Prügi (Jörgen Norkroos)

"Eesti juubel läks mul täiesti nahka ja tuju oli rikutud, kui päev enne seda tuli mu postkasti inkassofirmast Lindorff Eesti kiri võlanõudega," on Kõpu kandi mees Tõnu Tamm Viljandimaalt nördimust täis.

“Nad võivad mind muidugi nüüd selle 20 euro eest kohtusse anda ja seda põhjuseta, see kõige hullem ongi,” tõdeb nüüdse Põhja-Sakala valla Uia küla Saadunõmme talu peremees ja nimetab nõuet väljapressimiseks.

Asi sai alguse 2011. aasta teises kvartalis, kui Põltsamaa vallas vahetus prügivedaja ja Ragn-Sellsi asemele tuli AS Eesti Keskkonnateenused.

Jäätmevedaja, ASi Eesti Keskkonnateenused juhatuse liige Bruno Tammaru sõnul oli mainitud kinnistu sellel perioodil liidetud korraldatud jäätmeveoga ning kinnistuomanikul lasus kohustus anda jäätmeid üle ja tasuda teenuse eest, ning vedajal oli KOViga sõlmitud lepingu alusel kohustus kõiki jäätmevaldajate jäätmevaldajaid teenindada.

"Kuna jäätmeid üle ei antud, aga meie prügiveok käis kohal, oli kliendil kohustus tasuda tehtud tühisõitude eest," märkis Tammaru.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes

Jaga artiklit

24 kommentaari

U
Urjuk  /   11:36, 18. märts 2018
Näide:
Tere,
Anname Teile teada, et --- ei tehtud --- aadressil paberi-ja kartongi mahuti tühjendust (põhjus: mahuti puudub).
Kui Klient on tellinud paberi ja kartongi äraveo, kuid ei anna paberit ja kartongi üle või ei taga selle üleandmist, kohaldatakse kohalesõidutasu korra eest vastavalt hinnakirjale 2,50 eurot + käibemaks
Ja minu vastus:
Tere
Täname teate eest.
Teie teate alusel valmistusime pakendikonteineri varguse kahtluse tõttu juba politseid kutsuma, kuid igaks juhuks läksime ikkagi selle olemasolu kontrollima.
Õnneks leidsime selle täiesti omalt kohalt, kus on see juba Teiega lepingu sõlmimisest saati pidevalt asunud ja ka Teie meeskonna poolt pidevalt - iganädalaselt tühjendatud.
Antud konteiner asub lausa olmejäätmete konteineri kõrval ning on tööpäeva 8:00 - 17:00 jooksul vabalt ligipääsetav vajadusel isegi "Rekkaga". Väikestel prügiveo auto tüüpi ja mõõtu sõidukitel ei ole olmeprügi ja paberikonteineri alale ligipääs ning manööverdamine seal valmistanud vähimatki probleemi.
Tulenevalt eeltoodust on tekkinud kahtlus Teie meeskonna hoolsuses ja aususes.
See on suhteliselt ilmekas näide "Anna raha siia" teenuse osutamise kultuurist.
Lihtsalt seekord sattusid valele aadressile.
7
7 aastat  /   18:47, 8. märts 2018
kas siin nüüd natuke seaduste vastu ei eksita???

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis