Laadin videot...
1
foto

Õhtuleht avaldab Eesti 100. sünnipäeva puhul videote seeria, kus armastatud ja tuntud inimesed edastavad oma õnnesoovid meie armsale Eestile ning jagavad ka oma kõige eredamat Maarjamaaga seotud mälestust.

Laulja ja näitleja Jaan Willem Sibul soovib Eestile sünnipäevaks õnne ja jätkusuutlikust. "Et riigiisad peaksid meeles, et kõige tähtsam siin riigis on ikkagi Eesti rahvas, loodus ja kultuur. Mina soovin, et 100 aasta pärast räägitakse siin Eestis ikka veel eesti keelt. Ja et oleks ka siis eestikeelne ülikool."

Sibul meenutab ka markantset juhtumit 1991. aasta augustist, kui ta ületas kaks tundi taasiseseisvunud olnud Eesti Vabariigi piiri. "Me olime perega Augustiputši ajal Saksamaal ja naasesime sealt putši lõpus. Me sõitsime autoga Peterburgi ehk tollasesse Leningradi ning sealt liikusime edasi Eesti poole. Pärast Narva silda peatas meid üks miilits ja ütles vene keeles: "Seis! Te sisenete Eesti vabariigi territooriumile!" Ma küsisin siis temalt, et kaua see piir siin on olnud? Tema vastas, et natuke üle kahe tunni," räägib mees, et väga uhke tunne oli sõita täiesti uude riiki. 

Vaata Sibula täispikka mõtisklust videost!

Jaga artiklit

15 kommentaari

V
vedur  /   15:48, 8. märts 2018
Millest te raagite, vaadake neid makse, dividentidest ei saa uldse aru, esimene aasta voib 14% edasi on pime maa, miks seda rahvale tehti nii raskeks? Lihtsamatest need peidetud progressiivne tulumaks ja nuud palun moelda miks see nii tehti?
L
Looda sa,et  /   07:05, 8. märts 2018
oma riigi inimestest hoolitakse:) valitsus peaks ikka olema rahva jaoks,mitte vastupidi,et valitsus koorib rahvalt viimase sendi ja ise supleb miljonites.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis