Valitsus otsustas muuta eelmise aasta detsembris tehtud korraldusi, millega Eesti evangeelsele luterlikule kirikule (EELK) ning Eesti apostlik-õigeusu kirikule (EAÕK) eraldati valitsuse omandireformi reservfondist raha.

Valitsus täiendas raha eraldamise põhjendust ehk lisaks sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamisega on raha eraldamine kirikutele seotud nende omandi- või maareformist tulenevate nõuete lõpetamisega või vältimisega. Sellega seonduvalt muudetakse korralduste andmise alust ja lisatakse viide kehtiva määruse sättele, mille järgi on valitsusel õigus raha eraldada omandireformi läbiviimiseks vajalike, õigusaktidega ettenähtud kulude katteks.

"Õiguskantsler leidis valitsusele veebruaris saadetud ettepanekus, et kirikutele raha eraldamise aluseks olnud määruse punkt ei ole seadusega kooskõlas. Tänase otsusega lisas valitsus rahaeraldustele täiendava õigusliku aluse ja andis sellega neile suurema õiguskindluse," selgitas riigihalduse minister Jaak Aab. "Samuti aitab täiendus paremini edasi anda valitsuse eesmärki omandireformiga seotud ebaõigluse kõrvaldamisel ja omandireformi lõpetamiseks seotud toimingute tegemiseks."

Aab märkis, et raha eraldamise ajendiks oli lahenduse leidmine riigi ja kirikute vahel pikka aega kestnud omandivaidlustele ehk omandireformiga seotud seni lahendamata küsimustele.

Korraldused nägid ette EELK-le 6,8 miljoni ja EAÕK-le 1,2 miljoni euro eraldamist. Raha ei ole kirikutele tänaseks veel välja makstud, sest kirikutega ei ole sõlmitud rahaeralduse kasutamise lepinguid.

Jaga artiklit

3 kommentaari

M
maksuraha  /   14:58, 8. märts 2018
läheb ikka puukidele, mitte puuetega inimestele, lastele. parim näide korjandus lastehaigla elustamislauale.
A
ain  /   14:47, 8. märts 2018
miks habisid kommunistid nii palju maid ja maju??? oviir vöttis väevöimuga tagastamisele kuuluva maja endale-kus on öigus???

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis