ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Viru tänava lilleturul valmistutakse naistepäevaks: „Ootame ju terve aasta, et oleks midagi – tahaks teenida!“  (44)

Anett Rannamets | Video: Tiina Kõrtsini, 7. märts 2018, 16:10
Svetlanale väga meeldib lillepoe töö Tiina Kõrtsini
Viru tänava lillekioskid on taas avatud. Kuigi täna oli lilli näha vaid pooltel vaateakendel, valmistusid lilleseadjad tragilt eelseisvaks naistepäevaks. Lilleärid tegutsevad vanalinnas esialgu 19. märtsini. Mis edasi saab, on hetkel veel lahtine. 

 Tiina Kõrtsini

Möödunud nädalal sõlmiti lillepakkujatega rendilepingud ja mõned kioskid on õitega juba ka täidetud. Siiski seisab enamik neist veel kurvalt tühjana. Viru tänaval on 14 kioskit, rendile on esialgu antud 11. Hiljemalt naistepäevaks on plaanis avada kõik rentnikuga pinnad. 

Samal teemal

Eile õhtul, 5. märtsil leidsid esimesed lilled lettidel oma koha. Ka lillemüüja Svetlana oli üks esimestest, kes kohal oli. "Eile kell kaks sain ma võtmed ja astusin sisse," ütles ta. 

"Esimene klient oli noormees, ta oli niivõrd õnnelik - ostis kolm roosi lihtsalt oma prouale," on Svetlana rahul ja rõõmus, et mehed viivad naistele lilli ka argipäeval, tähtpäevata. 

Naistepäev on tulekul ja see on lillemüüjatele kiire aeg. "Me ootame ju terve aasta, et oleks midagi – tahaks teenida! Mina olen valmis. Ma ei tea, kas ma jõuan üldse koju – magan pärast, kui kõik läbi," paneb lillemüüja prioriteedid paika. Svetlana tunnistab, et talle väga meeldib töö, mida teeb.

Svetlanale väga meeldib lillepoe töö Tiina Kõrtsini

Naistepäevaks on kioskisse toodud lausa neli tuhat roosi, lisaks ka tulbid ja muud lilled. Kõige populaarsemaks kaubaks ongi kevade tulekul just tulbid. "Esimesena lõppevad tulbid ja siis võetakse seda, mida on," räägib Svetlana. 

Kas öösiti ka keegi lilli soovib osta? Svetlanal on öösel lillepoes töötamisega kogemust. "Jah, käivad. Kõige populaarsem on muidugi reede ja laupäev," räägib ta.

Kohus leidis, et müügikioskite tühjalt seismine vaidluste ajal pole kellelegi kasulik, seega saavad lilleärid esialgu kioskites tegutseda 19. märtsini. Kui määrust edasi ei kaevata, saab lepingu sõlmida kolmeks aastaks. Kas on lootust, et saab kioski lõpuks pikemaks ajaks avatuks jätta? Svetlana loodab ja tunnistab, et paikseks võiks jääda küll.

44 KOMMENTAARI

i
ida euroopa Eesti 7. märts 2018, 10:54
Soomes nt sellest päevast ei räägita,ega lilli kingita,ensv ruulib edasi
v
vkr 7. märts 2018, 09:40
Naistepäev jätab mind absoluutselt külmaks.
Loe kõiki (44)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee