Eesti uudised

EAS viib ministri ja äritegelased päikselisse Indiasse (27)

Toimetas Silja Ratt, 7. märts 2018, 09:21
Urve PaloFoto: Alar Truu
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) koostöös korraldatud äridelegatsiooniga visiidil New Delhis, Chennais ja Mumbais. Tiheda programmiga visiidi kavas on mitmed kohtumised India ministritega, rahvusvahelised konverentsid ja äriseminarid, kus viiakse kokku Eesti ja India ettevõtjaid ning tutvustatakse mõlema riigi ärivõimalusi.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on Eesti ja India majandussuhete potentsiaal veel suuresti kasutamata. „Üle-eelmisel aastal müüsid Eesti ettevõtted Indiasse oma kaupu ja teenuseid 81 miljoni euro väärtuses. Kokkuvõttes moodustab eksport Indiasse meie ettevõtete kogutulust vaid umbes 0,5%, kuid soovime seda kasvatada,“ kommenteeris Palo.

Samal teemal

India ettevõtete huvi Eesti ettevõtjate vastu on suur, kokku on äridelegatsiooniga kohtumisteks registreerinud ligi 120 kohalikku ettevõtjat. „India puhul tegemist ühe maailma kiiremini kasvava turuga, kus on nõudlust ka nende toodete järele, mida meil on võimalik eksportida Indiasse,“ sõnas Palo.

Eestist on seni Indiasse eksporditud peamiselt masinaid ja seadmeid, paberi- ja puidutooteid, aga ka erinevaid metallikaupu. „Eesti kui väikeriigi majanduse oluliseks hoogustajaks on just eksport. Loodan, et selle visiidiga saame meie IKT-sektori ettevõtetele luua uusi soodsaid võimalusi nende äri kasvatamiseks,“ ütles minister.

EASi juhatuse esimees Alo Ivask ütles, et India majanduskasvu aeglustumist lähitulevikus näha ei ole ning ka möödunud aastal kasvas India majandus 6,7%. „Ligi 1,3-miljardilise rahvaarvu, suure nõudluse ja kiire majanduskasvuga turul on Eesti ettevõtjate jaoks palju kasutamata ekspordi- ja koostöövõimalusi. Suurima potentsiaaliga valdkonnad on näiteks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, logistika, bio- ja tervisetehnoloogia ning targa linna ehk smart city lahendused,“ sõnas Ivask.

Visiit kestab uue nädala alguseni

Minister Palo visiit koos Eesti ettevõtetega kestab 12. märtsini ja viib äridelegatsiooni kolme linna, New Dehlisse, Chennaisse ja Mumbaisse. Visiidi käigus toimuvad äriseminarid koos India ettevõtetega, arvukad kohtumised kohalike ettevõtlusorganisatsioonidega kui ka osaletakse IKT-messil ja kahel rahvusvahelisel konverentsil. Minister Palo kohtub India justiits- ja IT-asjade ministri, välisasjade riigiministriga, Tamil Nadu osariigi peaministri, IT-ministri, tööstus- ning kaubandusministritega ning Maharashtra osariigi peaministriga.

Minister avab visiidi käigus ametlikult Eesti aukonsuli Dr Velu esinduse Chennais ning Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv korraldab Eesti 100. aastapäeva puhul vastuvõtu.

Äridelegatsiooni kuuluvad ettevõtjatest Comodule, Rose Mons, Guardtime, Velmenni, TransferFriend, Jobbatical, EnLife ja Nordic Automation Systems ning e-residentsuse ja Work In Estonia programmi esindajad.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee