodanikele soetada loa väljastamise asemel hoopis Mobiiltelefonid vastava äpiga ? ja vastav kleebis aknale.
Kõik õige, kuid 8. märts 2018 20:12
invaparkimine ei vii ka meie kõigi ühisest rahakotist - hopsti! - korraga miljoneid eurosid välja!
Loomulikult ootame õiguskantsleri tegutsemist ka sotsiaalministri kübaratriki osas, mis viis meilt - NIUHTI - 100 MILJONIT EUROT!
sulle, Kõik õige, kuid / 20:12, 8. märts 2018 9. märts 2018 02:03
mis väärtus on inimväärsel kohtlemisel õigusriigis ?ja inimesel olla väärtuseks?
A.L. 8. märts 2018 19:07
Me hakkame juba rahvusvaheliselt ka naeruväärsena silma.Millal valitsus sellest ükskord hakkab aru saama?
Sestap, kallid mõtlevad kaaskodanikud: 8. märts 2018 20:15
12. märtsil kell 12:00 (aeg on tõesti veidi keeruline tööl käijate jaoks):
http://objektiiv.ee/1934-aasta-riigipoorde-aastapaeval-toimub-riigikogu-ees-meeleavaldus-rahvaalgatu...
ja
https://www.ohtuleht.ee/863216/jaak-valge-riigipoore-ja-rahvaalgatus
Igal juhul on suurem rahva osalus parem, kui kord 4 aasta jooksul demokraatiat MÄNGIDA.
A.L. 8. märts 2018 18:00
Ja nii see siis käibki või,et kui midagi on vaja teha,siis teeme seaduse ja kui midagi tehti valesti,siis parandame seadust.Nii see jääbki olema,kuni meil on ebakompetentne valitsus.
See on tõesti kummaline, kuipalju just viimasel ajal on sellist arusaamatut tõmblemist: 8. märts 2018 18:23
tselluloositehas, seesama absurdne idariigi ülekohtu "kompenseerimine" MEIE ENDI rahadega(!?), RMK jt riigi LOODUSE EEST seisma pidavate org.-de REETLIKKUS, rääkimata railbaltiku teerullimisest või 100 miljonist saamatajäänud aktsiisirahast lolli otsuse tõttu!
Nigu 1934 ja sellele järgnev - niipalju teile, "kallis eesti rahvas", siis DEMOKRAATIAST!
Me siin valitsuses teeme TEIE RAHADEGA mis ise tahame!
Tühja ta ebakompetent on! Aga tõsi, ta saab sellisena NÄIDA, kuna 8. märts 2018 20:21
need tüübid on VÄGAGI KAVALAD. Just seetõttu ei tee nad piiksugi järgneva lahenduse suunas: https://www.ohtuleht.ee/863216/jaak-valge-riigipoore-ja-rahvaalgatus
ja siin:
http://objektiiv.ee/1934-aasta-riigipoorde-aastapaeval-toimub-riigikogu-ees-meeleavaldus-rahvaalgatu...
Ennustan, et otsedemokraatia-asja üritatakse lihtsalt naeruvääristada, nii nagu Trumpi või EKREt vm meie riigi kodanike - minu ja sinu - poolt valitud tegevjuhtide mõnusat-mugavat äraolemist segavat...
KUI see MINU JA SINU (meie, maksumaksjate ehk Riigi) raha peaks KIRIKULE välja makstama... 8. märts 2018 17:58
MIKS PEAME MEIE ISE maksma välja raha VÕÕRA RIIGI TEKITATUD KAHJUDE EEST?
Kas on idiootlikumat ja õiguslikult mõttetumat asja võimalik välja mõelda? Võib juba arvata, mida arvatakse RIIGIS, mis need mainitud KAHJUD PÕHJUSTAS...
Kogu see "kompensatsiooni"-jama on ju täiesti ennekuulmatu!
. 8. märts 2018 17:57
Pole üldse tähtis, mis nimataja all kirikutele raha üritatakse kantida--põhiliselt soovitakse korrata Savisaare ( Lasnamäe vene kiriku) kübaratrikki, et usklike hääled saada järgmistel valimistel.
See oleks ka AINUKE loogiline põhjendus 8. märts 2018 18:24
seesugusele absurdivanaema otsusele: KANNATAJA peab TEISELE KANNATAJALE oma raha välja maksma!?
Tubli, Ülle! 8. märts 2018 17:35
„Valitsuse tänase otsusega ei puudutatud põhiseaduslikkuse probleemi, vaid püütakse kindlustada raha kirikutele üleandmine enne Riigikohtu otsuse jõustumist. Seda saab nimetada kas riigiõiguslikuks asjatundmatuseks, õigusriikluse eitamiseks või nihilismiks," teatas õiguskantsler.
Lisada võiks veel ühe - korruptsiooni ja riikliku nihilismi, mis tähendab RIIGIREETMIST kõrgemal tasemel, mille eest on teadagi mis karistus.
maksumaksja 8. märts 2018 17:29
Peaks ehk küsima mis usku on kohtusse kaevaja. Kadedus et teised saavad võib ikka mõne inimese näost lausa kaameks võtta, Noo kui antaksegi raha kirikutele las annavad kust nad ikka veel suuremaid summasid kiriku remontideks ja hooldusteks saavad.
Mis vahet on USUL? Siin räägitakse kirikust KOGUDUSE, INIMESTE mõttes. 8. märts 2018 17:52
Ja vaat - need inimesed makskugi oma asjad ISE kinni.
Täpselt samamoodi ei aja mina riigi poole käsi õieli, et saada kompenseeritud IDARIIGI TEKITATUD ÜLEKOHUT minu eestiaegsele klubile!
Kiriku kui SÄILITAMISTVÄÄRT EHITISE hooldamise rahad käivad hoopis teisi teid mööda, millel pole (ja ei saa PS põhjal ollagi!) MITTE MINGIT SEOST RELIGIOONIGA.

Noh 8. märts 2018 16:33
keegi sai raha, st raha on. Tuleb kaevata kohtusse, et see raha läheks advokaatidele ja süüdistajatele ja kohtunikele ja kaasistujatele. Noh ja siis kui raha otsas, siis on lugu ka aegunud.
"Keegi"? 8. märts 2018 17:30
Kes või mis on üldse "kirik"? Kas Põhiseaduses pole meil kirjas, et Riigil pole mingite kirikutega mitte miskit pistmist? See kirikuraha on täiesti arusaamatu ja jabur asi - KUIDAS see üldse võimalik on?! Kohati tehakse asju, mis nagu tuleks kuskilt okupatsiooniajast! Ilmselt jääb KELLELEGI tõesti näppude külge priskelt riigi raha.
ohjah 8. märts 2018 21:03
Ning kirikuhoone kokku kokku kukkunud, aga riigiseadus võidu saanud. Tea, kas kadunud Lennart sellist õigusriiki tahtis
paljud totud 9. märts 2018 16:19
ei tea isegi seda, mida tähendab õigusriik? Õigus ja õiglus on erinevad asjad. Õigusriik tähendab seda, et kõike tehakse vastavalt seadustele, see rahaeraldus oli aga ebaseaduslik. Kõik pärijadki pole oma majasid tagasi saanud ega kompensatsiooni, nemad elavad viletsuses, aga kirik on alati kirik, kes ei tunne millestki füüsilist puudust, pealegi on need hooned kasutamiseks. Meie ei saa oma lapsepõlve koju tagasi minna, sest sundüürnikud ei teinud seal muud, kui elasid ja lasid laguneda.
vanem mees ladaga 8. märts 2018 16:26
ei saa aru miks nii vähe kompenseeriti.
MATSI 8. märts 2018 16:46
Tüssata said ju peaaegu kõik. Näiteks minu vanaisal oli korras ja heal järjel 30 ha suurune talu. Aga seda meile ei tagastatud, kuna sellel maal oli juba muu otstarve, Ei antud ka asendusmaad põhjendusel, et puudub hoone maal, mille juurde asendusmaad eraldada. Jäid vaid EVP--d. Mõni tuhat hektari kohta. Aga nende EVP-de tagasiostu hinnad olid kuni päris lõpuni täiesti maas, vahepeal maksti mõnda aega isegi vaid 5 senti EVP pealt. Meie müüsime enda omad umbes 16-17 sendiga. Kokku tuli alla 15 tuhat krooni reaalset raha. Praeguse euro järgi alla 1000 euro. (mis tuli mitme pärija vahel ära jagada.) Ja seda omal ajal väga heal järjel eduka talu eest, mis tookord kolhoosile ära võeti. Vahest kavatseb valitsus ehk nüüd meilegi veel midagi juurde maksta, nagu ta nüüd kirikutele lisa pakub? Või khtib antud juhul roomlaste vanasõna Jupiterist ning härjast? Et mis on lubatud Jupiterile, see ei ole lubatud lihtsale härjale.
ole õnnelik, 9. märts 2018 16:23
et üldse midagi said, paljud ei saanud sedagi.
8. märts 2018 16:00
Kui põhikirjas on riigil selgelt üleval, et miinimumpalk on 500, siis miks ikkagi võib sellest veel osa ära võtta? Äkki proua selgitab,.kuidas elada riigis 140 euroga?
500-st eurost siis need miljonid 8. märts 2018 17:33
kirjuta 9. märts 2018 16:26
siis ka, kes ja miks võetakse sellest 500-st? Kui käid tööl lisaks ja avaldust ei kirjutanud, siis saad liigselt makstu järgmise tuludeklaratsiooniga tagasi, kui ei viitsinud avaldust kirjutada.
krt,kas te ilma kohtuta,suured inimesed ühise lauataga 8. märts 2018 15:55
ei saa asju selgeks rääkida!?
Ega sa ometi ei arva, et kõik see TEGELIKULT nii on, nagu NÄIB? 8. märts 2018 20:26
Selles asi ongi, et kui pole MINGIT KONTROLLI, on ka KIUSATUS, mis viib siis RMK statistikapettustele, 100 milliga MEILE KÕIGILE tünga tegija vastutamatusele ja igasugu railbaltikate ja tehasemeeste teerulliüritustele - mängus on ju KODANIKE - SINU JA MINU - RAHA! Ja mida segasem vesi, seda mõnusam püüda. Ärge ometi laske end lollitada sellest, nagu oleksid meie VALITUD RUMALAD!
Otsedemokraatia on tänase imeolukorra võimalik ravim:
https://www.ohtuleht.ee/863216/jaak-valge-riigipoore-ja-rahvaalgatus
ei saa kohtuta 8. märts 2018 21:45
õiguskantsler paneb selle loo veerema ,et siis ununeb Sadama ja lennunduse jms. rahade lendlemine(EE-s Utah , Jordaania ...) , see on vastukäik ja kantslerit ei saa mahavõtta ka kuigi soosimas r ja ek ning va mängivad seda osa, et saada pärast oma osa :)
agga 8. märts 2018 15:45
Siis tuleks ära muuta ka kompensatsioonid 39.ndal lahkunud sakslastele?
need kompensatsioonid 8. märts 2018 16:10
on kätte saadud. Mõnel topelt. aga see ju normaalne
8. märts 2018 16:11
Saab küsida tagasi, protsentidega.
Ja mitte ainult neile vaid ÜLDSE KÕIGILE, kellele sõja ajal midagi tehti! 8. märts 2018 20:29
Ja arvake, mis see summa tuleks, pretsedendi loomisel?
MEIE ISE MAKSAME justkui ISEENDILE nt ca 40 000 küüditatud/tapetud inimese OKUPATSIOONIKAHJUD!?