Maailm

HIIGELNÕUE: Poola soovib Saksamaalt sõjakahjude eest 690 miljardit eurot (42)

Aadu Hiietamm, 5. märts 2018, 16:14
Arkadiusz Mularczyk (47).Foto: Facebook
Saksamaa võlgneb Poolale Teises maailmasõjas tekitatud purustuste ja kaotuste eest 690 miljardit eurot, teatas valitsevasse parteisse Õigus ja Õiglus kuuluv parlamendisaadik Arkadiusz Mularczyk (47) intervjuus eratelekanalile Polsat News.   

„Me räägime väga suurtest, kuid õiglastest kahjutasusummadest sõjakuritegude, purustatud linnade ja külade eest,“  rõhutas Arkadiusz Mularczyk, kes tegeleb seimi ülesandel ametlikult reparatsiooninõudega. 

Samal teemal

Uue debati nõude üle algatas mullu juuli lõpul Poola valitseva partei Õigus ja Õiglus (PiS) juht Jarosław Kaczyński, kes soovitas Saksamaal võtta vastutus Teise maailmasõja puhkemise eest. Poola toonane välisminister Witold Waszcykowski ütles, et esialgsete arvestuste järgi soovitakse Saksamaalt sõjakahjude hüvitamiseks küsida 840 miljardit eurot. Mõeldav olevat ka triljoni eurot. Kuid nüüd on summa mõnevõrra vähenenud. 

Saksamaa lükkas Poola reparatsiooninõude juba eos tagasi. Berliin meenutas, et Poola kommunistlik juhtkond loobus sellest vabatahtlikult 23. augustil 1953. aastal. Poola praeguse valitsuse sõnul langetati aga niisugune otsus tollase Nõukogude Liidu survel. 

Welt Online tuletas esmaspäeval meelde parlamendisaadik Arkadiusz Mularczyki avaldust, kommenteerides, et Poola välisminister Jacek Czaputowicz ütles jaanuari keskel: „Me ei soovi, et see küsimus Poola ja Saksamaa koostööd koormaks.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee