Eesti uudised

Kaubandus-tööstuskoda: usaldusväärse tööandja juurde võetav välismaalane tuleb vabastada sisserände piirarvu alt

Siim Randla, 8. märts 2018 06:57

27 KOMMENTAARI

9
999/ 8. märts 2018 20:38
Saatke meile usaldusväärseid poliitikuid.
8. märts 2018 13:23
Yle.1 Välisliin Köyhä Eurooppa
Euroopassa 199 miljoonaa ihmistä elää köyhyydessä, monet lapset näkevät nälkää. Talouskasvusta huolimatta nuorisotyöttömyys rehottaa Portugalissa, Italiassa ja Irlannissa. EU:n säästövaatimukset pahentavat tilannetta.
Sain teada, et EL on spetsiaalne fond ja spetsiaalne ametnik, kelle kaudu eraldatakse suuri summasid noorte töötuse vähendamiseks. Itaalias vastutav minister pesi käed puhtaks, kui ilmnes , et EL saadud sihtotstarbeline täiskasvanud noorte tööharjutuseks ette nähtud raha oli kulutatud mittesihtotstarbeliselt ja tööharjutusel(kalendrikuus on ette nähtud maksta 500 euri pool aastat järjest) olnud noored jäid lubatud töötasust ilma, tehes mitu kuud tasuta tööd. Minister ütles, et raha eraldati KOV-le, milline siis raha mujalekulutas ja noortele tööharjutajatele väljateenitud tasu ei makstud. Keegi ei vastuta!
See tuletas meelde meie tööjõu turul jasutatavat skeemi, kus peatöövõtja ei vastuta alltöövõtja maksmata palkade eest ja töölised teevad tasuta tööd kuude kaupa. Üleüldine petmine erinevate skeemide kaudu ja Kaubanduskoda loodab, et kolmandatest riikidest pärit tööjõudu on seadusaukude tõttu lihtsam orjastada(orjastatud isikule töötasu ei maksta ja seadusaukude tättu ta seaduskaitset ei saa).
s
!!!/ 8. märts 2018 11:58
sinna kvoodivabasse kategooriasse tuleb arvata kõik insenerid, professorid, tuumafüüsikud ning arstid.
m
Miks te siis ei tee nii?/ 19. märts 2018 15:39
Siia tuleb juba ammu perekondade viisi neid kõrgeltharituid.Nendel kümneid lapsi (neid vist tuleb siin harituteks koolitada) kaasas, kes ju veel pole võimelised asuma inseneri ja nende teiste loetletute kõrgemate kohtade peale. Ja need paaditäied, kes iga päev on siiapoole teel, kas nendest ei ole siis tegijat? Ärge otsige mingisuguseid vabandusi, sest see jutt käib juba aastaid. Ilma elamiskõlbliku sissetulekuta ei soovi keegi töötada, ja need tulijad , nendele kavatsete muidugi ehk rohkem tasuda, kuidas siis raha leitakse? Nendel ju niigi kõiksugu ümmardajad ees ja taga, meie oma rahvas aga peab selle kõik kinni maksma oma niigi väikesest töötasust. Läheb vist see jutt kustutamisele, kuid mõte jääb ikka samaks
j
J../ 8. märts 2018 11:36
Seda probleemi on muude meetmete kõrval võimalik leevendada kolmandatest riikidest pärit inimeste palkamise teel, lisab ta.
Sellest lõigust tulebki välja tegelik taotlus-probleem ei ole tööandjatele mitte tööjõupuudus, vaid see et kohalikud kandidaadid küsivad oma töö eest väärilist palka...
Euroopa Liidu tööjõuturg on suur, ainuüksi Poolas elab oma kolmkümmend korda sama palju inimesi kui Eestis...aga neid ei taha, kuna küsivad oma töö eest ka raha?
a
aa/ 8. märts 2018 11:24
Huvitav, miks ei sobinud minu eelmine kommentaar? Kas ei ole lubatud arvata, et tööandjad peavad kohalikke inimesi koolitama, et ka eestlaste palk tõuseks? Meie palgad jäävadki alati väikeseks, kui riik lubab odavaid ukrainlasi ja moldovlasi piiramatult tööle tuua.
s
siiani ei luba/ 9. märts 2018 10:13
ning seetõttu on ukrainlased ehitusettevõtetes ja mujalgi illegaalidena tööl.Tööandjale see sobib - illegaalile saab maksta ümbrikupalka.Kust iganes võib leida illegaale - isegi hooldusasutuses mis kuulub väikeettevõtjale.Ukrainlasele oleks see muidugi kena stradipakett, kui ta saaks ametlikult Eestisse tööle tulla.Kahtlustan siiski, et nendega sõlmitaks siis pikaajalised lepingud, et ettevõtjale oleks ikka paar aastat odavat tööjõudu kindlustatud ja ta saaks töötajat maalt väljasaatmisega ähvardades sundida tegema odavalt ületunde.
n
8. märts 2018 10:45
No see soov KTK-lt pole küll vähimalgi määral usaldusväärne. Tuleks nagu orjandus-kurnamiskojalt hoopis.
s
8. märts 2018 10:45
Samast filmist sain teada, et vaesuse piir on 60% keskmisest töötasust. Kui Eestis on keskmine sissetulek 1200 euri, siis miinimumpalga saajad on kõik kehvikud, lisaks pensionärid, kes saavad 24% keskmisest töötasust. Kas ikka veel pole üldstreiki kuskilt näha?
j
8. märts 2018 10:42
Just eile vaatasin Yle.1 Välisliin Köyhä Eurooppa
Euroopassa 199 miljoonaa ihmistä elää köyhyydessä, monet lapset näkevät nälkää. Talouskasvusta huolimatta nuorisotyöttömyys rehottaa Portugalissa, Italiassa ja Irlannissa. EU:n säästövaatimukset pahentavat tilannetta.
Itaalias on noorte töötus 57%. Keskeralistel meestel pole tööd, istuvad koos poegadega kodus, samal ajal on pere toitjaks ainult pereema.
Miks ei võiks siis Itaalias teha tööjõu värbamiskampaania? Itaalia noored töötaud ei kuulu ühegi kvoodi alla, sest EL-s on tööjõu vaba liikumine.
m
miks ja miks?/ 9. märts 2018 10:31
Itaallane tuleb sul Eestisse 500 euro eest tööle? Ta peab siia endale ka elamise üürima ning talveriided soetama.Põhilised töökohad on Tallinnas ,aga Tallinnas soovitakse ka 12 ruutmeetrise ühiselamutoa eest VÄHEMALT 200 eurot + kommunaalid.Tööandja, kes arvab, et nii saab, on poolearuline ning tema firma ei ole niikuinii jätkusuutlik.Odavat tööjõudu ei vaja mitte ainult ehitusettevõtted ja tootmisfirmad, vaid ka hooldusettevõtted.On ju hooldushaigla Tsahknal ning ka Rosimannus hooldusäri alustamas.

a
arvamus/ 8. märts 2018 10:30
Auu kaubandus- tööstuskoda, usaldusväärne firma suudab töölistele ka usaldusväärset palka maksta ja neil pole vaja väljast miinimumpalgalisi slaavlasi sisse vedada. Ukrainast- Venemaalt leiaks kindlasti 2 miljonit, kes oleks nõus siia (Euroopasse) kolima, sest pole vaja õppida võõrkeeli, aga kas see on siis enam Eesti riik?
a
ahhaa konkreetselt/ 8. märts 2018 10:13
Huvitav, kes määrab ja milliste kriteeriumide järgi selle nn. "usaldusväärtuse"?
s
Sidrunid/ 9. märts 2018 13:18
r
Room/ 8. märts 2018 09:44
Kaubandus-tööstuskoda võiks uurida, kuidas täidetakse nende "usaldusväärsetes" ettevõtetes välismaalastega seotud seadusi! Tööle võetud välismaalasele tuleb maksta eesti keskmist palka ehk 1200 eurot . Tegelikult makstakse sellest vaid pool ja ehk ka natuke rohkem. Eestlasi 600-700 euroga tehasesse tööle ei saa. Ukrainlasi saab küll. Pealegi töötavad nad 10-12 tundi päevas (mis neil siin muud teha ongi, vaid töö ja viin) ja seega teenivad nad pealtnäha veidi rohkem, aga seaduses ettenähtud palgani nad ikkagi ei jõuta. Muide, tööle asudes soovitatakse välismalasele, et ta ei kasutaks igakuist 500 eurot tulumaksuvabastust. Nii vähendatakse maksuameti kahtlustusi, miks nii väike tulumaks = miks nii väiksed palgad? Kui võõrtöölisi on tööl nt 40 ja igaühe pealt hoitakse kokku 500 eurot, on kuu kokkuhoid 20 000, aastas veerand miljonit! Samas ma tean sama profiili ja sama eksportturuga firmat, kus töötavad ainult eestlased, kelle palk algab alates 1200st. Ukrainlastega mehitatud ettevõtet võib teise ettevõtte suhtes nimetada ka kõlvatuks konkurentsiks. Kõigepealt tuleks Kaubandus-tööstuskojal ära klaarida võrdsed tingimused oma ettevõtete vahel ja alles seejärel hakata nõudma piiramatu tööjõu sissetoomist. Praeguse praktika puhul ei ole eestlastel ukrainlastega komplekteeritud ettevõtetesse asja, eestlane ei ela oma kodus 600 euroga kuus ära!
5
500euri/ 19. märts 2018 15:54
Mis siin rääkida 600-st, veel vähemaga peab eestlane siin ära elama. Ega ei saa ju firmaomanikule ütelda, et tahaks ka saada seda 1200 eurost palka 14 tunnise töö eest. Võibolla nendele sisserändajatele hakatakse maksma, sest muud väljapääsu varsti enam ei ole. Eks siis omanik muretseb ka nende teiste eluks vajalike asjade eest.
k
kes on usaldusväärne tööandja?/ 8. märts 2018 09:23
kas Rakvere lihakombinaat, kes töötajale palka maksta ei taha ja on seotud rahade kantimise kahtlusega? Kas hüper-super-marketid - mille juhid on kokku leppinud, et inimestele normaalset palka ei maksta? Kas ehitusfirmad, kus tehakse kõik võimalik, et mistahes pettuse abil Ukrainast odavat tööjõudu sisse tassida? Kas firmad, kes "optimeerivad" makse?
j
Jääk Aru/ 8. märts 2018 09:22
Mida kõike küll välja mõeldakse, et võimalikult rohkem saaasta sisse vedada! (Vajadusel leitakse piisavalt kümneid tuhandeid "usaldusväärseid", et miljon "spetsialisti" importida.)
r
robe/ 8. märts 2018 09:11
rohkem moslemeid öösel prismasse tööle
n
8. märts 2018 10:47
No oled sa ka ikka naiivne.
i
irw/ 8. märts 2018 08:56
nad tahavad öelda, et luman on usaldusväärne. mo anna olla , eesti tegelikult ei vajagi ühtki lumanit. kui ettevõttel on 80 prossa eksport siis võiks hakata rääkima.
n
nii mõnelgi mööblifirmal/ 9. märts 2018 10:36
on 90 % eksport, kuid see ei tähenda, et töötajatel oleksid normaalsed töötingimused (nt.korralik ventilatsioon liimiruumis) ja palk üle 500 euro neto.Eestis nõutakse inimeselt, et ta töötaks nagu loom ja saaks ka looma kombel palka (ehk siis töötaks söögi eest)
v
vähk/ 8. märts 2018 08:36
milline on see usaldusväärne tööandja ja millisele tööle vajatakse neid ulmelisi spetsialiste?lisaks veel seegi,et millise palgaga,sest normaalset,elamisväärset palka makstes leiab ka kohapealt pea igale alale tegija

a
alc/ 8. märts 2018 08:32
mait palts ei ole usaldusväärne eesti riigi kodanik vaid eesti rahvuse hävitaja
t
trt/ 8. märts 2018 08:17
Mitte-austatud ettevõtjad / orjapidajad! Teil on ikka suur himu välistööjõudu siia Eestisse tuua. Keegi ei keelagi ju Euroopa riikidest spetsialiste siia palgata ju. Aga teie kasumiahnus on niivõrd suur, et tegelikult soovite siia tuua orjatööjõudu, kelle abil oma kasumeid tõsta. Mina küll ei usu, et järsku on tekkinud vajadus aastas sisse tuua 1000 keevitajat Ukrainast. Meil pole sellist tööstuse kasvugi olnud. On võimalus maksta ka oma inimestele, et Kalevipojad koju jääksid, kui teie vastik raha-ahnus ei võimalda seda teha. Olete samasugused raha peal väljas olevad nagu tselluloositehase promojad, kelle tegelik eesmärk on vaid oma väärastunud projekt läbi suruda. See, mis saab olema 10 aasta pärast ,neid ei huvita, sest raha on piisavalt, et siit reostatud ja kurnatud maalt lahkuda. Seega, ärimehed, võtke omad kimpsud-kompsud ja tõmmake siit minema! Ajage oma äri Ukrainas või mujal, kus see odav tööjõud kohapealt võtta on. Ma olen ise ka väikeettevõtja, kuid suudan asja suuremalt ja pikema perspektiiviga näha. Toetan ettevõtlust ja selle eestvedajaid, kuid kahjuks on need kilekotiga mehikesed, kes seadusi välja ostavad, mulle väga vastumeelseks muutunud!
k
kahjuks need ettevõtjad/ 9. märts 2018 10:40
ei ole ettevõtjad, vaid ärimees Nossovid, kes ei oska äri ajada, seega saavad nad kasumit teenida vaid palkade arvelt.Olen ühes sellises mööblifirmas töötanud, kus ei olnud võimalik tükitöölisena palka teenida - enamus tööajast tuli istuda niisama, sest pidevalt oli mingi materjali puudus samal ajal kui mittevajalikku materjali oli ladu täis.Kui ikka juht on puudulik, siis ei aita ka odav tööjõud Ukrainast.
k
konsa/ 8. märts 2018 08:14
Kaubandus-tööstuskoda: usaldusväärse tööandja juurde võetav välismaalane tuleb vabastada sisserände piirarvu alt
.-.-.-.-.
mis immigratsiooni PUMP see veel on, EU on miljonites töötuid, makske palka ja tööjõud kohe olemas