Eesti uudised

Igal aastal põgeneb kodust sadu lapsi. Peale koduvägivalla on sel muidki põhjuseid.

„Palun viige mind ükskõik kuhu, ainult mitte tagasi koju!“ (64)

Katrin Helend-Aaviku, 6. märts 2018 00:01
KATKI: Mitte ainult koduvägivalda pealt nägevad või kogevad lapsed ei jookse kodust ära, vaid ka ülinõudlike vanemate lapsed, kes ei jaksa enam täita oma vanemate ootusi ja  nõudmisi. Foto on illustratiivne.Foto: Louis-Paul st-onge Louis / Alamy
„Mäletan lapsepõlvest, et kodus oli jälle jube kaklus. Kasuisa pani emale noa kõri peale ja me jooksime hirmuga naabri juurde, kes kutsus politsei. Mul on silme ees, kuidas kasuisa istus, käed raudus, õues trepi peal. Mõtlesin, et nüüd lõpuks on see kõik läbi! Aga kuna ema süüdistust ei esitanud, võeti tal käerauad ära ja kõik jätkus vanaviisi…“ räägib kolmekümnendates aastates naine, kes väikse tüdrukuna kodust põgenes.

Bussipeatuses seisab kaheteistaastane tüdruk. On jõuluaeg, väljas paugub pakane, päike tõuseb. Ilm on nii külm, et tüdruku ripsmed on härmas. Ema pole tõenäoliselt märganudki, et tütart pole kodus. Tüdruk pole ka kunagi varem kodust ära jooksnud. Elu on aga selleks juba pikalt põhjust andnud – ema ja kasuisa joomingud ning kähmlused on igapäevane asi. Tüdrukule ei olnud aga keegi, kõige vähem ema, kunagi varem kallale tulnud ega öelnud midagi nii hirmsat, et tahaks kaugele ära. Nüüd see juhtus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2018
Kuidas võita stressi ja ärevust?
16.00.2018
EHMATAV: 33% Eesti naistest on kogenud füüsilist või seksuaalset vägivalda
20.02.2017
Evelyn Höglund | Rääkigem perevägivallast!
17.02.2017
Janek Mäggi | Kuidas kasvatada sõgedat, julma ja jõhkrat last?