Eesti uudised

Vabaerakond loodab eelnõuga peatada saadete ostmise PBK-lt (13)

Toimetas Silja Ratt, 5. märts 2018 14:11
VENE TELEVISIOON, PBKFoto: TIINA KÕRTSINI
Vabaerakond annab esmaspäeval vahetult enne Riigikogu istungi algust kell 15 üle eelnõu, mille esitamise on tinginud avaliku raha kasutamine kohalike omavalitsuste poolt saadete ostmiseks telekanalitelt, sealhulgas Eestile vaenulikke seisukohti edastavalt telekanalilt Pervõi Baltiiski Kanal (PBK). 

Tallinna linn, mis on Eesti suurim kohalik omavalitsus, on tellinud korduvalt saateid PBK-lt ja selline teguviis ei vasta Eesti julgeolekupoliitilistele eesmärkidele ega ole kooskõlas üldlevinud arusaamaga avaliku raha otstarbekohasest kasutamisest, leiavad vabaerakondlased. Eelnõu algatajate meelest on selline olukord välditav selgemate reeglite sätestamisega kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seadusesse.

Eelnõu eesmärk

Eelnõu järgi täiendataks kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seaduse paragrahvi 28 lõigetega 6 ja 7 järgnevas sõnastuses:

„(6) Valla- ja linnavalitsus, kohaliku omavalitsuse üksuse ametiasutus ning ametiasutuse hallatav asutus ei või osta avalikke vahendeid kasutades ajakirjanduslikke saateid ja tasulisi artikleid.

(7) Valla- ja linnavalitsus, kohaliku omavalitsuse üksuse ametiasutus ning ametiasutuse hallatav asutus ei või osta reklaami, mis väljub kohalikule omavalitsusele seadusega pandud teavitamise ja kohaliku elu korraldamise ülesannetest.“.

Samal teemal

04.03.2018
ERR reklaamib end Kremli-meelses teles
29.02.2018
TV3 VIDEO | ERJK esimees: Keskerakond edastas PBK saates "Vene küsimus" keelatud poliitreklaami
14.02.2018
Vabaerakonda kahtlustatakse kütuselobi tõttu korruptsioonis
05.01.2018
Kross pigistas Ratast: te ikkagi tõrgute rääkimast nende saadete sisust, mida ostetakse PBK-st avaliku raha eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee