Maavärin Läänemaal (.seismo.helsinki.fi / kuvatõmmis)

Ööl vastu pühapäeva toimus Läänemaal Rummu küla lähedal kerge maavärin.

2-magnituudilise maavärina registreeris ka Helisingi ülikooli seismoloogiainstituut. Kuigi maavärin oli väike, kirjutavad mitmed inimesed Haapsalu ja Läänemaa Facebooki grupis, et nad tundsid värinat. Mõne jaoks oli kogemus üsna ehmatav.

Mõned väljanopped inimeste tähelepanekutest: 

"Ärkasin mingi hirmsa mürina peale ja koer pistis kah lõugama."

"No Kiltsis oli ka ikka korralik värin ja mürin taga, päris maantee ääres ka ei ela, et rekka sõit seda oleks teinud, ca 10 sekundit kestis."

"Meil ka terve pere ärkas keset ööd üles mingi mürina peale."

"Ma arvasin,et sõda hakkas. Sõimasin oma taksi, et vait jäaks ja piilusin ruloo tagant välja. Kuid kuna ma midagi kummalist ei näinud, jäin uuesti mahama. Ma elan Taeblas."

Maavärinat kinnitas ka Eesti Geoloogiateenistus, mis kirjutas oma Facebooki lehel: Haapsalust umbes 5 km idas toimus maavärin 04.03.2018 kl 03:21 kohaliku aja järgi. Maavärina magnituudiks hinnati 1,7 ja sügavuseks 1 km. Haapsalu-Hiiumaa-Vormsi piirkonda saab Eesti mõõtkavas pidada seismiliselt aktiivsena, sest ajalooliselt on seal korduvalt täheldatud maavärinaid.

Jaga artiklit

22 kommentaari

A
Arvo  /   13:54, 7. märts 2018
Seda oli kohe eestis tunda pühapäeval eriti esmaspäeval. pooled Jämejalas pooled Vismaris jne. Vaadake mis kommentaarides toimub.
K
Kliine Niinik  /   16:42, 5. märts 2018
mul oli käsi magades vända peal ja väristaski lahti...

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis