2
fotot
Südamekujuline valgusinstallatsioon on eilsest õhtust Politseiaias pildistajate päralt. (Tallinna kesklinna valitsus)

Tallinnas Musumäel vandaalide ohvriks langenud südamekujuline valgusinstallatsioon Musi paigutati taastamise järel Politseiaia parki.

Valentini elik sõbrapäevaks Musumäel ehk Virumäel avatud valgusinstallatsiooni purustasid vandaalid kümmekond päeva hiljem, iseseisvuspäeva eelõhtul. Kesklinna valitsus lasi installatsiooni taastada ja otsustas selle uue asukohana eelistada Politseiaeda.

„Kindlasti oli sümboolne paigutada inspireeriva nimega installatsioon Musi sõbrapäevaks Musumäele, kus see kutsus ka väga paljusid inimesi tegema endast koos sõprade ja vanalinna-vaadetega pilte,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Paraku lõhkusid vandaalid südame ja pidime otsima turvalisemat asukohta. Politseiaia park seda oma rahvarohkuse tõttu loodetavasti on.“

Linnaosa vanem avaldas ühtlasi lootust, et uues asukohas võetakse installatsioon hästi vastu ja see meelitab endiselt pildistajaid.

„Postitage enda fotod hashtag’iga #sydalinn – ainult sel juhul osalete meie kingituste loosimises,“ kutsus Svet üles. „Samuti kordan varasemat üleskutset kõigile kaaskodanikele: kui märkate pisimatki vandaalitsemist, siis palun andke sellest politseile või linnavõimule teada. Ainult nii saame hoida oma kodulinna ilusa ja sõbralikuna.“

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis