Eesti uudised

JONNI TÄIS: prügifirma küsib raha seitsme aasta taguse tühisõidu eest

Maaleht, 8. märts 2018 09:46

24 KOMMENTAARI

u
Urjuk/ 18. märts 2018 11:36
Näide:
Tere,
Anname Teile teada, et --- ei tehtud --- aadressil paberi-ja kartongi mahuti tühjendust (põhjus: mahuti puudub).
Kui Klient on tellinud paberi ja kartongi äraveo, kuid ei anna paberit ja kartongi üle või ei taga selle üleandmist, kohaldatakse kohalesõidutasu korra eest vastavalt hinnakirjale 2,50 eurot + käibemaks
Ja minu vastus:
Tere
Täname teate eest.
Teie teate alusel valmistusime pakendikonteineri varguse kahtluse tõttu juba politseid kutsuma, kuid igaks juhuks läksime ikkagi selle olemasolu kontrollima.
Õnneks leidsime selle täiesti omalt kohalt, kus on see juba Teiega lepingu sõlmimisest saati pidevalt asunud ja ka Teie meeskonna poolt pidevalt - iganädalaselt tühjendatud.
Antud konteiner asub lausa olmejäätmete konteineri kõrval ning on tööpäeva 8:00 - 17:00 jooksul vabalt ligipääsetav vajadusel isegi "Rekkaga". Väikestel prügiveo auto tüüpi ja mõõtu sõidukitel ei ole olmeprügi ja paberikonteineri alale ligipääs ning manööverdamine seal valmistanud vähimatki probleemi.
Tulenevalt eeltoodust on tekkinud kahtlus Teie meeskonna hoolsuses ja aususes.
See on suhteliselt ilmekas näide "Anna raha siia" teenuse osutamise kultuurist.
Lihtsalt seekord sattusid valele aadressile.
7
7 aastat/ 8. märts 2018 18:47
kas siin nüüd natuke seaduste vastu ei eksita???
j
Ja,mis / 8. märts 2018 17:36
keskkonnateenus,rohkem karuteene looduskeskkonnale,kui hajaasustusalal suur veoauto tiirutab talust talusse konteineri köksi tühjendama,saastades loodust.Ennem viisid pakendid vallakeskuses asuvasse pakendikonteinerisse,nüüd tuleb prügiauto pakenditele koju järgi ja teenib raha.
h
Huvitav on see,et/ 8. märts 2018 17:26
tühisõidu või täissõidu arve mitte tasumisel ähvardab keskkonnateenus inkassoga või lepingu ülesütlemisega,viimast millegipärast kunagi tegemata.Tähendab,et iga sent ja sant neil arvel.
m
Minul jälle/ 8. märts 2018 17:22
polegi midagi muud sinna hajaasustusel peale surutud prügikonteinerisse panna peale pakendite.Tuha ja kartulikoored laotan aiamaale väetiseks.
t
Tõnule/ 8. märts 2018 15:41
Mis kohtusse? Kuskile kohtusse ei saa nad Sind anda. Arvad, et neil on selline võimalus aga nad pole seda veel kasutanud, kuna on nii hea südamega? Kohtust saaksid nad vaid enda ja Sinu kohtukulud maksta. Sellised nõuded aeguvad 3 aastaga isegi juhul kui neil mingit alust on ja ükski kohus ei võtaks sellist hagi vastugi. Kui helistavad Sulle, siis tee nendega lihtsalt nalja oma lõbuks- mina olen ehmunud ja vagurat rumalukest mänginud alati ja panen nad siis telefoni otsa ootele, et oodake palun korraks. Siis ootavadki 20 minutit. Või palun poole tunni pärast tagasi helistada ja siis jälle et kas saaksite poole tunni pärast uuesti helistada ja siis palun homme helistada aga kindlasti enne 9 hommikul jne. Siis uurin sularahas maksmise võimalusi ja et kas keegi saaks ise rahale järgi tulla jne. Võimalusi on lõputult. See Lindorff pole mingi firma vaid kamp oportuniste kes elatuvad inimeste rumalusest.
e
eesti aegumistähtajad/ 8. märts 2018 15:10
kui kolm aastat on möödas, siis on nõue aegunud. j.ok.k.
ä
Ära põe! / 8. märts 2018 12:38
See Lindorff saada lihtsalt pikalt. Ka prügifirma saada pikalt. Kui oled naljamees ja tahad nende kulul nalja saada, siis mängi ehmunut ja uuri Lindorffi klounide käest erinevaid maksevõimalusi ja kauple tähtaja üle- siis hakkavad ülepäeva helistama. Ma olen omale niimoodi nalja teinud. Las tõmblevad, tegelikult neil pole mitte mingit õigust ega võimalust Sinult kopikatki saada.

o
ott/ 8. märts 2018 12:32
mingit tühisõitu ei saa kunagi olla,kõik sõidud on juba arvetega kinni makstud,mis krdi kohustus on prügi toota,krdi lollidemaa,ikka suured rahva kukil
m
mul / 8. märts 2018 17:35
näiteks on naabrid nii ees kui taga ja üle tänava, kui prügi võetakse, kus see tühisõit on?
m
maamammi/ 8. märts 2018 12:04
ka minul läheb prügiauto värava tagant läbi, ta ei pea isegi peatuma, kui mul prügi ei ole, mingit tühisõitu justkui pole, on ju möödasõit, aga maksan. Olen mõelnud, et tegelikult ma maksan prügi eest kolm korda- siis kui ostan (mõnel kaubal on kohe mitu pakendit ümber), siis kui üra annan ja kui seda kasutatakse energia tootmiseks, ostan jälle energiat. Kas see on ikka õige?
v
Võrokõnõ/ 8. märts 2018 11:44
Jäätmeseadust peaks kardinaalselt muutma, et sellised kelmused ja pettused prügiveofirmadel võimalikud ei oleks. Minul on ka plaan anda AS Eesti Keskkonnateenused kohtusse süstemaatilise kelmuse ja fiktiivsete arvete esitamise eest. Samasse liidan ka inkassofirma alusetud nõuded, kes pressis raha välja AS Keskkonnateenuste ostutamata teenuse eest. Minu probleem on selles, et esitatud on arved jäätmete äraveo eest, mida aga ei ole kunagi tehtud.
Lisaks süüdistan ka kohalikku omavalitsust korruptsioonis, sest kuidas muidu seletada minu avaldusele Korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks lugemises ainult talvekuudeks, kuigi ma tegelikult ei ela antud kinnistul. Suvel tekkivad jäätmed on ju ainult biojäätmed, mis lähevad komposti ja neid käitlen ma ise. Nende poolt nimme tekitatud tühisõidud on kahtlemata korruptsioon, sest sellega soositakse valla poolt kasumit taotlevat ettevõtet, kes tegelikult jäätmeid ära ei vii. Raha nõutakse sisuliselt teenuse mitte osutamise eest, mis on ju ilmselge kelmus.
Tõesti on vaja luua pretsedent ja kord majja lüüa ja petiste ning kelmide tore elu ära lõpetada.
p
prügifirma teguseb julgelt/ 8. märts 2018 11:43
Prügifirma tegutseb julgelt, sest omavalitus on andnud nendele selleks volituse.
Aga inimestel ei ole lepingut prügifirmaga ja siis ei peaks maksma ka nende arveid.
n
noo/ 8. märts 2018 11:03
nii vana nõue peaks olema ammu aegunud. Prügifirmad üritavad inimesei petta, seesama RagnSells kasutas veel trikki, et hakkas mingit müstilist käitlustasu nõudma. Kusjuures on kohus öelnud, et kui lepingut pole, siis ka mingeid käitlustasusid nõuda ei saa. Vanainimeste terroriseerijad ned prügifirmad on, kui otse öelda.
k
kohlik omavalitsus sundprügiteenus/ 8. märts 2018 10:49
Ei käi nad kontrollimas, kas keegi üldse elab kinnistul, kui nad sundprügiteenust peale suruvad.
m
Mx35/ 8. märts 2018 10:45
igas suuremas kohas peaks olema selline koht kuhu võib TASUTA tuua KOGU oma prügi... Prügifirma saab kasumi sellest materjalist mille rahvas kokku kannab...
j
8. märts 2018 13:24
Jälle ainult "igas suuremas kohas"! Mis eelis neil "suurematel kohtadel" peab olema? Just väiksemas kohas elavatel inimestel on igasugused kogumiskohad kättesaamatud. Pole riide- ja pakendikonteinereid maal. Linnades saab tasuta autogi tellida äravedamiseks, maal on kõik raha eest või vea linna kaasa.
r
Rudolf./ 8. märts 2018 14:35
Mina käin ainult COOP-i poes ja pakendid viin alati poetaha prügikasti.Minul ka Keskkonnateenustega allkirjastatud lepingut pole.Kohtutäitur hirmutas mu nii ära,et nüüd maksan ise vabatahtlikult tühisõiduarveid!
h
hoidke eemale sellest/ 8. märts 2018 10:40
Keskkonnateenused on täielik kräpp. Luude lihtsalt mullitaja.

u
Urrr/ 8. märts 2018 10:32
Kui prügiauto teekond viib nagunii mu majajuurest mööda siis kuidas nad tühisõitu tegid? Mis kulutusi kaasnes neil tavalist ringi tehes.
m
matsu/ 8. märts 2018 10:27
See on keskonnateenustele omane, et nad jätavad erinevatel põhjustel, isegi täis konteineri tühjendamata, praktiliselt otsivad põhjuseid, miks mitte tühjendada.
k
kahjuks/ 8. märts 2018 10:14
Protestimaks prügimaffia kontrollimatu tegevuse vastu, viivad inimesed prügi metsa alla, et sundida omavalitsusi midagi ette võtma kuigi see on üpris lootusetu, sest ministeerium on maffia käpa all.
a
andke kohtusse/ 8. märts 2018 10:14
a
ab/ 8. märts 2018 10:01
Selliseid väljapressimisi on terve eesti täis, kuna summad ime pisikesed, ei viitsi keegi jamada. KOV-d saavad oma obroki ja kogu moos, mõtlemata sellele, kas reaalselt kuskil prügi on.