Maailm

GALERII | Mikser USAs: oleme olnud teiega alati ühel meelel (41)

Toimetas Denes Kattago, 7. märts 2018 08:54
Mikser WashingtonisFoto: Välisministeerium
Eesti välisminister Sven Mikser kohtus täna koos oma Balti kolleegidega USA esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce'i ja komitee liikmetega, kellega arutati julgeolekuolukorda Euroopas, Venemaa tegevust nii Euroopas kui Ameerika Ühendriikides ja terrorismivastast võitlust. „Rahvusvahelise õiguse üldtunnustatud printsiipide rikkumine ja endale võetud kohustuste eiramine Venemaa poolt nõuab heidutusmeetmete tugevdamist mitte ainult Balti riikides, vaid NATOs tervikuna,“ sõnas välisminister Mikser. „Oleme Ameerika Ühendriikidega olnud alati ühel meelel, et ka Euroopa liitlased peavad oma kaitsekulutusi suurendama ning seda arutatakse kindlasti ka juulis Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel,“ rõhutas ta. Välisministri sõnul peavad nii Euroopa Liit kui ka USA olema valmis Venemaalt lähtuvate ohtude ennetamiseks. „Balti riikide jaoks ei ole hübriidohud ja vaenulik propaganda uus nähtus, kuid tänaseks on Venemaa oma infosõja rinnet oluliselt laiendanud. On oluli

„Samuti peame teadvustama Venemaa tegevust, mille eesmärgiks on meie ühiskondade lõhestamine ja usaldamatuse tekitamine demokraatlike institutsioonide suhtes,“ sõnas ta, viidates Venemaa sekkumisele nii Euroopa riikide kui ka Ameerika valimistesse. 

Esindajatekoja välisasjade komitee liikmed tänasid Balti riike nende panuse eest terrorismivastasesse võitlusesse. Mikser kinnitas Eesti pühendumust antud küsimuses. „Võitluses terroristlike rühmitustega toob püsivat edu vaid tihe riikidevaheline koostöö. Eesti on valmis jätkama aktiivset osalust Daeshi-vastase (Isalmiriik - toim.) koalitsiooni töös,“ sõnas välisminister.

Balti riikide välisministrid kohtusid samuti senati välisasjade komitee esimehe Robert Corkeri ja aseesimehe Robert Menendezega, kellega arutati Euroopa-Liidu ja USA kaubandussuhteid, Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide jätkamist ning hübriidohtudega seonduvat.

Samal teemal

23.03.2018
Mikser soovib poolesajale Vene tippametnikule sissesõidukeeldu
16.03.2018
Mikser tegi aastapäevaavalduse: Krimm on Ukraina!
08.03.2018
FOTOD | ÜRO soovib Eesti e-valitsemise ekspertiisi
06.03.2018
FOTOD | Mikser Washingtonis: on äärmiselt oluline jätkata ühtselt sanktsioonipoliitikaga Venemaa suunal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee