Maailm

GALERII | Sri Lankal kuulutati välja eriolukord, saarel viibib 45 eestlast (12)

Annika Erg, 6. märts 2018, 17:56
Sri Lanka keskosas peavad korda sõjaväelased ja politseinikudFoto: Scanpix
Sri Lankal kuulutati täna välja riiklik eriolukord, kuna võimud kardavad, et saareriigi keskosas toimunud moslemitevastased rünnakud võivad edasi levida.

President Maithripala Sirisena ütles, et eriolukorra kehtestamine lubab riigi armeel ja politseil mägilinna Kandy mässudele vastulöögi anda, kirjutas The Independent. Eriolukord kehtestati esialgu kümneks päevaks.

Esmaspäeval põletasid budistide jõugud maja mitmeid moslemitele kuulunud maju ja poode. Vägivalla ajendiks oli väidetav budistist mehe tapmine kamba moslemite poolt.

Eelmisel nädalal levis Ampara linnas moslemitevastane vägivald pärast kaupluses tekkinud vaidlust.

Kandys kehtestati esmaspäeval liikumiskeeld. Teisipäeval see ajutiselt katkestati, kuid kehtestati uuesti pärast 24-aastase moslemist mehe surnukeha leidmist Digana linnas.

Sri Lanka keskosas peavad korda sõjaväelased ja politseinikudFoto: Scanpix

Kokkupõrgetes on surma saanud vähemalt kaks inimest ja hävinud neli mošeed, 37 maja, 46 poodi ja 35 sõidukit.

"Hetkel on end Sri Lankal lühiajaliselt registreerinud 45 eestlast, küll võib see number osutuda suuremaks, kuna paljud reisijaid oma lühiajalist välismaal viibimist meie lehel ei registreeri," kinnitas välisministeeriumi meedianõunik Liisa Toots Õhtulehele.

"Välisministeerium palub jälgida kohalike ametivõimude korraldusi, osades piirkondades on kehtestatud kellaajaline liikumiskeeld," lisas Toots.

Lisaks palub välisministeerium meeles pidada, et Eestil puudub Sri Lankal välisesindus, seetõttu soovitatakse reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Austraalia). Küll saab konsulaarabi Eesti aukonsulilt Colombos või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Välisministeerium soovitab olla tavapärasest ettevaatlikum reisides Sri Lanka Põhja- ja Idaprovintsidesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee