Krimi

Kahe hukkunuga deltaplaanitragöödia põhjustas vale manööver. „Kerglennunduses pole asjad paigas,” tõdes tunnistaja (12)

Eesti Päevaleht, 5. märts 2018, 08:23
Deltaplaaniga lendamas Foto: Robin Roots
Möödunud aasta augusti lõpus kukkus Raplamaal Kuusiku lennuvälja lähistel alla kahe inimesega motodeltaplaan, nüüdseks on teada, et õnnetuse põhjustas vale manööver, kirjutab tänane Eesti Päevaleht.

Õnnetuse pealtnägija, hukkunud naise elukaaslase sõnul pole Eestis kerglennunduse asjad paigas. Mehe sõnul teevad hobilendurid tihtilugu õhusõitu loa ja ülevaatuseta. Seda põhjustab keeruline ja vaevanõudev bürokraatia, mis on lämmatanud hobilendurite valmiduse asja korrapäraselt ja reeglite järgi ajada.

Kuusikul hukkunud piloodil olid paberid korras ja sõiduk oli mõni kuu enne õnnetust läbinud ülevaatuse, kuid teadaolevalt oli piloot oma lennumasina tiivakonstruktsioonis ise muudatusi teinud ja vahetanud sirge trapetsi asemele kõvera juhise. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Augusti lõpus kirjutas Õhtuleht, et depltaplaan kukkus alla Raplamaal asuva Kuusiku lennuvälja lähedal. Õhusõiduk süttis. Õnnetuses hukkus 39aastane naine ja 58aastane mees.

Suitsu oli kaugele näha. Esimene päästemeeskond jõudis kohale juba kümmekond minutit pärast teate saamist, kuigi sündmuskohale tuli minna läbi tiheda metsa. Lääne päästekeskuse pressiesindaja Rain Põllu ütles Õhtulehele, et deltaplaan hävis täielikult tules.

Samal teemal

30. august 2017, 00:01
Deltaplaaniõnnetuses hukkunud Marje sõbranna: „Ta oli uskumatult nooruslik! Tundus, et tal on elu alles ees.“
30. august 2017, 00:01
Motodeltaplaaniõnnetuses hukkunud Tarmo sõber: "Ta oli kuldsete kätega mees, kes alati kõiki aitas..."
29. august 2017, 00:01
SAATUSLIK SURMASÕIT: miks deltaplaan alla kukkus, hukutades kaks inimhinge?
29. august 2017, 00:01
Õnnetuse pealtnägija: ma ei saanud pärast terve öö magada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee