Ainar RuusaarFoto: Alar Truu
Toimetas Denes Kattago 4. märts 2018 15:46
"Putini kõne oli nagu Püha Kolmainsus - Isa, Poeg ja Püha-vaim. Seal oli ähvardus, seal oli lubadus ja seal oli võim, mida vene rahvas võib olla alateadlikult tõlgendabki kui ikoonimaali ja see tuli tal väga hästi välja," nentis Vikerraadio saate "Ruussaar ja Rumm" juht Ainar Ruussaar.

"Putin rääkis kohati väga detailsetest asjadest ja see oli tema valitsemisprogramm ja iseenesest mõistetavalt ta rääkis sellest, mida ta hakkab tegema järgmisel kuuel aastal presidendina," ütles teine saatejuht Hannes Rumm ERRi uudisportaali vahendusel.

"Putin saab väga hästi aru, et ta saab tagasi valitud presidendiks ja kõik need inimesed, kes hakkavad lubatu kohta küsimusi küsima aasta või kahe või kolme pärast, siis võib olla nad saavad neid küsida kohaliku lehe tasandil, kuid ilmselt ikkagi ei saa," arvas Ruussaar.

"Ühes kõne lõigus Putin ka väga selgelt tõi näiteid inimestele selle kohta, mida ta nimetab 20. sajandi kõige suuremaks tragöödiaks - NSVL-i lagunemist. Tõi välja, et kui NSVL lagunes, siis meie Kremli poolt vaadates kaotasime 24 protsenti territooriumist, 48 protsenti elanikest, 41 protsenti SKT-st, 45 protsenti sõjalisest võimekusest ehk see oli külma sõja aegse õhkkonna ja võidurelvastumise taaskäivitamise kõne," arvas Rumm.