Superstaar

STAARIKS PÜRGIJA: kui pojale saates osalemisest rääkisin, arvas ta, et nii vanu inimesi sinna ei võetagi (8)

Helen Pentsa, 7. märts 2018, 16:54
 Mari Luud
Saate "Eesti otsib superstaari" eelvoorudes saime tuttavaks Ruth Lehisega, kes osaleb staarisaates juba teist korda. Esmakordselt proovis naine saates õnne esimesel hooajal kümne aasta eest. Kui tol korral naine saatest edasi ei pääsenud, siis nüüd sai ta viimaks kohtunikelt oodatud kollase kaardi.

Ruth paistab teiste staarihakatiste seas eriliselt silma seetõttu, et on paljudest osalejatest kõvasti küpsem ja elukogenum. "12. märtsil olen saamas juba 31. Vanasti arvasin, et 30-aastane on juba muldvana, aga pole mul viga midagi. Käin veel ilma kepita. Minu lapski arvas, kui talle saates osalemisest rääkisin, et kas nii vanu inimesi üldse võetaksegi sinna," naerab ta ja sõnab, et ehkki uus põlvkond tuleb peale, on arusaamad ikka samad. Küll aga Ruth on kõike muud kui vana – tema sära ja energia kiirgab juba kaugele.

Samal teemal

"Muusika on saatnud mind kogu elu," sõnab Ruth. Naine on lõpetanud Pärnu lastemuusikakooli viiuli erialal ning mänginud lisapillina klaverit. Lisaks laulnud arvukates vokaalansamblites, koorides ning solistiõppes õpetaja Endla Murdi juures. Veel oli ta kuus aastat hääleseadjaks Pärnu tütarlastekoorile Elise. "Muusika on minu jaoks nagu õhk ja vesi – ilma nendeta ei saa. Seepärast jumaldangi ütlust, et laul teeb rinna rõõmsaks! See emotsioon, mille lauldes saan, panebki mu silma särama ja hinge helisema ning selle tundega saan kõikidest raskustest elus üle," sõnab Ruth.

Praegu töötab ta SA Kalevipoja Kojas huvi- ja projektijuhina. Lisaks on tal ka omanimeline laulustuudio, kus töötab lauluõpetajana. Ruth sõnab, et lisaks muusikale meeldib talle lugeda, jalgrattaga sõita ja jalutamas käia.

Ehkki muusikaalast kogemust on Ruthil kamaluga, on ta siiski otsustanud end taaskord staarisaate võistlustules proovile panna. "Loodan loomulikult parimat, kuid ega kunagi ei tea, kuidas see staarikarussell lõpeb. See, et kollane kaart on taskus, on juba igatahes edasiminek võrreldes kümne aasta taguse ajaga. Elus ongi ju nii, et komistad ja kukud, aga siis pühid põlved puhtaks ning lähed edasi," lausub ta. Esimesest hooajast mäletab Ruth, kuidas päev staarisaate eelvoorus oli hullumeelselt pikk ja rahvarohke. "Kas mul ka keegi kaasas oli, seda ma ei mäleta. Mäletan vaid, et tundsin end kuidagi üksi seal, aga ma veel tol hetkel ei teadnud, et üksi ma polnud. Mu kõhus oli uus elu kasvamas, täna kutsuvad kõik teda Preston Rasmuseks," lausub ta.

Ruth sõnab, et lisaks emaks saamisele on ta kümne aasta jooksul kindlasti küpsemaks muutunud - seda nii hääleliselt kui emotsionaalselt. "Aga närvist ma ikka ei pääse kuhugi. See on kuidagi minu teema vist. Alati enne lavale minekut vajub süda saapasäärde ja siis ma kukun seda sealt välja sikutama," selgitab ta piltlikult. "Tuleb lihtsalt rohkem esineda ja see mul lähitulevikus ka plaanis on. Muidugi on oluline, millise laulu valid ja sellega ma ilmselt noorukina ka alt läksin. Aga aastatega tuleb kogemus ja nüüd tean, et iga asi tuleb omal ajal või natuke hiljem. Seega – ei tohi liialt südamesse võtta asju, mis minust ei sõltu," sõnab Ruth elujaataval toonil.

Superstaarisaade tekitab Ruthis elevust. "Ägedad ajad on praegu. Olen tänu sellele saatele kohtunud nii ägedate inimestega, et mõnes mõttes olen selle saate juba praegu võitnud. Mõned muutused on veel ees, aga see ongi ju põnev ja veidi ka hirmuäratav. See ongi rõõmus ja kirev elu," naeratab ta.

8 KOMMENTAARI

m
Muidugi pole 30 ega 31 vana, noor inimene ikka, 8. märts 2018, 10:16
aga selle saate jaoks peaks häält ka olema ja laulda oskama.
p
Paha kuulata. 8. märts 2018, 00:12
"Superstaarid", olge rohkem enesekriitilisemad, valige normaalne laul ja kui viisi ei pea, ei ole vaja minna totakat mängima!
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee