Kommentaar

Julia Laffranque | Tänapäevane orjus

Julia Laffranque, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik, professor, 4. märts 2018 21:02

8 KOMMENTAARI

r
Revo Jaanso R./ 25. august 2018 03:44
Keda orjapidaja on orjade järelevaatajaks seadnud, on tegelikkuses haletsusväärsemgi kui ori. Veel haletsusväärsem aga on rahvas, keda juhivad ideoloogilised intriigid, mis aga ei taba enamasti üldse neid, keda see õigluse kohaselt tabama peaks. Tegemist on lausa religioosselt motiveeritud üleolekuga, põlguse ja vihkamise kasvatamisega kõikide nn "goj’de" suhtes, mis on tekitanud ka arvestatava vastureaktsiooni. Kui duhtumine on oma iseloomult üleolev, halvustav, meenutades maffia meetodeid oma grupi ühtsuse ja distsipliini ”hoidmiseks”, siis on tegemist teatud liiki orjandusliku korraga. Tegemist on Chamfort’i ja Fukuyama nimetatud orjade massiga, kellest pole mingit vastast. Nad armastavad oma orjust ning on vastava manipulatsiooni tulemusena valmis jalge alla tallama ja lõhki kiskuma iga "vaenlase". Repressiooni vahendid, mis võimaldavad kontrollida, suunata ja juhtida, vajaduse korral ka takistada iga inimese käitumist tema isikliku elu kõikides valdkondades praktiliselt likvideerivad inimese vaba tahte kasutamise võimalused. Kuid just see ongi orjanduslikule korrale iseloomulik toimimismuster.
m
5. märts 2018 12:39
Mustalt makstava palga korral sama töö eest ebavõrdne tasustamine onsamuti orjapidamise üks liike eu seaduse ees-aga seda meie kohalikele orjadele ei avalikustatta,rääkimata seaduse rakendamisest.
Sall kaela/ 5. märts 2018 01:06
No täna on juba mõne euroopa riigi kodanikud sunnitud orjama sisserändajaid,makstes neile elatisraha,nii et pole need asjad midagi nii .
t
Tädi/ 4. märts 2018 21:32
on unustanud, et ainult orjandusliku korra ajal toimus afrikas mingi areng.
Nüüd, kui mustad võimul, on see kontinent muutunud koormaks kogu maailmale ja ei oma arenguks mingit perspektiivi.
o
Onu/ 5. märts 2018 22:28
Tänapäeval orjab kogu aafrika USA orjapidajaid. Kaevandused, tehased, istandused
kuuluvad USA magnaatidele. Kust see areng tulla saab?
k
4. märts 2018 21:04
kõik eesti väiksepalgalised on sisuliselt orjad,pangalaenu omanikud samuti.
e
elektritsaabtasuta/ 4. märts 2018 21:41
Just nimelt,madala elatustaseme hoidjaid oleks juba ammu pidanud andma kohtu alla organiseeritud kuritegelikku gruppi kuulumise eest.
k
5. märts 2018 07:59
Kahjuks ei ole vastavaid kaebusi jõudnud Euroopa Inimõiguste Kohtusse, seda ennetavad ülimadalad sissetulekud ja tasuta õiguskaitse nime all saad saad advokaadibüroo praktikandi teenust ja sellegi eest tuleb tegelikult maksta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee