Maailm

Mikser põrutas USAsse suurele kohtumisele kolleegi ja USA-Iisraeli konverentsile (35)

Toimetas Denes Kattago, 4. märts 2018 12:15
Sven MikserFoto: Martin Ahven
Välisminister Sven Mikser alustab täna visiiti Ameerika Ühendriikidesse, mille raames kohtub ta oma Balti kolleegidega ja USA riigisekretäri Rex Tillersoniga. Välisministri visiit kestab 8. märtsini. 

Täna osaleb välisminister Sven Mikser Washingtonis USA–Iisraeli Avalike Suhete Komitee (AIPAC) konverentsi arutelus. 

Samal teemal

Esmaspäeval, 5. märtsil kohtub Mikser koos Balti riikide välisministritega USA ja USA riigisekretäri Rex Tillersoniga. Kohtumisel arutatakse atlandiülese koostöö edendamist, julgeolekuolukorda Euroopas ja võitlust terrorismiga. Lisaks on päevakorras aprillis toimuv USA presidendi kohtumine kolme Balti riigi presidendiga ning ettevalmistused juulis toimuvaks NATO tippkohtumiseks.

Järgmisel päeva kohtub välisminister koos oma Balti kolleegidega Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce'i ja aseesimehe Eliot Engeliga. Lisaks on kavas kohtumine Senati välisasjade komitee esimehe Robert Corkeri ja aseesimehe Robert Menendeziga. Välisminister kohtub Washingtonis lisaks Ladina-Ameerika riikide suursaadikutega, et tutvustada Eesti kandidatuuri ÜRO mittealalise liikme kohale aastateks 2020-2021.

7. märtsil viibib välisminister Mikser New Yorgis, kus tal on kavas kohtumised ÜRO arenguprogrammi (UNDP) juhi Achim Steineriga ja ÜRO eriesindajaga rände küsimustes Louise Arbouriga. Lisaks kohtub Mikser Rootsi suursaadikuga USAs Olof Skoogiga ja Araabia grupi suursaadikutega.

Samal päeval on kavas kohtumine samal ajal USAs visiidil oleva Austraalia välisministri Julie Bishopiga, kellega arutatakse Eesti ja Euroopa Liidu suhteid Austraaliaga.

Sama päeva õhtul võtab välisminister osa New Yorgi linna Eesti majas toimuvast vastuvõtust Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul, mille korraldavad Eesti ÜRO esindus ja New Yorgi peakonsulaat. 8. märtsil kohtub Mikser Vaikse ookeani saareriikide suursaadikutega.

Lisainfo AIPACi konverentsi kohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee