Eesti uudised

Eesti arstid ja haiglajuhid suhtuvad korruptsiooni sinisilmselt (29)

LISA KOMMENTAAR

Korrupsioon oravate moodi 8. märts 2018 12:30
Suurem korrupsioon toimib Reformieraknnas(Tallinna sadam,VEB-fond,R-hooldus,Arsenal jne.) kuidas läheb suurtel sulidel Rosimannusel ja Rõivasel Arsenali mahamüügiga.?Aga ega neid asju ei saa uurida kuna tegu on miljonites EURO-des ja summad on liiga suured,et seda uurida.Savisaare summad mitukümend miljonit EURO-t väiksemad ja neid tuleb kasvõi elu hinnaga uurida.
obene 8. märts 2018 11:46
Minu oma raha! Teen sellega, mida VAJALIKUKS PEAN! Kui ikka arst on ennastsalgavalt minu ravimisega vaeva näinud, tänan teda ja mitte kommikarbiga! Mitte selleks, et mingeid eeliseid saada, vaid selleks, et tema pingutusi väärtustada! See pole mingi korruptsioon! See on tänulikkus! Aga lõpetage see kommikarpidega tänamine!
Lugeja 8. märts 2018 10:50
Elamine on ikka keeruline, aga nagu kultusfilmis öeldud, ei ole vaja endal oma elu keeruliseks ajada. Tonti on võimalik igal pool näha ja kahtlemata on võimalik igaühel oma tööd ka hästi teha, isegi väga hästi, nii et õnnetunne endasse ära ei mahu ja selle tuned põhjustajat tahaksid tänada. Sõnad on odavad - me teeme nendega rahulikult halba, ei tunne piisavalt sõnavara, et leida õigeid tänusõnu, sageli on tänu põhjustajal ka nii kiire (arsti puhul näiteks järgmise patsiendi ooteaeg), et tal ei ole aega sinu kobavalt otsivaid tänusõnu vastu võtta. Mitte ükski asi ei ole läbinisti hea ega läbinisti halb. Kel on natukenegi võimu ja väge, sel on ka mõningane soov kõike keelata ja normeerida. Korruptsiooniks on lilled ja kommikarp - taevas halasta!!! Raha - täielikult nõus, tänu olemus ei seisne raha maksmises. Ma muidugi mõistan, kui luuakse ükskõik mida eesmärgiga otsida ja leida korruptsiooni, siis tulebki ju hakata normeerima ja naeruvääristama ning seejärel siis ka karistama, kuna soodne vaimupinnas on ette valmistatud, elu iseenesest. Ma ei vii igale arstile lilli või kommikarpi, kuid kui olen leidnud, et ta pingutab mu tervise nimel, on osavõtlik, siis viin ja ma tahaksin, et ta võtaks selle vastu kui minu lugupidamise ja tänu. Selle asemel, et administreerida, normeerida, põhjendamatult lahmida (varjatud korruptsioon - mis see siis on üldse) ja karistada, võiks ehk lihtsalt seda kui üht tavalist eluvaldkonda käsitleda, kõrvuti sellega, miks on vaja ruumi sisenedes sealolijaid tervitada, arendada viisakat sõnavara, sest iga kord ei pea ju lilli ja kommikarpi tooma, ning mida rikkamad me oleme oma valikutes, seda vähem on põhjust mingi üksiku eluvaldkonna käsitlemiseks tõsise kuritegevuse ohuna.
arstiabist 8. märts 2018 09:27
on tillivilli teinud eduka bisnesi, inimese ravimine on siin ainult ettekääne selle bisnesiga teglemisel
akadeemik 8. märts 2018 05:15
gustav naan oli arvamusel, et see riik varastatakse paljaks. tuleb tõde tunnistada.
tahetakse 8. märts 2018 05:12
arstidele hullusti ära teha. tegelikult pole arstide seas sugugi rohkem korruptsiooni kui näiteks õiguskantsleri büroos või kohtutes.
pigem 9. märts 2018 10:19
võiks kirjutada, KUS ei ole korruptsiooni.Kas lasteaiakoha võib saada väljapool järjekorda rahanutsu eest? Või koolikoha?Kuidas on võimalik, et Keskkonnaamet lubab eraettevõtjal ehitada rannakaitsevööndisse elumaju ja ühiskondlikke hooneid? Kui riigiametid lubaad ükiskutel semudel /tuttavatel/sugulastel /rahameestel rikkuda seadust, siis see ongi korruptsioon.
Harjumus!!! 7. märts 2018 22:03
Lillekimp, kommikarp või konjakipudel on iseenesest tühiasi. Kui rõhuv enamus neid toovad, tekib arvamus, et see ongi nii ette nähtud. Ja varsti hakatakse halvemini suhtuma haigetesse kes seda ei tee.
Mälestus veel nõukaajast. Emal oli insult. Suure vaevaga sain haiglakoha. Mõne päeva pärast viisin koju. Arstile viisin kingituseks kommikarbi. See põlglik näoilme on siiani meeles - ju oli liiga odav.
Kas tänapäeval on nende suhtumine muutunud? Vaevalt.
... 7. märts 2018 23:32
Ma pakun pigem, et soovi polnud kellelgi kedagi solvata, vaid pigem on probleem, et palju sa vastu võtta jaksad ja kuhu paned, eriti kui mingit produkti ei tarbi.
kirurg 8. märts 2018 07:41
Karp tuleks ikkagi avada, on lootus , et vahel pistetakse sisse ka mõni suurem rahakupüür
Aga 8. märts 2018 08:59
Miks üldse viisid? Mis sa arvad, kui igaüks viib kommikarbi, kuhu arst need hunnikud paneb? ?
Aga 8. märts 2018 10:53
Ma tõesti ei saa aru, veate vabast tahtest hunnikute viisi kommi kokku ja siis veel vihased, kui arst selle üle üliõnnelik ei ole.
see ongi 9. märts 2018 10:23
altkäemaksu pahupool - kui harjutatakse saama kingitusi oma palgatöö eest, siis hakataksegi lisatasu ootama ning pannakse pahaks, kui mõni ei taipa meelehead tuua.
Vanamees 7. märts 2018 20:44
Selge see ,kui saab ,ikka võtame !

Ahoi 7. märts 2018 20:41
Korruptsioonisüüdistused on selleks, et kedagi poliitikast minema ajada.
:( 7. märts 2018 20:03
Minu arvates see korruptsiooni harjutamine algab juba lasteaias ja järgneb koolis - kõik need kingitused lasteaiakasvatajatele ja õpetajatele!? Ja harjumuse tõttu tundub meile kõigile lõpuks rahagi täitsa tavalise kingituse, mitte korruptsioonina! Arstid on minu arvates ikka väga harjunud, et neid kingitustega meeles peetakse!
just 9. märts 2018 10:24
ikka kuldketid ja kallid ehted lasteaias ning siis koolis - milleks? Kõik saavad ju oma töö eest palka.
arst 7. märts 2018 19:17
Homme tuled Sa minu juurde visiidile, ja siis juba seda lugu lugenult. Kindlasti ootad, et ma Sult raha võtaks. Tänan, ei , tahan hoopis Sind ravida. Kahjuks mul puudub ravim, mis raviks Sind vaenamisest ja vihkamisest. Pannes kõik arstid ja haiglajuhid ühte patta, ei taha mina Sind ega kõiki ajakirjanikke samamoodi ühte "kasti" panna. Ole terve, loodan Sinuga mitte kohtuda
vunts 8. märts 2018 10:29
Ei maksa hämada. Olles samas süsteemis ja mitte viidates ühelegi juhtumile- järelikult oled üks süsteemi osaline. Kahjuks see nii on. Alusta iseendast.
Toomas 7. märts 2018 18:48
Räägime Tallinna prygiveost, televisioonist, pangandusest, nõukogudes istumistest, enne läheb issanda päike looja, eksole!
mall 7. märts 2018 18:44
Narkar. 7. märts 2018 18:24
Nii nagu tabletiparun ees nii alamad sabas.
Tölpa 7. märts 2018 18:22
Võõrast raha aetakse ikkagi lõpmatuseni enda rahakotti, kui vahele ei jääda. Suured tegijad annavad ees eeskuju ju!
Eino TAruk 7. märts 2018 18:15
Mitte sinisilmselt vaid kinnisilmselt!
vunts 8. märts 2018 10:30
Täpselt. Ühte või mõlemat silma kinni pigistades need asjad käivadki.

maksumaksja 7. märts 2018 18:03
Elektriline kärukonks on haigljajuhi vältimatu tööriist
barbi 7. märts 2018 21:45
Loodetavasti pole kõik nii hullusti, kui Pärnu haiglas. Vähemalt lootus sureb viimasena.
TT 8. märts 2018 03:20
Palju sa makse maksnud oled, et nii suurelt sõnavõtad? Haiglajuht on teada, avalda ka enda nimi :)
M.Närep 7. märts 2018 17:59
Ma isiklikult olen sel teemal sõna võtnud ja kirjutanud 10 a. osa artikleid on ka alles mitte keegi ei ole kunagi reageerinud rääkimata et keegi oleks vaevunud laimamise eest kohtusse kaebama. Teema olid sh. ka tasulises ravis käimise järel leiad et ka HK le arve esitatud jne jne. Mõned asjad on ka paremaks läinud N toimeainepõhine retsept, ( ei taha öelda et sellest ei viilita). eks see ole meile N. aujast jäänud nagu ametnike vastutamatus ja karistamatuski.