Eesti uudised

Kogupereürituse edulugu: Eestis ülipopulaarne Robotex laieneb üle maailma (2)

Ärileht, 6. märts 2018 08:10
Robotex Foto: Robin Roots
„Indias, Hiinas, Kolumbias, Kreekas ja Soomes, peagi ka Afganistanis, Dubais, Malis, Iraanis ja Rootsis, räägime praegu Hollandi, Mehhiko, Jaapani ja Malaisiaga,” loetleb Eesti suurimat robootikaüritust korraldava MTÜ Robotex juhatuse esimees Sander Gansen riike, kus veel peaks juba sel ja/või järgmisel aastal Robotex toimuma.

Ärileht kirjutab, et 2001. aastal Tartu ja Tallinna ülikooli tudengite entusiasmist alguse saanud robootikavõistlus on kasvanud Eestis igasügiseseks koguperesündmuseks. Eelmisel aastal külastas seda kolmel päeval rekordilised 25 000 inimest lasteaialastest pereemadeni ja tehnoloogiatudengitest tippettevõtjateni. Ürituse fenomen seisnebki selles, et kõik leiavad endale seal tegevust – lastes (ja tihti ka nende vanemates) tekitatakse mängu kaudu robootikahuvi, firmad näitavad uusimaid saavutusi, IT-inimesed saavad roboteid ehitades proovile panna oma teadmised ja leiutamisoskuse.

Nüüd on Robotexi meeskond ligi aasta tegutsenud selle nimel, et frantsiisi põhimõttel viia üritus laia maailma ning seeläbi tutvustada Eestit tehnoloogiafirmadele ja meelitada siia õppima välistudengeid. 

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

01.12.2018
GALERII | Robootikafestival Robotex toob võistlema üle tuhande meeskonna
28.11.2017
Robotexil käis üle 25 000 külastaja
24.11.2017
GALERII JA VIDEO | Robotexil askeldav Pepper kinnitab, et inimestel pole kartmiseks põhjust
22.11.2017
Lugeja küsib: miks Robotex ürituse tasuliseks muutis?