Eesti uudised

Kaubandus-tööstuskoda: usaldusväärse tööandja juurde võetav välismaalane tuleb vabastada sisserände piirarvu alt (27)

Siim Randla, 8. märts 2018 06:57
Foto: www.koda.ee
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tegi valitsusele ettepaneku vabastada sisserände piirarvu alt välismaalased, kes võetakse tööle usaldusväärse tööandja juurde, ja asendada välismaalaste seaduses Eesti keskmise töötasu nõue tööandja põhitegevusala keskmise palga nõudega.    

2018. aasta sisserände piirarv on 0,1% Eesti alalisest elanikkonnast ehk 1315 inimest. Eestis on juba praegu paljudes valdkondades tööjõupuudus ning see probleem süveneb järgnevatel aastatel veelgi, märgib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts preaminister Jüri Ratase poole pöördumises, et 2020. aastaks väheneb tööealiste ehk 24–64aastaste arv ca 50 000 võrra.

Samal teemal

Seda probleemi on muude meetmete kõrval võimalik leevendada kolmandatest riikidest pärit inimeste palkamise teel, lisab ta. Paltsi kinnitusel on ettevõtjatele üheks suuremaks väljakutseks endiselt tööjõupuudus, mida kinnitavad nii riigisisesed kui ka rahvusvahelised uuringud. Peale ümber- ja täiendõppe, tagasirände soodustamise, vähenenud töövõimega inimeste tööturule kaasamise ja muude meetmete tuleb valitsusel astuda otsustavamaid samme ka sisserändega seotud küsimustes, kinnitab ta. Sisserände piirarvu täitumisega seotud probleemi lahendamiseks teeb kaubanduskoda ettepaneku vabastada sisserände piirarvu alt välismaalased, kes võetakse tööle usaldusväärse tööandja juurde. Peale selle tehakse ettepanek asendada välismaalaste seaduses Eesti keskmise töötasu nõue tööandja põhitegevusala keskmise palga nõudega.    

Samal teemal

12.03.2018
KRISTA ARU: sisserände piirarvu ei tohi kergitada!
23.02.2018
MINISTEERIUM: aasta sisserände piirarv saab juba kohe täis
22.02.2018
SEE ON LOOMULIK: üle 50aastaste inimeste tööturul valitseb kehvem kohtlemine
19.02.2018
Uuring: tööstusettevõtetel napib töökäsi, lahendusena nähakse võõrtööjõudu