Eesti uudised

Helme riigikogus Ratasele: "Üha nooremad inimesed lähevad Lätti alkoholi järele. Millise järelduse teeb sellest valitsus?" (177)

Toimetas Silja Ratt, 7. märts 2018 13:05
Jüri RatasFoto: Kuvatõmmis/riigikogu.ee
Peaminister Jüri Ratas vastas riigikogu infotunnis alkoholismiteemalistele küsimustele.

Ratas alustas oma sõnavõttu, rääkides statistikast, mille järgi on Eesti alkoholisurmade arv aasta jooksul kahanenud umbes kümnendiku võrra. Kaks kolmandiku alkoholisurma minejatest on mehed.

EKRE liikme Mart Helme sõnul ei saa ühe aasta põhjal järeldusi teha, et alkoholismipoliitika on vilja kandnud.

„Üha nooremad inimesed lähevad Lätti alkoholi järele. 53 protsenti inimesed on tunnistanud, et nad joovad rohkem, kui enne alkoralli algust. Mis järelduse teeb sellest valitsus,” küsis Helme.

Ratas vastas, et alkoholi tarbimine on siiski langustrendis ning selle taga on pikaajaline alkoholipoliitika, mis on hakanud vilja kandma.

Kes vastutab?

Urmas Kruuse Reformierakonnast avaldas, et ükski minister ei taha alkoholi teemal justkui vastutust võtta. Samas on noored hakanud rohkem Lätis alkoholi järel käima. Riigi ennetustöö võib niimoodi rikutud saada. Kruuse küsis, kas peaministril on siin ka mingi roll ja vastutus.

„Ma olen nõus, et aina uuritakse, kes on süüdi, aga vastutust ei taheta võtta. Peaminister on siin kindlasti vastutav,” kinnitas Ratas ja lisas, et aktsiisipoliitikas asjus peaks kindlasti lõpetama süüdlase otsimise, kuna aktsiisi tõstmise küsimus on olnud mitme eri valitsuse laual.

Samal teemal

31.09.2018
Uuringufirma: Lätist alkoholi ostmine tekitab eestlastes võlutuse tunde
21.05.2018
Alkoholitootjate liit tunnistab: tootjad müüvad Lätti alkoholi olulise allahindlusega
13.05.2018
Tõniste alkoholiaktsiisi laekumises probleemi ei näe: kõik on plaanipärane
18.03.2018
UURING: 77 protsenti Eesti inimestest odava alkoholi ostmiseks ei reisiks