Maailm

VAKA ALL: Türgi investeeris vaikselt Eestisse miljoneid, saabumas on minister (40)

Toimetas Denes Kattago, 8. märts 2018 11:53
Ehitus LasnamäelFoto: Õhtuleht
Tallinna kõrvale Nehatu logistikaparki on kerkinud tehasehoone, mis peidab endas Türgi üht kõige suuremat otseinvesteeringut Eestisse, Akinali Eesti laustekstiilitehast - kõigest hoolimata on oma tegevust hoitud vaka all, neist pole kuulnud isegi teised samas sektoris töötavad ettevõtted.  
Türgis Süüria piiri lähedal Gaziantepi linnas resideeruv Akinal on maailma üks suuremaid laustekstiili tootjaid, millel on kliente 50 riigis ja viiel kontinendil. Gaziantepis töötab Akinal Sentetik Tekstil tööstuskompleksis 200 000 ruutmeetril 1000 töötajat, Eesti on nende esimene laienemine välismaale, kirjutab Äripäev.


"Kontsern alustas 2017. aasta lõpus uue investeeringuga Tallinna, kuhu kerkib 11 000 ruutmeetri suurune tootmishoone," ütles perefirma juht ja asutaja Saim Akinal, kelle sõnul hakatakse Tallinnas tootma laustekstiili beebitarvete, hügieeni- ja meditsiiniliste toodete tarbeks.

Igal juhul on tegu piisavalt suure sündmusega, et investeeringu kavatsusest rääkis esimest korda peaminister Jüri Ratas Türgi visiidi ajal eelmisel aastal ning tehast tuleb avama ka Türgi majandusminister Nihat Zeybekci.

Samal teemal

14.03.2018
Kas Euroliit kulutas Türgi peale miljardeid eurosid niisama tühja?
04.03.2018
LOBJAKAS PUTINI RAHAPESUST: milleks üldse riiki vaja on, kui me end kehtestada ei suuda?
27.02.2018
Putin tahtis Eesti kaudu raha pesta
17.01.2018
RATAS EUROOPAS: kohtumisel ettevõtjatega tõstatati välistööjõu küsimus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee