Eesti uudised

Igal aastal põgeneb kodust sadu lapsi. Peale koduvägivalla on sel muidki põhjuseid.

„Palun viige mind ükskõik kuhu, ainult mitte tagasi koju!“ (64)

LISA KOMMENTAAR

kurb 6. märts 2018 23:51
see mis kodudes toimub... ei taha mõeldagi, aga igapäevane on väikeste laste väärkohtlemine tänavapildis, nuttev laps keda ema ähvardab hüljata kui ta kiiremini ei tule, ise telefoni sirvides, sots. meedia sõltlased on sama halb varint kui alkohoolikud
viiks 6. märts 2018 20:21
Pärinen perest, kus isa oli pime ühekäeline invaliid. Mis tearvate, kas emal oli minu jaoks aega? Hoopis mul tuli isa eest hoolitseda, teda bussile ja arsti juurde saata jne. Sellisest probleemist, kus üks vanematest on raske invaliid, pole eriti juttu tehtud, et mida laps peab tundma .
Lugeja 6. märts 2018 18:23
Vaene laps, eriti kurvastab selline kaardike tekstiga:
„Head emadepäeva, kallis emme!“.
Jubedalt nutma ajab. Nii kahju lastest kes peavad seda taluma.
olen ise peaaegu sama pidanud taluma. Ei soovi ühelegi lapsele seda.
näinud 6. märts 2018 13:00
Ja ükskõik kui kahju meil neist lastest on, nad tulevad peaaegu alati oma vanemate sarnased edaspidises elus...
Vastupidi 6. märts 2018 19:55
Ei tule nad oma vanemate sarnased, tean seda omast kogemusest.
xas 6. märts 2018 21:24
neist tulevad pigem täpsed vastandid, kes tähtsustavad lapse õigust kodurahule vaat et kõige enam maailmas
e.m.a 7. märts 2018 10:03
Siis ei tule vastandit, kui laps on kodunt põgenenud ja leidnud mingid lorudest, koolist poppitegevad ning pättidest "sõbrad" ...paljud lapsed lähevad ja jäävad "üle käte". Algul on pätist sõpradega põnev, kuid hiljem enam sellest ringist välja ei rabele, satuvad noorsoopolitsei kätte, hiljem juba vanglasse...
selles vanuses juhtub seda 7. märts 2018 10:09
päris tihti.Kui see üleminekuaeg midagi väga halba kaasa ei too,siis enamusest kasvavad ikka tublid inimesed.Näiteid on palju.Ka mul.
veel tähelepanek 6. märts 2018 11:58
Vanemad kasutavad tihti oma teismelisi lapsi tasuta ja enesestmõistetavate lapsehoidjatena väiksematele, mis on samuti suur viga! Et sinu väike õde või vend ju, sa pead ka aitama. Sellise suhtumisega te lapsega lähedust eisaavuta-vastupidi, nii kui saab 18 täis, läheb sellest "toredast" kodust väääga kaugele, ega mõtle isegi teie külastamisest! saage aru, et väike laps, oli teie plaan ja huvi- mitte selle õnnetu teismelise! Teie kasvatate ja hoiategi väiksemat, viite vanavanemate hoida, palkate hoidja, aga teismeline on ju samuti laps!, mitte vastutustundlik täiskasvanu! Ta tahab oma asju teha, rahus õppida, sõpradega jutustada- no ei rõõmusta nad igapäevase titehoiu üle, saage aru, vanemad! Jah, vahel võib paluda ja kokkuleppida hoidmise osas, kuid kui sellest saab reegel, siis uskuge mind, selline pere muutub suuremale lapsele vastikuks! Kõik, mis on vägisi pealesurutud tekitab vastikust! Vanemad, vastutage ometi kord om alaste eesti ise! Leidke väiksemate laste kõrval aega, et suurem alapsega teinekord vaid kahekesi olla, kuulata ta ära, kuidas tal läheb? On tal muresid või soove? Mis on tema ettepanekud paremaks pereelu toimimiseks? Iga laps on võrdselt tähtis! 2 aastane ei saa, ega tohigi olla tähtsam, kui 12 aastane ning ükski elukaaslane ei tohi olla seatud kõrgemale, kui lapsed! Oskus kõigist võrdselt hoolida, on keeruline , mida enamik ei valda :(
meil siin 6. märts 2018 13:32
voore kolkas on kõik naised rasedad, kodus on juba kari lapsi olemas. aga teate, 3 last ja 500.- nii, et kõik saab alguse rahast. kolmandaid pere lapsi kutsutakse viiesajasteks.
meil siin-le 6. märts 2018 13:55
Mõned on sealt linna poole tulnud, aga tendents on sama!
l i b l e 7. märts 2018 10:12
100% sinuga nõus,polegi enamat lisada.
Aga 6. märts 2018 11:41
Milles on viga, kui laps lasteaeda ei taha minna. Kas last jōuga tohib lasteaeda tassida.
6. märts 2018 14:45
6. märts 2018 14:46
Küsi lapselt ,miks ei taha.sellel on põhjus
njah 6. märts 2018 21:14
Äkki on põhjus selles, et ise passite kodus ja laps teab seda!?
täiesti õige 6. märts 2018 11:05
sellisteks muudab inimesed see kärgperenduse propageerimine
igaüks ajab vaid oma hetkelist heaolu ja seda õiget armastust taga - kui maailmale ring peale tehtud siis selgub, et see õige armastus oli see kõige esimene
Vooglaiul on õigus, et parima kasvatuse lastele tagab ainult traditsiooniline perekond
Ütleme otse, et 6. märts 2018 13:59
vooglaid on üks kõige suurem mittetraditsioonilise peremudeli propageeria.
2 noormehe ema 6. märts 2018 10:39
Kulutulena leviv kärgperendus on üks suurimaid põhjusi :-( Nii 20 aastat tagasi ei vaadatud sellisele asjale küll hästi, ammugi ei propageeritud. Iga lapsevanema kohustus on oma lapsed üles kasvatada, anda endast parim, et kasvaksid õnnelikud ning eluga kenasti toimetulevad lapsed. 12 aastane, ega ka 16 aastane ei ole see vanus, kus võid kergendusega ohata, et laps juba suur küll! Laps on küll suurt kasvu, kuid ta pole veel eluks valmis. Jah, ta saabki endaga hakkama, kuid vajab kindlust, et ema/isa on olemas, kui ta tahab rääkida, küsida, arutada, nõu küsida! Vanemad ju suunavad ja toetavad! Kahjuks see unustatakse ära :-( Emad hoiavad oma uute elukaaslaste ja nendega saadud väikeste laste poole, tõrjudes suuremad eemale: mul pole aega, väike vend vajab tegelemist jne. Paarist tõrjumisest piisab, et laps võtaks teadmiseks: emal ei ole niikuinii minu jaoks kunagi aega...parem lähen ära, kellelgi mind vaja ei ole...Mõelge natuke! Samuti ei mõista ma klassikalise kõrgpere teemat, mida on head peres, kus on: sinu lapsed, minu lapsed + meie laps/lapsed? Kui mõlemal on juba eelmistest eludest lapsed ja inimesed armastavad teineteist, milleks veel ühine laps? Ei, see ühine laps ei tee teie suhet tugevamaks! Kasvatage üles need lapsed, kes juba on- see on teie kohustus vanematena!
Gerda 6. märts 2018 11:41
Tekkis ka minul siin mõte, millal sellises kärjesuminas, need 2 õnnelikku täiskasvanud, mees ja naine veel teineteise jaoks aega leiavad, et olla vahel ka kahekesi, mõnusalt koos ja armastust jagada, tähelepanu? tegelikkuses on normaalne see mehe ja naise vahel mitte vahel, vaid regulaarselt, mida selline kärjeelu kindlasti ei võimalda. Noh, sul on lapsed, mul on lapsed, saime ka ühise lapse ja selle kõige käigus laguneb pere ikka ju ära, tunded mehe ja naise vahel jahtuvad, sest ka teineteise jaoks pole ju aega. On see õnn? On see hea eeskuju lastele? On see pere- ei ole! Te võite küll ühe suure perepildi peal kõik kõrvuti seista, kuid tõsi on see, et mitte üks inimene ei ole seal kärjes õnnelik!

tigekala 6. märts 2018 10:23
sünnitage muudkui lapsi juurde, sest eesti rahvas on välja suremas! savi sellest, kuidas need lapsed pärast elavad ...
oled ikka sina küll 6. märts 2018 10:30
kas sa siis pole tõesti kuulnud, et maa tulebki täita lastega ja siis laste-lastega ja siis laste-laste-lastega.Täna on selle eesmärgi oma logoks võtmas üks uuenev ja muutuv erakond.
täitke 6. märts 2018 10:41
...jah lastega ja kinnitage käsi südamel, et teil jätkub kõigi oma laste jaoks võrdselt tähelepanu, ärakuulamise ja tegelemise aega!? Ja veel mehe jaoks ka, kodu eest hoolitsemiseks jne? Tõesti mitte ükski laps ei tunne end tõrjutuna ja üksikuna? kahtlen sügavalt!
punkt. kahjulik punkt! 6. märts 2018 13:57
Nutitelefon tegeleb lastega.
Jama 6. märts 2018 09:54
Kui kodus on jama siis turvakodusse minna. Ehk edaspidi lastekodusse. Sealt saad süüa ja ostetakse iPhon ja välisreisidel käia.
6. märts 2018 09:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
eksid rängalt 6. märts 2018 09:42
Noor inimene peab nägema käegakatsutavat ja realiseeritavat eesmärki. Oma elutöö teinud inimene võimalust väärikalt elupäevad lõpuni elada.
Seda kõike peab kodakondsele tagama selleks otstarbeks loodud mehhanism , ehk Riik.
ise eksid veel rängemalt. 6. märts 2018 10:06
riik ei pea kellelegi midagi tagama! ta peab andma võimaluse, et sa ise saaks seda kõike endale ja oma lastele tagada. niisiis sina arvad, et kuna riik on juba kord loodud, siis sina võid nüüd kiiktoolis piipu popsutada ja las riik teeb su eest kõik ette-taha ära, sest ta lihtsalt peab seda tagama?
ma ei väitnud ju midagi sarnast 6. märts 2018 10:41
Pole rääkinud ei kiiktoolist ega popsutamisest. Minu arusaam on väga lihtne. Rahvas loob riigi selleks , et PAREMINI hakkama saada. Vastasel korral, nagu sina väidad "riik ei pea kellelegi midagi tagama" pole riigil mõtet.
Kordan üle: sinu reaalsus on ju see, et iga sõduri seljakotis on marssalikepike ,aga marssaliks saab 100 000 üks sõdur. Noorel inimesel peab olema võimalus ennast tema poolt loodud riigis realiseerida, olla väärikas riigi kodanik ja olla kindel, et teda vana ja väetina lihtsalt üle parda ei heideta. Tänane pensionär 300 euriga on mitte kellelegi vajalik eluheidik.
Tii 6. märts 2018 10:54
Ei nõustu ka mina. Riigil ei ole siin mingit kohust, et laps saaks end realiseerida. Kohustus on iga lapse ees tema lihastel vanematel: olla eeskujuks, kasvatada ning õpetada, nõu anda, toeks olla ja julgustada realiseerima tugevamaid külgi! Ka kõige paremas ja normaalsemas riigis sündinud lapsest ei kasva tarka ja tublit inimest, kui ta vanemad lihtsalt sünnitavad ta ilma, annavad süüa ja panevad puhtad riided selga...Laps ei kasva ise mõistlikuks inimeseks! Teda tuleb kasvatada, õpetada, suunata ja olemas olla! Riik, kullake seda ei tee, ikka vanemad!
Kes ei taha aru saada , see ka aru ei saa. 6. märts 2018 11:27
ei räägita ju koolilastest , keda loomulikult kasvatavad vanemad ,kes on osutunud antud riigis ja kogukonnas vajalikeks ja suudavad seega oma lastele anda kõik vajaliku , et inimeseks sirguda. Räägitakse täiskasvanud riigi kodanikust, kes tahab ennast väärtustada ja olla vajalik aga kahjuks pole see osutunud võimalikuks ! Miks siis ikkagi on Eestist lahkunute arv müstiliselt suur ? Kas lahkuvad rõõmuhõisete saatel või hoopis pisar laugel ?
miks ei ole võimalik? 6. märts 2018 11:35
Kõrgharidus on isegi tasuta. Kes tahab, see saab! Jätke see riik juba rahule. Eks palju on ka neid "vanemaid", kes arvavad tõemeeli, et lasteaed ja kool on vastutavad selle eest, mis või kes lapsest sirgub :D
eluvõõras inimene 6. märts 2018 14:30
ole siis õnnelik ja kehtesta aga uusi ja uhkemaid makse , et riik ikka uhke saaks olla.
Emmeliine 6. märts 2018 14:51
See, missuguseid makse riik kehtestab või kavatseb kehtestada ei ole päris meie teha. Meie vastutame selle eest, mis on meie kõrval ja see on meie pere: nii terviklik või poolik, kui ta ka ei ole! Oled üksikvanem, abielus või õnnetus kärgperes, sul on lapsevanemana kohustus enda last armastada, kasvatada ning talle tähelepanu pöörata! Need lapsed, kelle jaoks vanemad on leidnud aega ja toetanud ning teismeeas kõrval olnud, kuulanud,olemas olnud, nendest lastest kasvavad täisväärtuslikud, õnnelikud täiskasvanud, kes jäävad oma vanematega elulõpuni lähedasteks! Helistavad, tulevad läbi, aitavad kui oled hädas- kusjuures nad teevad seda hea meelega! Need vanemad aga, kes oma lapsed tahaplaanile jätnud, võivad tõesti vaid unistada, et laps täiskasvanueas nägu neile näitaks, abi osutamisest rääkimata! Kõik on siiski vastastikune, ärge seda unustage! Pelgalt lapse sünnitamisest ei piisa
krokodill 6. märts 2018 20:16
armastust ei saa kohustada
tädi Juta 7. märts 2018 10:08
Nooh, kui armastust ei ole isegi oma lihase lapse vastu, ei sobi selline inimene ka lapsevanemaks ja oleks lapsele tõesti parem, kui ta elaks hoolitsevas peres, mõne pereliikme juures, kellele ta tõesti korda läheb! Alati on keegi hea, vanaema, isa, tädi...
vana tõde 7. märts 2018 10:24
kõrgharidus ei ole veel haritus.Arvatakse,et kõrgharidus annab palga ja ka kontoris tooli.Enamus kõrgharidusega kodanikke ei oska isegi naela seina lüüa või muna keeta.Samas naelalööjad hääletavad jalgadega.Ja need "haritlased" püüavad nüüd haamrimehi väljastpoolt sisse vedada.See ei ole normaalne.No ei ole.
ei saa ükski riik ilma maksudeta, 7. märts 2018 10:33
Itaalias minuteada on automaks ligi 1000 eurot aastas.Kuid riigile kahjulike maksete puhul,nagu meie alkoaktsiis, tuleks ministrihakatise püksid alla lasta küll.
arvaja 6. märts 2018 09:15
Kommijatel on kogu aeg hambus see viinaralli Lätti. Mõelge ometi laiemalt. Seal on nii toit kui tarbekaubad odavamad, samuti ehitus- ja remondikaubad. Sa sellepärast tasub naaberriiki sõita.
Eks 6. märts 2018 09:32
sõitke siis. Miks peab kogu Eesti sellest teadma?
no sõidavadki, 7. märts 2018 10:41
sinu asi see küll pole,kes kust midagi odavamalt ostab.Ja kui kirjutavad sellest,siis selline info on ka teistele kasulik.
See aga,et teatud tegelinskid seda viinakonti närivad,siis see küll kellelegi kasulik pole,peale naelaärikate.arvajal on õigus.
To arvaja 6. märts 2018 10:12
On odavam viin, on odavam ōlu, on odavam teatud sortiment ehitumaterjali, aga siia kauba jārgi sōita, kas see on siis ikka odavam. Transport maksab. Kaasa antakse ainult 10 l kangemat alkoholi, selle hinnavahega, mis sealt tuleb, kūll transpordikulusid ei korva. Ehitusmaterjali puhul on on vaja veoautot. Kāin tihti Eestis, tuttavad tellivad, et kui tuled vōtta midagi kaasa, ausalt ōelda minule isiklikult on see ūlearune sekeldus, millega kaasnevad mulle hoopis kulud.
aga kui kõik on odavam ja parem, 6. märts 2018 10:55
siis ei pea virelema Estonies ega pea täitma siinsete omanike, rootslaste,soomlaste, sakslaste, taanlaste jne. taskuid
Ajalooline järjepidevus on viisakas ja korralik ori teab oma kohta, aga siiski 21.sajand ikka ja kunagi oli ka oma vaba riik.
? 6. märts 2018 18:41
Käisime. Mitmes linnas. Ei olnud odavad.
MGM 6. märts 2018 08:59
Näitate näpuga joodikute peale, aga tegelikult on palju hullemas seisus need pered, kes on endile ilusad asjad laenanud aga nüüd pole raha nende eest tasumiseks ja lapsed peavad käima vargil, et kolmel kohal tööd rabavad vanemad saaksid õhtul kodus süüa. Üks tuttav tädi läks sellise elustiili juures 40selt hauda. Heal ajal olid võetud laenud ja liisingud, praegu jäid lapsed ja võlad vanaema kanda.
paljud emad 6. märts 2018 08:18
on ikka ilgelt saamatud, aga ajavad õigusi taga.
imelik 6. märts 2018 10:26
aga isad, häda selles, et isad ei aita kuigi peaks
aga isad teostavad ennast nagu missid 6. märts 2018 10:46
ühest voodist teise.
aga... 7. märts 2018 10:54
see on looduses nii seatud.Mitte emane ei vali,vaid ikka isane.
Isa 6. märts 2018 07:29
Kuradima kahju on seda lugeda. Vanemad saavad hakkama. Kuhu see laps oma peaga läheb ja teeb ?

Anne 6. märts 2018 07:11
Riina kirjeldab justkui minu lapsepõlve. Ainult, et ema ei joonud, tema oli lihtsalt saamatu meestelemb. Igapäevased tülid, mis lõppesid sellega, et kasuisa hakkas ema peksma. Korduvalt põgenesime naabrite juurde, veetsime öö raudteejaama ooteruumis, jooksin öösel raudteejaama miilitsalt abi otsima.Isa tapab ema ära... Hiljem, kui see õudus lõppes ja perre tuli uus kasuisa - väga tubli mees, tema abiga saime inimväärsele elule. Aga ema oli nii hõivatud oma kallist mehest, et tal jagus elu vaid mehe jaoka ja koos mehega. Meie, lapsed pidime ise hakkama saama. Nooremad õed-vend olid minu kasvatada-kantseldada. Kodused tööd ka kõik koolilapse õlgadel.. Lapsed lasteaeda viia, sealt tuua õhtul. Koristada, süüa teha. Kell 21 algas minu aeg. Õppida oli ju ka tarvis. Ema võttis mult lapsepõlve. Ja seda ei tee mittekui millegagi enam tasa,
... 7. märts 2018 01:59
Väike faktiviga, ta ei võtnud sult lapsepõlve / noorust, sa ise lasid selle ära võtta.Kui sa ei oleks nii abivalmis olnud, oleks ta olnud sunnitud kõiki neid asju tegema mida sina tegid.
jätke läti 6. märts 2018 04:58
rahule. nende perede probleemid on ammu enne pihta hakanud. muideks iga hinnatõus lööb kõigil jalgealuse kõikuma. kaua sa tuuleveskitega võitled.
hirmus, hirmus 6. märts 2018 02:24
ja sellisel nn. emal on õigus ka elatisele. Maailm on ikka kole kõver
6. märts 2018 09:56
ise otsid ka kus odavam
saa 6. märts 2018 10:27
ükskord aru elatis on lapsele
Karm 6. märts 2018 02:24
Sellised emad on samamoodi kurjategijad kui need mehed, emadelt, kees oma lapsi sellisesse olukorda panevad, tuleks lapsed lihtsalt ära võtta.
vaadake ringi 6. märts 2018 10:46
Neid sinisilmseid emmekesi on liigagi palju, kes iga mehe, keda vaevalt paar kuud tuntakse, elukaaslaseks tituleerivad, süvenemata, kas see mees on üldse hea isa o m a lastele, on ta hea inimene? Aksepteerib ta sinu lapsi jne. Miskipärast jäädakse neist "elukaaslastest" liiga tihti juba uue tite ootele, oma lapsed unustatakse üldse ära ja hoitakse 10 küünega mingist mõttetust mehikesest kinni, kes hiljemalt aasta pärast paneb niikuinii 4 tuule poole! Aga emal om oma suuremate lastega juba suhted rikutud kogu ülejäänud eluks ja mille nimel? Mingi mõttetu mehikese ja uue lapse pärast? Nii pea, kui need eemale tõrjutud lapsed saavad täisealiseks, põgenevad niisugusest kodust jäädavalt ja unustavad oma ema! Hea, kui kord aastas helistavad, aga oma lapse sõprusest ja toetustest võite sellised emmekesed edaspidi vaid und näha! Ei olnud sind oma lapse jaoks olemas, ei ole ka teda hiljem sinu jaoks olemas! Üksi pensionieas kõngeda ja nälgida on sellistele vanematele oma "elutöö" (ehk siis tegemata töö eest) parim karistus ;)
??? 6. märts 2018 02:00
Pakun 6. märts 2018 05:27
Et kustutati ära kui ebasobiv. Kirjuta sobivaid.
Ehh 6. märts 2018 05:43
Poliitkorrektseid muidugi.
ja pea meeles, 7. märts 2018 10:58
et neegeя ei sobi ja tartu politяukk ka mitte.
kolm tarka on oma seisukoha öelnud 6. märts 2018 01:59
aga kas on ka mõni hea ja toimiv ettepanek ka?
Aitaks 6. märts 2018 03:27
Kui viina aktsiis kaotada ja seda müüa omahinnaga, kasvõi siis talongidega. See jätaks peredele palju raha kätte ja säästaks Läti reisidest.
elekritsaabtasuta 6. märts 2018 00:54
Selliseks muudab inimesed panganduse diktatuur.