4
fotot
Mikser ÜROs (Välisministeerium)

Välisminister Sven Mikser kohtus kolmapäeval, 7. märtsil New Yorgis ÜRO arenguprogrammi (UNDP) juhi Achim Steineriga, kellega arutati digilahenduste olulisust ÜRO kestliku arengu eesmärkide (SDG) saavutamisel.

„Eesti on olnud ÜRO arenguprogrammi doonoriks juba pea 20 aastat ning me soovime olla aktiivsed panustajad ka edaspidi,“ sõnas välisminister Mikser kohtumisel UNDP juhiga. „Eesti usub, et digitaalsed lahendused peavad olema ÜRO tegevuste lahutamatuks osaks, kuna nende laialdane kasutamine aitab kaasa kestliku arengu eesmärkide saavutamisele,“ rõhutas ta. 

„ÜRO arenguprogramm tunneb suurt huvi Eesti IT- ja digilahenduste vastu ning oleme Eesti kogemusi e-valitsemine vallas ÜRO-ga juba jaganud,“  ütles Mikser. „Potentsiaali on aga rohkemaks ning kindlasti soovime koostööd veelgi süvendada,“ lisas ta. Välisminister tõstatas kohtumisel ka võimaliku ühise e-valitsemise teemalise kõrvalürituse korraldamise ÜRO peaassamblee avanädala raames.

Välisminister kohtus ka ÜRO eriesindajaga rändeküsimustes Loiuse Arbouriga, kellega kõneldi globaalse rände hetkeseisust.

Mikser väljendas heameelt Euroopa edasimineku üle rändekriisiga tegelemisel. „Euroopasse jõudis 2017. aastal üle kahe korra vähem ebaseaduslikke sisserändajaid kui 2016. aastal ning lausa kuus korda vähem kui aastal 2015,“ sõnas välisminister.

„Peame samas meeles pidama, et migratsioon on globaalne probleem, mis vajab globaalseid lahendusi. Koordineeritud koostööd rahvusvahelisel tasandil on vaja tugevdada,“ sõnas ta, viidates ÜROs läbiräägitavale ülemaailmsele ränderaamistikule.

Jaga artiklit

26 kommentaari

K
Kalev  /   01:45, 12. märts 2018
Tähtsad otsused tehakse valimissedelitega mitte lülitite segiajamiste ja salaja poolt nupulevajutamisega! Saunalava jutud muidu on!
H
hii,hii  /   11:02, 11. märts 2018
mikserdajale tuleb ekspertiis teha,teisel juba koogutamisest küür selga tulnud...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis