Eesti uudised

Koolielu võetakse luubi alla: peagi saab võrrelda kõiki Eesti koole, mitte vaid gümnaasiume (15)

Asso Ladva, 6. märts 2018, 18:42
KÕIK KOOLID VASTAMA: Haridusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valk tahab üleriikliku koolide küsitluse abil üles leida head näited, kus keegi katsetab midagi, mis paneks lapsed õppima.Foto: Sven Arbet / Ekspress Meedia
Kui Eesti gümnaasiume sai seni omavahel võrrelda ja kirgi kütvasse pingeritta panna riigieksamitulemuste järgi, siis põhikoole polnud võimalik millegi alusel hinnata ja võrrelda. Nüüd on aga lootust, et see muutub: igas viimses kui Eesti koolis tehakse suur küsitlus, mis aitab neid hinnata teisiti kui ainult eksamitulemuste alusel. 

Küsitlusega uuritakse, millised on koolisisesed suhted, kas kogetakse kiusamist, mida arvatakse kooli keskkonnast, kas õppimine on seotud tegeliku eluga ning kuidas seal toetatakse erinevate eeldustega õpilasi. Haridusministeerium paneb üleriikliku küsitlusega oma kooli hindama õpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Ankeedile ei vasta sugugi kõik õpilased: oma arvamuse saavad välja öelda neljandate, kaheksandate ja üheteistkümnendate klasside õpilased. Õpetajaid ja lapsevanemaid küsitletakse aga iga kolme aasta tagant.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

1. märts 2019, 20:18
Ohjad pingule: erakoolid peavad riikliku toetuse saamiseks täitma karme reegleid
16. aprill 2018, 07:25
Riigieksamite periood on avatud: abituriendid teevad eesti keele eksamit

15 KOMMENTAARI

l
luup 7. märts 2018, 09:29
Nõukaajal käisid "tähtsad kontrollijad, inspektorid " koolides kohapeal--oma silm on kuningas, aga nüüd ei lahku soojast kabinetist ükski ametnik, --k...
(loe edasi)
h
huvitav 7. märts 2018, 09:28
mis kogemus pr. Valgil ka on? Mingeid pingeridu pole vaja vaid on vaja direktorite kohad taas valitavateks teha. Konnatiigis võid ju küsitleda kuid mis sellest kasu on?
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee