Eesti uudised

VIDEO | Tartu tselluloositehase rajaja rahustab: hirme enam pole, jäätmeid ja haisu ei jää (122)

Toimetas Denes Kattago, 7. märts 2018 14:16
Aadu Polli Foto: Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
Tartu lähedale puidurafineerimistehase rajamise plaani üks eestvedajaid Aadu Polli ütles, et tehase rajamise plaan on Eesti metsainimestel ja metsatööstusel olnud hingel juba ammu.

"Kõik need asjad on tänaseks lahendatud, seda tööstusharu on osatud juhtida sellisel tasemel, et need hirmud ja ohud ei realiseeru," ütles ta ERRile ja märkis, et lisaks on nad seadnud endale eesmärgi teha tehas niisugune, et jäätmeid ei jää - jääb vaid tuhk, millest saab teha näiteks väetist või kasutada seda tsemendi sisse segatuna teedeehitusel.

Samal teemal

Kogu tulevase planeeringuprotsessi üks osa on Polli sõnul leida tehasele asukoht, mis välistab Tartule kultuuriliselt ja sotsiaalselt mitteaktsepteeritavad paigad ja võtab arvesse kõiki hirme nii transpordi kui haisu osas.

Küsimusele, miks ei ole tehase asukohana kaalutud Narva või Pärnu ümbrust, vastas Polli, et tehas vajab tooret ja selle toorme varumisareaal on eelkõige Liivimaa Alutaguselt kuni Daugavpilsi jõeni - tegu on kõige metsasema alaga, mille eelis on eemalolek sadamatest ehk Põhjamaade konkureerivatest tehastest.

Ettevõtja sõnul ei vasta tõele ka arvamus, et tehas hakkaks tarbima puitu, mis sobiks kuskile mujale: "Puit, mis sobib paberipuuks, sõidab täna Soome ja Rootsi - jääb väärindamata ja sõidab välismaale".

Samal teemal

13.02.2018
"FOORUMI" VIDEO | Kiisler tselluloositehasest: Tartu ei saa kõneleda kõigi nimel
10.02.2018
"Rahva teenrid": tselluloositehase vaidluses ületavad tunded mõistuse
08.02.2018
Kui Tartu volikogu on puidutehase vastu, kas valitsus saab sellest üle sõita?
07.02.2018
Saates „Suud puhtaks“ lahati kirgikütvat tselluloositehase teemat