Repliik

Kiri | Valitsuse laastav metsapoliitika tuleb peatada (15)

Toomas Frey, emeriitprofessor , 6. märts 2018, 18:22
Foto: Aldo Luud
Austatud õiguskantsler Ülle Madise! Erinevalt Eesti varasematest ja Euroopa klassikalisest metsamajandamise eeskirjadest tekitati metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seadusega (RT  I, 06.07.2017, 4) – milles puuduvad iga-aastast raiemahtu ja lageraiete aastast kogupindala reguleerivad sätted – röövmajandust võimaldav olukord.

Riigimetsa laastamisele antavad vabad käed varjutati seletuskirjas ja sissejuhatavas osas seletusega säästvast metsamajandusest. Raiemahtu kriitiliste varudega piirav säästva arengu seadus vaikiti teadlikult maha ning valitsus eiras seega Eesti vabariigi põhiseaduse I pt §5: Eesti loodusvarad ja loodusressursid on rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult.

Uus metsaseadus koguni suurendas raiemahtu noorendatud raievanusega kuusikutes ja riigieelarve taustal selgub, et valitsuse metsapoliitika ei järgi endiselt säästva arengu seadust. Soovin, et valitsuse laastav metsapoliitika ja Eesti vabariigi haldussuutlikkuse kahjustamine peatataks.

Samal teemal

9. märts 2018, 12:53
Vastukaja | Milline on Eesti metsade seis tegelikult?
8. märts 2018, 11:42
Soomaa elanikud paluvad metsapettuse kahtluse tõttu rahvuspargis raietööd peatada

15 KOMMENTAARI

a
Asutus 24. märts 2018, 20:52
RMK on ju riigiasutus ja teda kontrollib Riigikontroll?
l
L.M. 7. märts 2018, 13:11
Suur tänu lp.Toomas Freyle nii vajaliku kirja eest. Selliseid kirju tuleb igale valitsusliikmele, Riigikogu saadikule ja igasugu komisjonile korduvalt...
(loe edasi)
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee