Ilves (Reuters/Scanpix)

Aasta loomaks kuulutatud ilvese arvukus Eestis on kukkunud mitmekümne aasta madalaimale tasemele. Ilveste päästmiseks kehtib juba mitu aastat üleriiklik laskmiskeeld, aga ilveste arv kahaneb endiselt.

Eesti Ekspress kirjutab, et ilvese küttimine on Eestis täiesti keelatud, kuna neid loomi on Eestis nii väheks jäänud. Ulukiseire aruanne aga näitab, et ka täieliku küttimiskeelu ajal „kaob“ aastas poolsada ilvest, kaugelt enam kui looduslik suremus. Kuhu nad siis kaovad, kui küttida ei tohi ja jahimehed seadusest kinni peavad?

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

22 kommentaari

I
Ilveseid  /   09:15, 9. märts 2018
on meil palju, jätkub suusatama, laulma ja muidu ringi kargama ja ekspordikski.
E
Eesti Vabariigi Põhiseadus  /   20:14, 7. märts 2018
§ 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. Seadus võib seda õigust piirata ka riigi ja kohalike omavalitsuste teenistujatel neile ameti tõttu teatavaks saanud riigi- või ärisaladuse või konfidentsiaalsena saadud informatsiooni ning teiste inimeste perekonna- ja eraelu kaitseks, samuti õigusemõistmise huvides.
TSENSUURI ei ole.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis