14
fotot
Julia Skripal (Scanpix)

Venemaa endist topeltagenti ja tema tütart üritati Suurbritannias Salisburys tappa närvimürgiga, teatas politsei täna. Mis ainega täpsemalt tegemist, seda politsei ei avaldanud.

66-aastane Sergei Skripal ja tema 33-aastane tütar Julia leiti pühapäeval teadvusetult Maltingsi ostukeskuse eest pingilt. Esialgsetel andmetel lõunatasid nad eelnevalt restoranis Zizzi, kus nad tõenäoliselt mürgitati. Mõlemad on jätkuvalt kriitilises seisus.

Esimesena sündmuskohale jõudnud politseinik viibib samuti raskes seisus haiglas, vahendab BBC News.

"Kuna oleme välja selgitanud, et sümptomite põhjuseks on närvimürk, uurime seda juhtumit kui mõrvakatset," ütles politsei terrorismivastase võitluse osakonna juht Mark Rowley ja kinnitas, et nende hinnangul mürgitati teadlikult just neid kahte inimest. Rowley sõnul puudub oht avalikkusele.

Julia Skripal (Scanpix)

Sergei Skripal on endine Vene luuraja ja reetur. Sõjaväeluures (GRU) töötamise ajal tegi ta aastatel 1995 - 1999 koostööd Briti välisluurega MI6. 2004. aasta detsembris erupolkovnik Skripal vahistati süüdistatuna riigireetmises ning 2006. aastal mõisteti ta 13 aastaks vangi. Loe lähemalt Õhtulehe artiklist.

Koht, kus leiti teadvusetult Sergei Skripal ja tema tütar Julia (Scanpix)

Jaga artiklit

62 kommentaari

K
kilekotivana  /   16:13, 8. märts 2018
Ning kõrgest enesehinnangust pakatavad uudisankrud korrutasid mitu päeva "sälisburi" ja "sälisburi", kuigi tegemist "soolzböriga"
M
moded, kas kindlate faktidega  /   10:32, 8. märts 2018
kommentaarid mpdereeritakse teie poolt siis prügikasti...või kuidas?
Kui see kommentaar ei ilmu, siis olen varsti peatoimetaja kabinetis...koos teiega, moded!.
Siin siis mu kommentaar:
Kelle ohvrid?
2015. aasta 27. veebruaril tapetakse Kremli lähistel kell 23.15 kohaliku aja järgi juhtiv opositsioonipoliitik ja endine asepeaminister Boriss Nemtsov (55).
-- 2013. aasta 23. märtsil leitakse oma Suurbritannia kodust pooduna eksoligarh ja Putini kriitik Boriss Berezovski (67). Hoolimata tugevatest tõenditest, et Berezovski tappis iseenda, ei kinnitanud koronerid tema surma enesetapuna.
-- 2009. aasta 16. novembril sureb Moskva Butõrka eeluurimisvanglas ravi saamata pankreatiiti jurist Sergei Magnitski (37). Sündmus päästab valla USA ja Venemaa vahelise kriisi. USA kongress võttis 2012. aasta lõpus vastu niinimetatud Magnitski seaduse, mis kannab musta nimekirja inimõiguste rikkumistega seotud Venemaa ametnikud. Moskva vastas sellele omapoolse seadusega, mis keelab muu hulgas ameeriklastel Venemaalt orbusid lapsendada.
-- 2009. aasta 15. juulil röövitakse Tšetšeenias Groznõis inimõigusaktivist Natalia Estemirova (50), kes leitakse mõned tunnid hiljem surnuna. Estemirova uuris Põhja-Kaukasuses valitsusrikkumisi.
-- 2009. aasta 19. jaanuaril tapetakse Moskva tänaval pressikonverentsilt lahkunud inimõiguste advokaat Stanislav Markelov (34) ja opositsiooni-meelne ajakirjanik Anastasia Baburova (25).
-- 2006. aasta 23. novembril sureb Londoni haiglas Vene endine luuretöötaja Aleksandr Litvinenko (43). Väidetavalt põhjustas tema surma radioaktiivse polooniumiga mürgitatud tee joomine oma Londoni kodus. Suurbritannia süüdistab mürgitamises kaht endist Vene luureagenti Dmitri Kovtuni ja Andrei Lugovoid. Venemaa keeldub neid välja andmast.
-- 2006. aasta 7. oktoobril tapetakse oma kodumaja trepikojas ajakirjanik Anna Politkovskaja (48). Samal päeval on Putini 54. sünnipäev. Tapmises mõisteti süüdi viis isikut, kuid mõrva tellijaid pole siiani tuvastatud.
järgneb

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis