(Aldo Luud)

Austatud õiguskantsler Ülle Madise! Erinevalt Eesti varasematest ja Euroopa klassikalisest metsamajandamise eeskirjadest tekitati metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seadusega (RT  I, 06.07.2017, 4) – milles puuduvad iga-aastast raiemahtu ja lageraiete aastast kogupindala reguleerivad sätted – röövmajandust võimaldav olukord.

Riigimetsa laastamisele antavad vabad käed varjutati seletuskirjas ja sissejuhatavas osas seletusega säästvast metsamajandusest. Raiemahtu kriitiliste varudega piirav säästva arengu seadus vaikiti teadlikult maha ning valitsus eiras seega Eesti vabariigi põhiseaduse I pt §5: Eesti loodusvarad ja loodusressursid on rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult.

Uus metsaseadus koguni suurendas raiemahtu noorendatud raievanusega kuusikutes ja riigieelarve taustal selgub, et valitsuse metsapoliitika ei järgi endiselt säästva arengu seadust. Soovin, et valitsuse laastav metsapoliitika ja Eesti vabariigi haldussuutlikkuse kahjustamine peatataks.

Jaga artiklit

17 kommentaari

A
Asutus  /   20:52, 24. märts 2018
RMK on ju riigiasutus ja teda kontrollib Riigikontroll?
L
L.M.  /   13:11, 7. märts 2018
Suur tänu lp.Toomas Freyle nii vajaliku kirja eest. Selliseid kirju tuleb igale valitsusliikmele, Riigikogu saadikule ja igasugu komisjonile korduvalt ja korduvalt saata. Ühe allkirjaga, toetusallkirjadega, grupiti, kollektiivide poolt. Et nad ometi mõistaksid-see ei ole tülikate tegelaste mõttetu vigin, vaid ka nende endi südametunnistuse hääl ( mida seal Toompea ruumides ja valitsuskabinettides vist üsna mugav on uinutada või matta hoopis teisejärguliste probleemide kallal puremise raginasse)

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis