Video: Herling Jürimäe
Sirje Presnal 5. märts 2018 13:47
Korea populaarse tõsielusarja formaat näeb ette, et neli armastatud staari reisivad maailma eri paigus, kus peavad ekstreemsetest olukordadest terve nahaga välja tulema. Sel nädalavahetusel seiklesid tähed idast Peipsiveeres, kus nad karakatitsatega elamussõitu tegid.

„Kilkeid ja naeru jagus,“ võtab kaugete külaliste etteaste kokku üks nende võõrustajaist, Mesi tare kodumaja perenaine Herling Jürimäe.

Pärast karakatisõitu ning erinevaid ellujäämisülesandeid Peipsil ja ümberkaudsetes külades said Lõuna-Korea staarid ja peagu kolmekümneliikmeline saatetiim Varnjas, Mesi tares hinge tagasi tõmmata.

„Laual oli latikas, mille valmistasin meie vanas vene ahjus süte peal, täidetud sibula ja võiga. Kõrvale ahjukartulit, ja samovariteed pakkusime ka,“ räägib Jürimäe. „Nad sõid kõik ära – järelikult maitses. Ja lõbus oli ka – nende kuulus rokkar esitas lõunalauas kitarri saatel mitu laulu.“ Hiljem jätkus staaridel jaksu veel tõukekelgusõitu proovida.

Lõuna-Korea staarid on reisi-tõsielusarja "Wizard of Nowhere'iga" juba käinud võtetel Nepaalis, Kamtšatkal, Sri Lankal ja Gruusias. Eestiski ootab veel paar katsumust ees. Formaat näeb ette, et staarid viibivad igas riigis kolm päeva ning peavad igal päeval täitma rea ülesandeid. Iga päeva ülesanded tuleb lõpule viia enne keskööd. Osalejatel pole kaasas ei telefone, pangakaarte ega raha. Küll aga on nad kindlustatud vajaliku ellujäämisvarustuse, näiteks telkide, magamiskottide ja söögitegemisvahenditega. 
Ringi liiguvad nad põhiliselt hääletades.