Eesti uudised

Andres Herkel: Ossinovski alkoholiretoorika meenutab Putini stiili

Denes Kattago, 4. märts 2018 10:35

78 KOMMENTAARI

k
Kõrini sellisest tühjast larast,Herkel !/ 5. märts 2018 01:03
Herkel on olnud ju terve see aeg ainult poliitik.Rahva palgal.Ja mis on tema head teinud?Ei mäleta.Aga aegaajalt ärkab ja torkab.Ja see kuradi putini ja venemaa teema hakkab iiveldama ajama.Mees,hakka tööle,no päris tööle ja ära hõigu hüüdlausid.
t
Tädi Maali/ 4. märts 2018 22:46
Alkohol- kas ikka on Eesti inimeste kõige suurem kurjajuur. Kindlasti mitte. Tuleb vaadata teisest aspektist, mis meie rahva tervist kahjustab-' poliitikud ja nende poolik või tegemata töö. Praegu on haiguste kõrghooaeg ja mida te näeme. Kaubanduskeskused kubisevad haigetest töötajatest. Muudest asutusest üldse ei räägi. Miks see nii on? Aga selle, et tervishoiupoliitika on mäda. Inimesed ei saa lubada omale haislehte. See raha, mida makstakse haiguslehe eest on olematu. Ja nii käiakse haigetena tööl, levitatakse pisikuid. Võiks öelda, et tööl olles inimene on kurjategija aga mitte tahtlik, vaid tahtmatu n. ö sunniviisiliselt. Miks ei maksta kodanikele korraliku haigusraha hüvitist? Pole raha. Ja ei saagi olema, sest me tõstame aktsiisi ja laseme rahal voolata naaberriiki. Ma ei ole poliitik ega ammugi majandusteadlane, kuid näen kõrvalt, et Eestis on mäda seis. Me ise suretame rahva välja, mitte alkohol. Iga haigena töötatud päev lühendab eluiga, sest suureneb haigestuda krooniliste haigustesse või sattuda tüsistustesse. Jätke aktsiis rahule ja hakkake tegelema õigete asjadega.
n
no/ 4. märts 2018 19:40
Ei saa aru sellest alkoholijutust. Kelle see asi üldse on, kust ma oma õlled ja muu ostan. Nagu teada, oleme hetkel Eü-s ja meil on nagu kaupade vaba liikumine, st ostan sealt, kus odavam, milles üldse probleem? Riided ja mu sellise ostan Rootsist, või, juustu ostan soomest, pampersid norrast(teistele) ja alkoholi lätist, praegu. see ei tohiks puudutada ei ministreid, ega ka kommentaatoreid. Muide olen autojuht,
r
reede/ 4. märts 2018 17:23
Meie poliittühisustele on Putin nagu uppujale päästerõngas Ikka Putin ees ja Putin taga Herkel võiks rohkem muretseda oma õllekõhu pärast Varsti enam pintsakunõõbid kinni ei lähe
j
juhul/ 4. märts 2018 21:14
kui Herkel veel veidigi on mõttevõimeline, siis võrrelgu toimuvat rahva kainestamise üritust ikkagi Gorbatšoviga.
v
Vaimust/ 4. märts 2018 16:58
vaesed eesti elukutselised poliitikud. Nii üheülbalise hala kuulamine aastakümnete jooksul võtab igasuguse isu eesti ajalehti lugeda ja uudiseid kuulata.
t
4. märts 2018 15:52
q
Qwert/ 4. märts 2018 15:48
Herkel näikse hästi Putinit tundvat. Kuidas on see võimalik?
r
rein/ 4. märts 2018 15:09
poliitikud, kes kütavad teisi üles alkoteemal, pole tõsiseltvõetavad. on nad siis lihtsalt poliitkalkunid või tahavad omale promo teha. alkoteemal tasuks kuulata asjatundjaid, kes muide on oma seisukohad juba välja öelnud. muidugi aktsiisi tõus pole alati hea variant aga herkel, paku välja midagi tõhusat, mis ühiskonna alkohaigust raviks.
a
aa/ 4. märts 2018 16:07
Laske hinnad 1 euro peale ja te näete,et probleem kaob iseenesest.
u
ussr/ 4. märts 2018 16:42
Iraanis on alkohol keelatud, kuid vaatamata sellele on 10% Iraani elanikest alkohoolikut.
Kui alkoholiaktsiisi tõstev poliitik ei saa aru, et alkohol on kodustes tingimustes väga lihtsalt ja odavalt valmistatav kraam, siis nii rumala inimese koht ei ole valitsuses.
S
.../ 4. märts 2018 17:47
See mis toimus oli tegelikult üks esimesi protesti katsetusi. Asi pole ju vaid alkoholis vaid selles mis igapäev toimub. Rahulolemarus hakkab taluvuspiire ületama.

t
Tädi/ 4. märts 2018 15:00
Ta poleks pidanud poliitikasse tulemagi. Seal temasugused varemgi proovinud ja ega ta viimaseks jää. Head teed Oss!
õ
õige,tante ! Õige !!/ 4. märts 2018 15:43
r s k, tema jo eestluse vasta -
Milline suur rõõm on tantel ka igast puudega ja veaga lapsest.
Tante saab ilkuda ning on lausa seitsmendas taevas.
v
Viinuska / 4. märts 2018 14:53
Ei tea kas neid vendi on palju kellel 10 bussi veavad alkoholi lätist.Üldiselt megabisnis.Iga kuu kerkib maja.
n
NOku-99/ 4. märts 2018 13:29
Pigem Gorbasovi kuiva seadust mis viis n-liidu lagunemiseni. Venelane võib ju rongis reisida kuid ta jääb venelaseks.
g
Gunnar Stahl/ 4. märts 2018 13:18
See,mis toimub seoses viina hinna tõusuga on kaugelt mitte juhuslik, sest kui analüüsida ärajäänud sissetulekuid riigi rahandusse, siis selle palju kurvem tagajärg on see, et saada tagasi puuduvaid miljoneid hävitatakse süstemaatiliselt eesti metsi.
Kõige hullem selle juures on see, et metsade hävitamisega nõrgeneb ka meie riigi strateegiline julgeolek, sest just metsad pakuvad meile varjet vaenlase lennukite, helikopterite ja droonide eest.
Meil ei ole lennuväge tanke, ega ka mereväge, kuid on arvestatav maavägi koos hästi väljaõpetatud sissidega, kes suudavad takistada vaenlase kiiret liikumist külgmiinide ja muude diversiooni aktidega.
Praegune Ossinovski tegevus ei ole mitte juhuslik asjade kulg, vaid väga targalt vaenlase poolt läbimõeldud ja organiseeritud tulemus.Ei tasu unustada, et venelane valmistas Ukrainasse sarnaste võtetega sisenemist kaksteist aastat.
k
kle nallavend/ 4. märts 2018 14:15
k
kui tark ori !!!/ 4. märts 2018 15:48
kui ossist ja novskist seebi saate .oleks muidugi l-kõige kenam. Nemad parseldasid maha taastatud E V oma läätseleeme eest. nemad müüsid maad, hooned, veed ja metsad Eesti meeste kõige parema kalapöögi paiga andis ju ossinovski rootslastele. mitte kallis lennukene
eestlaste pangad kantis Jevgeni taanlastele-rootslastele , aga raha pano RE ämma kappi.
l
Lubage küsida/ 4. märts 2018 12:46
Hr. Herkel kas Teie vaim on on ikka terve? Tundub, et PUTINISM on juba diagnoos...
a
arvamus/ 4. märts 2018 12:59
Eestis ei ole sotsiaaldemokraatia mitte maailmavaade vaid diagnoos
m
Minu teada/ 4. märts 2018 15:11
polegi sotsiaaldemokraatidelt midagi konstruktiivset loota, nagu seda näitab ka ajalugu ja kõige eredam näide on sellest (vähemasti minu seisukohalt) - Suur Sotsialistlik Oktoobrirevolutsioon koos kõige järgnevaga...
m
milline tarkus!/ 4. märts 2018 15:49
teete vabale mehele 100 silma ära!!!
p
pesto/ 4. märts 2018 12:20
paanikas ei ole ainult viinatootjad vaid ka kogu ajakirjandus ise, kuna suvel algav viinareklaami keelustamine vähendab ka meedia kasumeid ja ilmselt ei tõuse ka ajakirjanike palgad, see on üks peamine põhjus, miks selline meeletu turmtuli sotside vastu. "Poliitik" Herkel on vaid tavaline klaköör, kes püüab selle teemaga pildil olla.
s
salsa/ 5. märts 2018 12:56
Viinatöösturitel paanikaks küll põhjust ei ole. Müüvad nad ju oma toodangu läbi Läti.
t
Tarmo Koit/ 4. märts 2018 12:15
Aina kommite siin, et üksteist sõimata, aga sellele ei mõtle üldse, miks see kära selle alkoholi ümber käib. Statistika räägib, et juuakse vähem, aga roolijoodikuid jääb vahele ikka sama palju kui aasta või kaks või kolm tagasi. Kas see polegi statistika, või on jama jutt, et nüüd vähem juuakse. Süüdistatakse vale prognoosi, Tõniste pidi süüdi olema, aga autor oli ju hoopis Sester, Tõniste löödi tanki. Kogu kära asja ümber ikka selleks, et juhtida kõrvale tähelepanu peamisest, läbikukkunud maksupoliitikast, mille abil loodet täita riigikassa ulmeliste lubaduste täitmiseks.
m
mõtiskleb/ 4. märts 2018 11:59
Väga asjalik lühiülevaade hr. Herkeli poolt! Omalt poolt lisaksin veel seda, et alkoholi hinnatõus ei peata neid tarbijaid, kes ei saa kuidagi ilma selleta elada - nad lähevad üle odekolonnile ja joovadki niimoodi ennast surnuks, nagu seda tegi üks minu sugulastest. Ma arvan, et see näide peaks andma mõtlemisainet nendele, kes väidavad, et hinnatõusuga vähenevad alkoholiga seotud probleemid...
v
Vanaema/ 4. märts 2018 12:25
Odekolonnijoodikute pärast ei peaks küll muretsema: neid parandabki, paraku, ainult haud.
a
ah et manustatake teie eest/ 4. märts 2018 12:43
Chanelle 5 ja muud odöörid ?
a
aadu/ 4. märts 2018 12:44
ka see on kellegi äri,mäletan et keelati õlle myyk kioskites aga odekolonni võis,ja arvan et ka myyakse edasi

v
4. märts 2018 11:47
vale puu all h a u g u t e , ekrehagijad - no mida te siin k l ä h v i te
mõelge natukene ka oma peaga, kui teil veel üks osakegi OMA ajust on alles jäänud: Rahandusminister on Tõniste, tema alluvad tegid vale prognoosi ja tema ettepanekul tõsteti järjekordselt aksiisi.
Kui siin keegi selle alkoaksiisi pärast sõimamist väärt on, siis ainult rahandusminister Tõniste.
a
aga Tõniste ju oma ja tark ja semu/ 4. märts 2018 11:59
va Ossinovskiile ei meeldi vigased lapsed ega sandiks sõidetud ja tapetud eestimaised inimesed .
See ju joodikute vastasus,herkelite endi vastasus, mitte just õige eesti meel-
a
ah võtke vabalt/ 4. märts 2018 18:23
Otsustage siis juba lõplikult ära. Kui räägitakse maksude kaotusest ja valest prognoosist, siis oss asja omaks ei võta, siis on kõik teised süüdi, sõltumata sellest, kas isik asja läheduseski on olnud. Kui mainitakse, et alkosurmad on vähenenud (mille otsene seos aktsiisitõusuga on veel loogiliselt seostamata), siis ubib oss oma õla patsutuse ootuses kohe ettepoole. Tuulelipp.
s
sa "kütted-motor"/ 4. märts 2018 12:19
Loe oma kirjavead üle, korruta need kümnega ja siis leiad sa aastate arvu, pärast mida võid sellistel teemadel sõna võtta.
Ilusat päeva!
Aga nüüd
marss kooli!
m
mis valetad?/ 4. märts 2018 12:01
Tõniste sai ministriks eelmise aasta juunis. Aktsiisihüpe toimus loetud päevad hiljem ja oli kokku lepitud eelmise aasta novembris KÕIGI valitsuserakondade poolt. Ratas, Tsahkna, Ossinovski juhtisid läbirääkimisi ja nende allkiri on dokumendil.
a
4. märts 2018 14:33
Aktsiisitõusud pandi kirja juba Rõivase valitsemise ajal. Tihe alkoralli läks käima juba enne praeguse valitsuse pukkitulekut. Seda kõike tänu piiril kauplevate alkokettide kõvale lobitööle, kes süüdimatult tegid uudistesaadetes ja mujal vägevat sisuturundust . Ei saanud arugi, kui nii lihtsasti nende lõa otsa sattusime. Kuid tegelikkuses on kõige odavam alkohol mitte Lätis ega Venemaal, vaid kõige odavam alkohol on see, mis ... ostmata jääb. Kui ilma alkoholita ei suudeta elada, siis tuleb leppida teadmisega, et tegu on sõltuvusega...
v
Vaba Herkel/ 4. märts 2018 11:41
Herkeli valimiskampaania on alanud, aga see tema jaoks vilju ei kanna. Herkeli aeg on läbi. Mees võiks seda lõpuks tunnistada. Kuigi paljus on tal selles postituses õigus.
j
just / 4. märts 2018 12:02
valimistehirmus
algab alati alaväärsuskompleksides vaevlevate isikute poolt teiste mahategemine
need vabad ju samasugused nagu ekre - poevad rahvusluse lipu varju
aga kes k o e r ahämda ikka kergitab kui mitte ta ise…
a
aadu/ 4. märts 2018 12:46
1
12:02/ just/ 4. märts 2018 16:50
mis kögised jälle, mis see rahvuslus siia puutub? Venelane joomakultuuri tõi siia, võidelge nüüd iseendaga palju jõuate.
a
azza/ 4. märts 2018 11:34
Ossinovski kübaratrikk "kopp ees"valmidusest poliitikast lahkumiseks oleks isegi vilja kandnud,kui tal oleks olnud kannatust oma sõnade juurde jääda kauemaks kui kolm tundi.Eesti rahvale on kombeks onnetutele kaasa tunda ja toetada.Paraku vedas poliitiline kanapimedus taas kord alt....Krantsid vahetavad karva,ametit ei iialgi
a
asi on rahas/ 4. märts 2018 11:33
Aga paneme asjad toimumise järjekorda.
2016 sügisel korraldasid Ossinovski ja Tsahkna võimuvahetuse mille käigus lubati taevamannat ja muud head paremat. Lubaduste katteks loodeti raha saada uutest maksudest ning alkoholi aktsiisi erakorralisest ja hüppelisest tõusust. Ühiselt kirjutati alla koalitsioonileping kus maksutõusud sees.
Loodetud lisaraha ei tulnud nii nagu ennustasid alkoholitootjad, suhkrumaksu ei õnnestunud üldse kehtestada. Riigi eelarve päästis vaid hinnatõusuga kaasnenud käibemaksu laekumise kasv.
Hetkel toimuv on aga puhas infosõda kus ühel pool valitsejad ja teisel pool rahvas. Erinevaid inforündeid tuleb iga päev.
Ajupesuga aga piirikaubandust ei vähenda.
m
mic/ 4. märts 2018 11:32
Aga kelle stiili meenutab Ossinovski vastaste tegevus? Hitleri oma.Kõige südamelähedasem parempoolsetele
r
RS2/ 4. märts 2018 11:50
Kes on parempoolsed? Kui sa poleks nii l0ll ja uuriksid natukene ajalugu, siis vene kunagises duumas olid nad kõik ühesugused nii paremal kui vasakul, kui kadettid välja arvata siis ülejäänud kõik oli Es Er-id bolševikud (kes tegeš olid vähemuses) ja menševikud (keda vaatamata nimetusele oli bolševikest rohkem) üldiselt peale neid samuseid kadette oli nii paremal kui vasakul täis sotside *aasta. Ja ajab naerma kui nüüd jagatakse kõiki kas vasak või parempoolseteks.
r
R52-põrundaruõnnistusele/ 4. märts 2018 12:11
sa ise oled ju nii l0ll, et tood siin nii rumala argumendi näiteks - mingi vene duuma, kadette, menševikke ja bolševikke...
aidaku arstid sellist vanakest kui sina.
l
lugenud ja klaine inimene on riigi vastane ,nõukogude inimese/ 4. märts 2018 12:45
verivaenlane.
Aga seebiks sobiks heaste ,eks ole R52
a
Aime./ 4. märts 2018 11:31
Hr. Erkelil pepu väga kiheleb,täpselt nagu siis,kui lahkus IRList, nüüd hirm et järsku ei saagi riigikokku hea palga peale, sest muud ta teha ju ei oska, mustab teisi ,kõik on halvad,aga otsi lahendusi ,Putin pole siin küll süüdi.
j
ja/ 4. märts 2018 11:30
Jooge aga terviseks: maksad haiged ; liiklussurmad; haiged järeltulijad - vot see on Herkeli plaan nr 1.
Nii ,et kes siis ikkagi on Putini puudel?
r
RS2 to 11:32/ 4. märts 2018 11:51
Ainus millest ma aru ei saa, miks see nn TARGEMAID MEHI nii l0ll on?
i
iga ori peab vaba meest / 4. märts 2018 12:02
lOlliks, see on selge juba tuhandeid aastaid
k
kampsun/ 4. märts 2018 12:50
kaine peaga sandistatakse inimesi rohkem kui juuatäis peaga
a
Aitäh!/ 4. märts 2018 12:03
Rääkisid mind surnuks. Olen 50+ ning nüüd muutun veendunud karsklaseks. Elan nüüd veel 30 ... 40 aastat. Sinul on kindlasti niipalju vahendeid, et suudad mulle nende aastate jooksul maksta pensioni ja tekkivaid hoolduskulusid. Meid saab olema palju!
m
milliseks krasklaseks siis ?/ 4. märts 2018 12:47
kas pohmelliga või promille triiki täis karsklaseks, selliseks minukese moodiseks
k
kampsun/ 4. märts 2018 12:49
ega siis see hinnatõus ei lõpeta joomist,tuuakse sealt kus odavam,aga riik jääb rahast oma lolli poliitikaga ilma,nii eestlaste kui soomlaste omast
n
Noojah!/ 4. märts 2018 11:25
Kas keegi on viitsinud arvutada, kumb on suurem kahju - kas see mis aktsiisi alalaekumisest tekib või alkoholi tekitataud kahjud (alkosurmad, invaliidistumised, perevägivald jne. jne.) ? Väga suur hulk on inimesi, kes alko tagajärjel on invaliidistunud ja tööturult kadunud. Kes neid üleval peab? Ikka riik, mida ennastunustavalt sõimatakse. Ei maksa neile sugugi mitte Läti riik. Seega ...
r
RS2/ 4. märts 2018 11:54
Kõige suurem kahju on see, et joomine käib endist viisi, ainult maksud lähevad nüüd Läti ja need kelle omad ei lähe, joovad end kõiksugu surrogaatidega veel rohkem haigeks. Millest aru ei saa?
a
aadu/ 4. märts 2018 12:52
ega joodik joomist jäta,pigem jääb sakuskale vähem ja hakatakse käõiksugu aseaineid jooma,mul regulaarselt kaob suvel süütevedeliku pudel kui välja unustan,

v
viinalau esimeest./ 4. märts 2018 11:18
See tüüp mängib ikka veel gorba liivakastis, nii kaugele ei sa veel kuidagi edutada.
n
noo/ 4. märts 2018 11:15
Tundub, et viin on ainus, mis meid rikkaks ja õnnelikuks teeb. Joome rohkem, kui rikkaks ei saa, siis vähemalt õnnelikuks.
r
4. märts 2018 11:28
Rikkus ei sõltu alkoholist vaid rahva tervisest, aga selle peale meil sülitatakse.
l
loomulik, joomast orja on/ 4. märts 2018 11:40
kergem koorida ja juhtida
Ja tyle, taevas, appi ! kui kained inimesed sünnitama hakkavad
Rikkal ja arukal joodikute karjal on haigeid lapsi lust vahtida
r
rahva tervis / 4. märts 2018 12:11
huvitab Ossinovskit kõige vähem,muidu tegeleks ta haigekassa alarahastusega,ravijärjekordadaega ja muu sellisega.Aga kõige lihtsam on vahtu lüüa ja propagandat teha,väga tuttav meie lähiminevikust.Härra südameasjaks on veel vene keelse koolihariduse säilitamine,seepärast ka eelmise koalitsiooni reetmine,mis sotsialistile väga omane.
e
ega Puutin/ 4. märts 2018 11:10
pole aksiisi Eestis t6stnud,venes viin väga odav ms
k
Kratt/ 4. märts 2018 11:09
Putin ei ole nii lihtsameelne, et läheb viina hinna tõusuga rahva vastu. Praegu maksab viina pudel Venemaal umbes 3 €. Putin on palju kavalam ja targem kui Eesti ministrid kokku.
m
4. märts 2018 11:35
Mitte ainult rahva vastu vaid ka oma riigi vastu, kas riigist välja viidav raha ei olegi enam raha?
s
seda väljaviimist oleksite/ 4. märts 2018 15:53
võimud aimata ENNE pankade ärakinkim,ist -
õ
õige Herkel/ 4. märts 2018 11:08
Nii see ongi, tegemist on sotsiaaldemokraadiga,kel puudub riigimehelikkus ja kes tshekistlikult on seltsimees on valmis kohe reetma kui on vaja ennast päästa, manipuleerides ja argpükslikult teisi süüdistades.Kõige lihtsam tee on pidada rahvast lolliks ja ennast teenäitajaks. Tegelikult on seltsimehe peamine eesmärk olnud vene keelse hariduse säilitamine nagu J.Toomilgi,seetõttu reetis ka eelmise koalitsiooni.
a
ammu ju teada, et / 4. märts 2018 11:08
puutinipuudlid seda retoorikat, kisa ja kära siin ju teevadki.
Nende puudlite ülesanneteks ongi ju
segaduste tekitamine
inimeste ülesässitamine,
viha õhutamine,
õhkkonna mürgitamine,
inimeste eksiteele viimine,
valetamine,
rahva moraali murendamine,
valekujutluste loomine jpm –
kõik see kuulub ju nende kremli palgaliste infooperatsiooniliste töö eesmärkide hulka.
j
jah/ 4. märts 2018 11:30
Ja see kõik toimub erilise, juba üle mõistusekäiva agaruse ja o g a r u s e g a ja seda juba aastaid,
sellest alates kui paremäärmuslaste erakonna partorgid võtsid trollivabriku juhtimise Savisaarelt tema lihasööjabakteri haigestumise tõttu üle.
<
4. märts 2018 11:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
huvitav, viinapoodides 3-triibulist lehvitada ja ERMi vastuvõtjaid okupantideks kiruda/ 4. märts 2018 11:44
joomarlust ülistada oli siis gospodin presidendi ettevõtmine.
Aga joodikud tegid ju oma arust boikotti ja protesti . Ja veel puhtas maakeeles.
l
lugeja/ 4. märts 2018 10:55
Ega Puutin seda seadust pole teinud.Kõik Läti poole teele!
e
eks/ 4. märts 2018 11:14
sopakal on häda käes ja jälle otseloomulikult puuutin.Kes veel.Ikka selles süüdi et banaaniriigis sellised kõlud on.Putin oleks ossi ammu trellide taha pist koos vara konfiskeerimisega.
e
4. märts 2018 11:32
enne läheb seepuutin oma 200 miljardise varandusega trellide taha kui oss.
s
4. märts 2018 11:38
Sama moodi need, kes lasid pankadel maksuvabalt kasumid välja kantida, see on kõik otsene kahju Eestile. Põrgu kõik need reeturid!
n
no need on mu omad/ 4. märts 2018 15:54
ja omad ämmad ja omad kotid-

a
aeg on küps/ 4. märts 2018 10:53
kurjategija kohtu alla anda ja riigile tekitatud kahju talt välja mõista!
a
ansip IV/ 4. märts 2018 10:50
Jah, täna ilus hommik... Lähen toon Läti st pagasnikutäie hüva rüübet ning vaatan kas sealmaal sinililled juba õitsevad.
t
4. märts 2018 11:40
Tervita Läti Vabariiki!