Krimi

Uusaastaööl Türil pumppüssist tulistanud mees mõisteti süüdi (41)

Liis Vaksmann, 8. märts 2018 10:53
Mikk MerisaluFoto: Teet Malsroos
Pärnu maakohus mõistis läinud aasta uusaastaööl Türil pumppüssist tulistanud mehe süüdi avaliku korra raskes rikkumises. Talle määrati liitkaristusena kolm aastat vangistust.

Pärnu maakohus mõistis kolmapäeval 25aastase Mikk Merisalu süüdi avaliku korra raskes rikkumises relvaga ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises. Kohus määras mehele liitkaristusena 3 aastat vangistust. Kohus ei pööra Miku karistust täitmisele, kui ta ei pane kolmeaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Mikku selles, et ta saabus autoga aasta esimese päeva varahommikul kella viie ajal Türil erapidu võõrustanud hoone ette. Autost väljudes tulistas Mikk pumppüssist lasu õhku, sihtis hoone ees olnud inimesi ning tegi nende suunas liikudes veel kaks lasku õhku ning ühe, mis tabas maja akent. Selle peale jooksid majast välja peol külalistena viibinud Tõnu ja tema poeg. Tekkis rüselus, mille käigus tulistas Mikk veel ühe korra, tabades pargitud sõiduautot.

Kohtus viimast sõna saades lausus Mikk, et ta ei soovi midagi öelda, kuna ei mäleta midagi. Kohus mõistis kannatanutele välja tsiviilhagid kogusummas 3026 eurot. Mikk peab tasuma menetluskulud 1914 eurot ja 48 senti. Kohus lahendas asja üldmenetluse korras. Kohtuotsus pole veel jõustunud.

Sama sündmusega seoses menetleb Pärnu maakohus ka Tõnu kriminaalasja.
Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Tõnu raske tervisekahjustuse tekitamises, millega on tekitatud oht elule ning püsiv tervisehäire. Tol ööl õnnestus Tõnu pojal relv enda kätte saada. Tõnu haaras selle ning lõi maha surutud Mikku püssikabaga vastu pead ja nägu vähemalt kolm korda nii tugevasti, et Mikk sai tõsise trauma ning kaotas teadvuse. Kohtuistungid seoses Tõnu kriminaalasjaga alles käivad.

Samal teemal

13.11.2017
FOTOD | Kohtusse kutsuti kiirabi: Türil maja ja autot pumppüssist tulistanud noormees vajas turgutamist
07.11.2017
FOTOD | Uusaastaööl Türil pumppüssist maja ja autot tulistanud noormehelt relva võtnud ja seejärel teda peksnud mees astus kohtu ette
06.11.2017
Türi nääripeksja astub kohtu ette, laskja sai ka süüdistuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee