Eesti uudised

Üksikema: „Arvestades, et minu aeg ka midagi maksab, on elatis naeruväärselt väike!“ (127)

LISA KOMMENTAAR

naine 32 15. märts 2018 14:28
Mul ei ole veel last ja ei tea kas üldse tuleb. ma ei tea Kuidas ma hakkama saaks, kõik on nii kallis. lisaks on vaja suuremat elukohta. Ma ikka mõtlen ette. enne peab iseendaga hakkama saama siis võib lapse saada. Lapsel peavad olema ju arenguks vajalikud tingimused. Ma ei taha seda, et noh kuidagi saame ikka hakkama, elame kõik koos hunnikus, sest valikut pole. Jah saab elatud , aga kas see on normaalne. Laps ei ole tohi kannatada. Ma tahan õnnelik olla koos lapsega.
Jan28 8. märts 2018 11:37
Ma ei julge lapsi tehagi enam. 1 sellest piisab. Naised ettearvamatud ja võivad tööka mehe kasvõi teise mehe pärast maha jätta ja mida rohkem lapsi, seda rohkem maksma. Isegi kui 1000 palka saada, lapsetoetuseks läheb pool juba ära
Jan28 8. märts 2018 11:37
Ma ei julge lapsi tehagi enam. 1 sellest piisab. Naised ettearvamatud ja võivad tööka mehe kasvõi teise mehe pärast maha jätta ja mida rohkem lapsi, seda rohkem maksma. Isegi kui 1000 palka saada, lapsetoetuseks läheb pool juba ära
naljakas jah 5. märts 2018 09:41
Tean juhtumit, kus laps elas emaga ja tema uue mehe ja lastega. Ema ka vingus isalt natuke raha. Siis otsustas laps, et tahab isa juures elada.. Läkski.. Aga siis kukkus ema halama, et tal pole raha maksta :D
azza 4. märts 2018 19:39
Ainult häda ja hala saadab üksikemasid- ükskõik kui palju ka ei maksta -ikka vähe ja vähe.Arvata võib.et kõik nad on kuidagi kogemata oma lapsed saanud täielises teadmatuses,et valikuta hea õnne peale välja minnes meestega magamine võib sellise ootamatuse esile kutsuda.Õppige oma tulevaste laste isasid enne lapsetegemist väheke tundma ,veendumaks et sellel isikul on olemas kasvõi tahe isaks olla ja mingigi vasutustunne või kasutage rasestumisvastaseid vahendeid- kõigil oleks kergem
Elu valikud 4. märts 2018 12:16
Enamik "üksikemasid" on ise sellise tee valinud. Ma tean mitmeid üksikemasid, kelle lapse isa on juba ette näha rongaisa. Sõbrad, peod, alkohol, suits, rullnoka auto ja käituminegi nagu rullnokal. Aga naistele lähevad ju sellised natukene tahumata "isased" peale, tehakse paar kiirkeppi ja siis nutetakse 16 aastat, et mees on rongaisa. Aga äkki võiks natukene hoolikamalt oma laste isa valida? Ehk ei peaks mees olema lihtsalt macho, vaid ka intelligentne, hooliv, sõbralik, naist ARMASTAV ja truu? Või on see liiga pehmo mehe võrdkuju ja sellised mehed ei sobi lastele isaks?
!!! 4. märts 2018 21:57
see on naise geenide poolt mängitud vi,ngepuss, hormoonide mäng. sest energilised ning aktiivsed mehed olid kümme tuhat aastat tagasi tublid ning edukad tarva või mammutikütid-Selline isa.ne tagas liha pere lauale, toitis lapsed ära. Nohiku pere jäi aga nälga. Sellest ka ema.se isndi instinktiivne paarilise valik. Praegu pole aga ei mammuteid ega tarvaid. Ja pere toitmine eeldab mehelt püsivat tööd ning edukat karjääri. Karjääriredel aga õppimist ning enda täiendamist. Mis mammutiküti geenidega isendile ei sobi. Ning temast saabki ru,llnokk.
??? 4. märts 2018 11:24
Küsimusele, et miks naine last tema isale ei loovuta, kui too seda sooviks vastatakse, et ei saa, ema suur ning mõõtmatu armastus oma lapse vastu! (just nagu isa ei armastakski), Aga kui laps on enda käes, siis ei räägita mitte mõõtmatust armastusest vaid sellest, et taksomeeter tiksub. Nagu pealkirjaski. et minu poolt lapsele kuutatud aeg maksab raha! Maksa see välja!
naine 4. märts 2018 09:00
Ütleb juu ka salmike: Kes maksab kinni memme vaeva .... ? Laste isa peab selle osaliselt kinni maksma. Ei ole nii, et isa maksab elatusraha, on mõnikord kuus pühapäevaisa ja kogu lugu ... . Teda ei ole olemas, kui on probleemid( jonn, allumatus, haigus, palju õppida, lapse ema haige jne). Rahaga on ka nii, et allergiline laps vajab teistsugust, mahe, toitu. Mahe toit on ka tunduvalt kallim, + ravimid. Keegi ei nõua lapselt kulutatud aega vaid hoopis lapse isalt, kui arvestame, et vanemad peavad võrdselt panustama lapse kasvatamisesse.
Laps tasub memme vaeva oma lapsi kasvatades.
50/50 4. märts 2018 09:20
Väga õige lähenemine, et last tuleb võrdselt kasvatada, kui laps on ema juures maksab isa, kui laps on isa juures maksab ema 250.-

Juhan. 4. märts 2018 08:35
Pensioni arvestusel läheb kirja ainult kaheksa aastat kasvatama peab kaheksateist aastat, kas peale kaheksat aastat tuleb laps saata välja kerjama või anda riigile kasvatada.
millisel 4. märts 2018 14:13
pensionäril on nii väikesed lapsed, et pead kerjama saatma?
ain 4. märts 2018 07:18
mida te vingute-antakse toetust ja ikka häda!!! minu lapsepölves ei antud mingit toetust-tuli endil toime tulla ja käia suviti tööl
Monsa 4. märts 2018 02:23
Inimesed, see on suhteline. Iga lugu on erinev. Vahel on 250 palju, vahel mitte. Seadus ei arvesta mitte reaalsusega vaid seadusega.
Artikli lugemiseks raha pole, seega palun täpsustust, 3. märts 2018 23:34
kas kõnealune üksikema on vallasema või lahutatud?
JuSS 3. märts 2018 22:12
Eile lugesin mõnede emade esitatud kulutuste kalkulatsioone ( täna kahjuks neid enam ei leia). Aga mõned eriti kummalisena tundunud arvandmed jäid mulle meelde. Ühe ema jutu järgi oli tegu peaaegu kahe aastase lapse kulutustega. Vähemasti nii oli kirjas. Oli märgitud, et laulutundideks kuiub 40 eurot kuus! No kas laps, kes alles käimist ja kõnelemist õpib käib siis juba laulutundides ning harjutustes? Kuidagi kummalisevõitu. Mitte päriseakohane.
Teiseks. Sünnipäevadel käimiseks ning sünnipäevakingitustele 30 eurot iga kuu. Seega 360 eurot aastas? Pensionäril terve ühe kuu pension. Minu arvates kaheaastane, veel enam alla selle ei taipa sünnipäevade tähendusest ning kingitustest veel suurt midagi. Need kulud ei ole küll nii väiksele laose kohta hädavajalikud, need kulutused on pigem emme enda uhkeldamise moodi.
Vingatsid 3. märts 2018 20:26
Järjekordne mõttetu hala.Lapsi kasvatatakse rõõmuga ja sulle endale.Vähe sellest et isadelt kooritakse kaks nahka jäetakse nad ka lapsega suhtlemisest ilma.Piinlik on lugeda tänapäeva naiste "kangelastegudest" kui paar last kuidagi üles kasvatavad.Minu vanaemal oli üle kümne lapse,ja seda ka sõja ajal.
Uno 3. märts 2018 19:04
Loen neid kommentaare, kes üksikvanemaid kiruvad. Aru ei saa, kas tegemist on nende vanemate kommentaaridega, kes peavad elatist maksma või siis on rollis, kelle elukaaslane või abikaasa on olukorras, et peab elatist tasuma. 250 eurot ei ole ilmselgelt palju elatiseks maksta. Rahvas võiks aru saada, et rongavanemate tasumata raha maksabki tegelikkuses kinni riik maksude ja toetusega vanematele, kes ise lapsi kasvatavad. See tähendab, et riik on suurte peretoetuste näol juba oma käe alla pannud, et kui vanem ei toeta, toetatakse teisiti. Rongavanemate kohustused täidavad need tegelikkuses, kes oma kohustusi korralikult täidavad. Rongavanemad eavad kõikide teiste arvelt.
Kuule noor daam... 3. märts 2018 18:41
...sinu jutust jääb mulje, nagu oleksid oma emale enda kasvatamisele kulunud aja kinnimaksnud? Kuidas üldse saab sellise lolluse peale tulla? Laps on pere liige, ta on su laps ja temaga veedetud aeg on kingitus! Kingitus on ta armas naeratus, tema väikesed käekesed ümber su kaela....Mida sa soiud siin, aeg maksab ka? Kui isa panustab lapsele 250 eurot kuus, siis sinu osalus on teine 250 kuus, aga sellist summat lapsele kuus ei lähe! Ega ta isa laps üksi pole!, et ootad mingeid kosmilisi summasid! Kuidagi väga veider suhtumine lapse kasvatamisse! Mitte emalik!

Anne-Maie 3. märts 2018 15:39
Elada tuleb põhimõtte järgi: tee niipalju lapsi, kui sa suudad ISE üles kasvatada :)
Olen ka üksikema olnud ja oli oi kui raske. Ma ei halanud ja nutsin peatäie patja.
Mul ei olnud tol hetkel isegi tööd. Äitäh mu õele kes mu kõrval oli kui kalju. Lapseisa ei toetanud ja ega ma ei nõudnud ka. Ei toeta last tänase päevani.
Tänaseks on mul lapsi neli aga ma ei karda üksi jääda, kui mehega peaks midagi juhtuma.
Tuleb elu sedasi üles ehitada, et sa suudad lapsi kasvatada ka üksi, ilma et lapsed kannataks.
Summad olid ka ulme. Kus need võetud on?
Meil kulub kuu kuue inimese peale 200-250 eur toiduraha. Me ei istu kodus, käime väljas ja siis ka sööme ka väljas.
Ma ei osta iga kuu lastele ulme kalleid riideid. Samas mu lapsed on riides nagu nukud.
Ma ei osta lastele kalleid mänguasju, vaid arendavaid mänguasju (jajah mu lastel pole isegi tahvelarvutit veel ega moodsaid nutitelefone). Lastel on soe ja moodne kodu, mille ehitasime oma kätega. Lapsed nagu lapsed ikka aga nad ei tunne milleskist puudust ega virise et aga nende klassikaaslastel on ju tahvelarvuti või ülikallis brändijope seljas.
Ja sealjuures ei saa ma sentigi raha esimese lapse isalt, ma ei kerja ega arva et riik peab minu lapsi ülal pidama. Ma ei tööta uhkel töökohal ega teeni ulme summasid.
Aga ma oskan elada, kinkida lastele imeline lapsepõlv ja panna raha kasvama...
Selline võiks olla üks eesti ema- saada hakkama ja vähem viriseda :)
Monsa 4. märts 2018 02:34
Ma ka nelja lapse ema. Isad veega peldikust alla. Raske on olnud, aga tean et olen rikkaimast rikkam.... mul on neli imelist last. Eestlase tunnus ju ongi isepäisus. Olgem siis.
Ja kahtlemata on palju vahvaid ja aumeelseid eesti mehi olemas, minu isiklik tee lihtsalt nendega kahjuks ei ristunud.
Durex 3. märts 2018 15:22
KALLIS ÜKSIKEMA KUI OLEKSID OSTNUD KONDOOMI, SIIS EI PEAKS SIIN PRAEGU NUTMA
12332 3. märts 2018 11:46
Aga andke laps teise vanema kätte ja makske ise mingi periood, milles probleem, saate puhata jne? Laps oleks nagu mingi ese või kohustus, kui sedasi hakatakse vinguma, et kui palju aega ja vaeva kõik nõuab. Või laps on nagu raha-allikas kui tahetakse ainult maksimaalset kasu lapse pealt saada. Tore on näha vahel harva positiivseid inimesi, kes ei süüdista igas oma hädas teisi ja oskavad omadega hakkama saada.
naeruväärselt väike 3. märts 2018 12:55
on eestis PALK, juhul, kui sa ei ole riigiametkonna juht või poliitik
eero 3. märts 2018 11:18
eesti naiste viga ei viitsita tööl käia jalad harki lihtsam elada raha tuleb ja lõpuks pakub veel kodutunne ka sulle elu milleks vaeva näha kui kõik tuleb läbi sulebadja palju õnne ärge vinguge
3. märts 2018 18:50
Kahjuks on palju selliseid lontrusemasid, kes nahaalselt oma exidelt nõuavad topelt summasid lastele. Juttu oskame kõik ajada, aga lapsele ei lähe kuus nii palju raha. Kui ettenähtud on 250 kuus ühele lapsukesele, miks siis isa üksi selle peab maksma?
mnjah 3. märts 2018 11:01
vanaema vana tarkus - pärit ilmselt mitmetest varasematest põlvkondadest, selle vanaema enda sünniaasta jäi 19.sajandi lõppu ja ta oli ülitöökas tugev maanaine-talutütar-perenaine üle 90 aastase elueaga. Ja see tarkus oli lihtne: naine võib sünnitada nii mitu last, kui ta ise ÜKSI üles suudab kasvatada! Laps ei ole kaup ega ka töövahend, et temale tuleb panna hinnasilt külge.
Elle 3. märts 2018 10:43
Laps peaks ikka boonus olema, inimene ei ole üksi, laps ka seltsiks. Proua Eva kalkulatsiooni järgi ostab ta iga kuu lapsele riideid 120 euro eest, minu elukogemus kinnitab, et riideid pestakse ka, pole vaja kogu aeg uusi osta. Huvitav, mis linnukeeli lapsele söödetakse, et söögiraha kuus on 120 eurot_ kas söögitegemisest olete midagi kuulnud? Meil terve pere sööb 150 euro eest terve kuu ja sugugi mitte kartulikoori. Eluasemele kulub lapsel koos elektriga 370 eurot- kus villas te siis elate, peaks tagasihoidlikumalt hakkama saama. Laps ei saa olla üksikvanema sissetuleku allikas. Kõik need kulud seal pr Eva nimekirjas on ausalt öeldes suur jama ja ülle paisutatud. Liis võiks ka lapse potil käima õpetada,mitte kaheaastasele mähkmeid ostma. Iga kuu pole vaja lapsele uusi mänguasju. Kasvatatakse oma lastest inimesed, kes on ainult saamisele orienteeritud. Paljud üksikvanema nõuavad teiselt poolelt ainult raha ja ikka rohkem, aga last teise vanemaga isegi kokku saada ei lubata. Inimesed ei saa palka 890 eurot kuus ja elavad. Ootamatud kulud iga kuu 130 eurot-ahnus ajab ikka upakile.
jah 3. märts 2018 11:27
Tõesti loe ja imesta, häbematus selliseid numbreid kirja panna.
Oo 150 euriga kuus söönuks. 3. märts 2018 11:29
Ma olen muidu kommentaariga nõus. Aga 150 euri läheb mul ainult juurikatele. Valku ja süsivesikuid ka oleks vaja. Lisaks söövad lapsed ju koolis ka. Umbes 350-400 läheb ikkagi 4 liikmelisele kuus. Muidugi me poolfabrikaate ei söö ja tooraine võib olla natuke tervislikum, mitte mingil juhul kondipuruhakkliha, kananahahakkliha ja vorstikastet me ei söö, viimasel ajal ka puurikanamune ei tarvita. Toidud teen enamus ikka nullist, ise kotletid ja muu sellist. Rõõmustav, kui mul ruumi kokkuhoiuks. Kui tervislikult sööte, siis paluks täitsa nõu, kuidas see võimalik on,
Elle 3. märts 2018 12:30
Mis juurikaid teie küll sööte? Kaalikad ja porgandid odavad, kana saab odavalt. Sealiha saab odavalt. Poes tuleb hindu vaadata. Hakklihal tihti soodukad. Suppi tuleb ise keeta. Ja üleülde tuleb kalkuleerida. Õuna ja apelsine ostan ka. Osta tuleb siis kui toode on soodne, säilitada saab sügavkülmas. Suppi saab ka rohkem valmis keeta, ei pea järjest sööma, säilitad külmas, vahepeal sööte teist toitu. 150 eurot inimesele kuus söögirahaks on küll luksuslik. Mu sissetulekut küll seda ei võimaldaks.
Elle 3. märts 2018 12:57
Me sööme selleks, et elada, me ei ela selleks, et süüa. Poes tuleb ringi vaadata ja kodus läbi mõelda, mida ja milleks. Ma küll ei taha 3-liikmelise pere peale kuus 450 eurot söömiseks kulutada. Aga kõik on valikute küsimus. Teen ise süüa, poes vaatan soodukaid, ostan varuks soodustooteid sügavkülma, keedan suppi jne. kui kana sööme, siis ülejääkidest teen kastet või suppi jne. Nii ongi. Toitu me äraviskamiseks ei osta. Kõik on prioriteetide küsimus.
Üksik naine ilma lasteta 3. märts 2018 11:30
150euri kuus söögi raha kulub koguperele ei usu .minul kulub söögi raha 150 euri kuus ja väljas käimist lubada ei sa.ometi söön vähe,et kaalu hoida
Elle 3. märts 2018 12:47
Mida te siis küll sööte? Kaalikad 80 senti kg, porgand 30.,kapsas 40,kartul 30,kana 3.euri kg saab kätte, liha 3_4 euro kg saab kätte, hakkliha saab ka soodsalt. Peab ikka palju sööma kui 150 eurot inimesele kuus kulub. Kust te selle kõhu võtate?
ka ema 3. märts 2018 10:41
Niipea kui sul laps sünnb, oled sa ajaliselt eluaeg kuni surmani ema, see ongi su aeg, piiramatu emaks olemise aeg. Kogu lugu, noorus läbi ja baarid-poisid on keelatud. Sul on laps vaja üles kasvatada, koolitada, riietada, ellu aidata ja siis oodata-oodata-oodata...Kuni...saad vanaema aja emaajale veel juurde. Palju õnne üksikema!

322 3. märts 2018 10:35
Tavaline parasiidi käitumine kus enda valesid otsused aetakse ühiskonna kaela. Nii mugav on alati ära unustada et seksi ja laste saamise korral on naisel alati viimane sõna, kuna see tähendaks ka suuremat vastutust mida naised ei taha.
322 3. märts 2018 10:48
...mida *osad naised ei taha.
haiged naised 3. märts 2018 10:26
naised kas teil tõesti on see rahaahnus nii suur. ja tean oma tutvus rindkonnast kes laste isalt raha saab ja selle kõrist alla laseb koos kolliga kelle juurte käib lapsed pidevald üksi kodus. ja lastekaitse ka midagi ei tee vot sellised on elu
Küsin... 3. märts 2018 09:00
Inimene, kes kasvatab last üksinda 18 aastat, on selleks kulutanud 18 x 12 x 30 x 24 = 155 520 tundi + koolituskulud + toiduraha + huviringid jm. Kas see üksikema arvab, et keegi peaks talle selle aja kinni maksma? Õudne mõelda, kui ta esitab lapsele kunagi sellise arve.
m 3. märts 2018 21:11
Aga kuhu jäävad riigipühad topelttariifiga kui isegi lapse unetunnid on siia sisse arvestatud?
Kui 250 € üksikemale on vähe oleks küll viimane aeg see laps isale kasvatada anda.
maalt 3. märts 2018 08:29
mina pakuksin sellise lahenduse ,et riik ise arvestab lahus elavalt lapsevanemalt 20% lapse kohta maha palgast , aga alla poole palga ära võtta ei tohiks ,vaatamata laste arvule. Ilma ühe vanemata lapsele maksaks toetust riik . Selle raha saaks kokku ,kogudes lasteta vanematelt mingi % palgast .
Lastetu 3. märts 2018 08:54
Ja mina pean sinu laste ülalpidamise kinnimaksma seetõttu, et sina tahtsid kellegi vastutustundetuga, vabandust, kep_ida!?
Lastetute maksudest, makstakse kinni koolide ehitused, õpetajate palgad, ranitsahüvitised, söögid jne... ja ikka on sulle veel vähe!?
Kui riik reguleerib elatise maksmist, siis on ta lausa kohustatud reguleerima ka laste tegemise protsessi ennast. Kui ta aga selle viimasega hakkama ei saa ei ole riigil küll enam mingit õigust eraisikute vahelisse finantssuhtesse oma nina toppida!
Üksikemad/isad peaksid ikka oma s_xpartneritega ise hakkama saama aga mitte riigiabi ootama.
Ka lastetu 3. märts 2018 11:27
siis pead sexi ka andma lastetutele, kui tahad raha saada. Aga kui mees tahab võtta naist, siis ümberringi ongi vaid lastega naised ja kui hakkab nendega elama, siis kasvatab ka neid lapsi, võõrast last on ka keerulisem kasvatada ja nüüd tahad veel sellelt ametlikult lastult mehelt veel 20% ära võtta? Minul pole lapsi, aga elan just niisuguse naisega koos, tema täisealine poeg elab veel meie juures, pean osaliselt ka tema tehtud kulutusi maksma, aga pensionile ei saanud midagi juurde, nagu said ametlikult lastega inimesed, kuigi ehk ei kasvatanudki lapsi.
Muretu linnuke oksal 3. märts 2018 08:29
Viimases Foorumi saatest sain aru, et kui oled elanud elu ilma lapsi muretsemata ja pole maiset vara kogunud ning kõik elu jooksul teenitu laiaks löönud on vastavalt hoolekandeseadusele, vanaduspäevadel kohalik omavalitsus kohustatud korraldama sinu hoolduse ja katma ka kulud. Kui oled elu jooksul olnud püüdlik ja kogunud maiset vara ja lapsed üles kasvatanud. Hindab kohalik omavalitsus sinu varanduslikku seisu ja kui see on hoolduse käigus otsa saanud ning sealt enam midagi võtta pole, paneb vastavalt perseadusele, hooldekodu kulude katmise kohustuse sinu lastele. Siit moraal, et pole mõtet vara kogumisega vaeva näha ja lapsi muretseda ning hiljem kakelda, kes kellele kuipalju mida maksma peab.
khm 3. märts 2018 08:17
Probleemide tegelik põhjus on kontrollimatu sugutung. Kõige pealt tehakse lapsed ja alles seejärel üritatakse elama hakata, aga olema peaks vastupidi.
123 3. märts 2018 08:16
Arvan ,et korraks võiks tulla mõned aastad selline aeg,kus isad alimente ei maksa.Aga on kohustatud lapsed enda juurde võtma. Siis näevad,et lapse kasvatamine polegi nii lihne nagu nad arvavad.Väiksemad lapsed on tihti haiged,sa ei saa tööle minna jne,mõneljuhul sa ei saagi tööd,sest tööandja arvab,et kuna sul on laps,siis oled Sa poolik töötaja.Lapsega eiole nii,et kui väsin ära siis täna süüa ei tee ja viskan peale tööd voodisse magama,või lähen võtan sõpradega mõne õlle.Kui oleks selline seadus,siis näeks täpselt kui palju on Eestis neid isasi kes oma lastega viitsiks tegeleda.Olen kindel,et paljud isad oleks nõus hoopis alimente maksma.Seni kui nad pole lastega aastast-aastasse ja päevast-päeva ise tegelenud ,ei saagi nad aru. Ja üldse,kui oled tõesti lapsest hooliv isa ,siis toetad oma last vingumata,sest see on õige isa kohus.
? 3. märts 2018 09:38
miks nii palju miinuseid? väga õige jutt.
kas oled 3. märts 2018 11:30
ise siis nõus maksma ja võimeline iga lapse eest 250 ? Miks sa üldse lapsed sünnitasid, kui nad sulle nii rängaks koormaks? Su lapsed peaks seda nüüd lugema.
mai 3. märts 2018 15:48
123 3. märts 2018 17:24
Asi ei ole minus,mul üks laps ja elan koos mehega. Lihtsalt mõtlen seda ,et kui lugeda meeste kommendaare,kuidas kõigil on probleem lapsele raha maksmisega ja kurdavad ,et naine kulutab raha ednale.Siis oleks ju õige kui neil oleks võimalus mitte alimente maksta ja proovita kuidas on üksi last kasvatada.
3. märts 2018 20:43
Ma nüüd ei saa aru, kas see ettenähtud 250 kohustus kuus lapsele on ainult isale? Et nagu emal polegi finantsilise kohustusi oma lapse ees? Minu kaasa saab kuus u 800 kätte, oleme viiekesi, saame kenasti hakkama. Ise olen kodune. Kui palju siis loo autori lastele seda raha kulub või ei osata lihtsalt majandada,?
isad,isad.... 3. märts 2018 09:55
Miks jutt käib ainult isadest?!? On ju ka emasid, kes lähevad ära parema partii juurde ja jätavad pere ja lapse(d) maha... Mäng käib ikka ühte väravasse!
On 4. märts 2018 08:25
ka selliseid naisi ehk bioloogilisi emasi, aga siiski kaduvväike %. Ja loomulikult peavad nemad siis laste kasvatajale - isale, laste jaoks maksma.
3. märts 2018 10:38
Huvitav et alimente peavad nad maksma kuni 18 eluaastani. Kuid kui üks lapsevanem on surnud, siis riik maksab toitjakaotust 23 eluaastani.

3. märts 2018 08:06
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
M. 3. märts 2018 09:43
Kord tahetakse kehtestada lastetusmaks, siis jälle sünnitusmaks jne? Otsustage siis ära. Sisserändajaid ei taheta, lapsi ka ei taheta, kes siis tulevikus riigikassasse makse maksma hakkab? Kes hakkab pensionite jaoks riigile raha andma? Siis võiks selle riigi ju kinni panna.
Pensionitest 3. märts 2018 10:03
Iga töötaja maksab igas kuus sotsiaalmaksu pensioniks. Kui riik jätaks selle raha igale konkreetsele maksumaksjale aga mitte ei annaks täna suvalistele pensionäridele, siis poleks mingeid pensionimaksjaid vaja. Iga üks kogub ise endale oma pensionifondi kust ta hakkab pärast tagasi saama.
3. märts 2018 10:40
Kas sinu arvates sotsmaksudest makstakse ainult pensione?
totule 3. märts 2018 11:31
inflatsioon sööb su kogutud raha ära.
to: Pensionitest 4. märts 2018 08:35
kui ise endale pensioni koguda, siis peaks selle ka enda juures hoidma - sukasääres. Muidu mingid superajud kasutavad sinu teadmata sinu fondi raha mingiteks spekulats...nideks, lootuses suurt omakasu löigata. See aga pahatihti jätab tühja koha sinu fondi.
Kes teab, ehk peaks ise koguma ja pidevalt raha näiteks kulla vastu vahetama ja selle siis vundamendi alla kaevama. Pensioni eas siis hea vötta.
Asjaosaline 3. märts 2018 08:05
Kasvasime abikaasaga lahku ja otsustasime kumbki oma teed minna. 2 last jäid mõistagi emaga elama. Pidin enda ostetud ja renoveeritud majast lahkuma ja oma elamise leidma (abiellusin siis kui abielludes muutus kummagi vara ühisvaraks). Lisaks loobusin oma linnakorterist, millega kustutasin maja renoveerimiseks võetud pangalaenu (laste turvalisuse pärast). Jäin sisuliselt püksata. Ise olin loll, võib mõelda? Jah, kartsin, et vastasel juhul langen võlaorjusse elatisraha tõttu. Sõlmisin notariaalse lepingu eksiga, et ta elatisraha ei nõua, kuna loobusin kinnisvarast. Tean, et sel pole juriidilist alust - ta võib iga hetk seda ka takkajärgi nõudma hakata. Nüüd elab eks jõuka mehega ja tal endal on korralik töö. Pidin lahkuma oma lastest ja kodust ning otsast elu alustama. Pealegi õhutavad sotsiaaltöötajad eksi pidevalt ikkagi elatisraha nõudma, sest kinnisvarast loobimine oli elementaarne samm nende silmis. Kui peaksin iga kuu 500 elatisrahaks maksma, oma uut elamist üleval pidama, süüa ostma, autot pidama, et lastega kohtuda ning koos kuskil käia, siis ma ei tea, mis suurusjägu palka ma peaks saama maaelutingimustes. Olen õnnelik, et seni on kõik korras, st elatusraha jahti pole veel alustatud. Asotsiaali staatus oodaku veel. Maa tuleb täita lastega...
M. 3. märts 2018 12:04
Miks lapsed jäid mõistagi (?) emaga? Kui sul olid varalised õigused, siis oleksite võinud kõik ära müüa ja kumbki endale oma elamine soetada ning lapsed oleksid saanud elada periooditi mõlema vanema juures. Ise andsid kõik ära ja siis kurdad, et jäid lastest ilma, majast jne. Sa ise ju olid nõus, et lapsed jäävad emaga ja loobud oma varast. Mis sul nagu põhjus selleks oli?
Lapse kasvatamisele kuluv aeg ?????????????? 3. märts 2018 08:01
Pühade vägi - kas oma armsate lastega koosolemine mitte tore ja nauditav aeg pole?
Sellel naisel on küll midagi viga - ta ei ole lapsevanemaks sobiv.
Kõigil naistel polegi emaarmastust kaasa antud. Tihti on need lõhkistes vagivaldsetest või alkohoolikute peredest pärit (ei pea muidugi olema).
M. 3. märts 2018 09:44
Ja isad ei taha lapsi pool aega enda juures kasvatada, hoolitseda? Kas isaarmastust pole?
3. märts 2018 20:46
Mõni lihtsalt arvab endast ülearu palju! Lapsele kulutatud aeg? Sa issanda püss.
Söör fon krat 3. märts 2018 07:24
seepärast ma p.edeks hakkasingi. kar.sklane kah juba ammu d.ablettide sunnil. pole rohkem mingeid elatis-aktsiisi muresi
irw 3. märts 2018 10:23
Olen ammu kahtlustanud, et selle nime all totru-si välja ajav tüü-p on ped€!
3. märts 2018 11:53
jah 3. märts 2018 06:13
Lastega on niisugune lugu, et kõik sõnavõtud tuleks laste eest peita. Kuijuta ette, kui laps neid kõiki loeb, mida ta siis oma olemasolust mõtleb, ehkki kuuleb emalt mõnikord, et ema teda armastab. Sellist koormat kanda ja koormaks olla.
Lastenduses tuleks üle minna tööstuslikule, riiklikule tootmisele, toota lapsi nagu igat muud kaupa.
Või siis et kui abielu üldjuhiul ei ole püsiv, ei õigusrta ennast, ehkki annab mingisuguseki kindlustunde võrreldes tavalise voodikaaslaste kooseluga - mida siis ette võtta?
Vist peaks enne koosmagamist , olgu see vabalt või ametlikult, sõlmima laste saamise ja nende üleskasvatamise lepingu koos kõigi rakendussätetega. Ja ...?
!!! 3. märts 2018 02:40
Analüüsisin mõningaid nende eespool viidatud emade poolt välja toodid kulupunkte, mis mulle kuidagi kahtlasevõitu, pisut kummalised ning ebaproportsionaalsed tundusid olevat. Kahjuks analüüsiv arutlus ei ilmunud. Vahest on moderaatorgi äkki ise kah lapsele alimente saav naisterahvas? Seega ise asjast huvitatud pool?
Vanaema analüüs. 3. märts 2018 09:01
Transport – 70 eurot- Kulub siis, kui elatakse kusagil linnast väljas, kuid trennid, ema töökoht jms on linnas.
* Huviringid (tantsu- a muusikatrenn) –40 eurot -Kulu on aktsepteeritav.
* Eluase – 250 eurot- Eluaseme laen ei ole küll alimentide maksa maksta.
* Kommunaalid (elekter, vesi, internet) – 120 eurot. ? Majas 6 inimest-2a laps, kodune ema, 3 tööl käivat täiskasvanut ja liikumispuudega invaliid. Telekas käib iga päev hommikust hilja õhtuni,vaatajaks invaliid. Väikse lapsega seoses kasutatakse ülepäeviti pesumasinat ja kuivatit. Tavalisest sagedam on ka toidu valmistamine. Elektri kulu 6 inimese peale on 80 eur kuus. Vesi .majas saun mida kasutatakse kord või paar nädalas. Seoses tihke pesupesemisega on veekulu tavapäraselt suurem-40 eur kuus. Küte-maja linna tsentraalküttega, köetav pind 180 ruutu-200-250 eur kuus.Internet ja prügi alla50 euro kuus. Iga inimese peale eluaseme kulud 70 euri kuus. No mitte kuidagi ei punni suuremat summat välja.
* Toit – 120 eurot:Kulub, kui käia väljas tihti söömas või kodus kasutatakse valmistoitu.
* Riided, jalanõud – 150 eurot: Kulub, kui ostetakse ainult väga kalleid firma (näit.Molo) riideid. Saadaval on Lenne, Hubba, Reima riideid, mis on väga kvaliteetsed ja kallitset brändidest poole odavamad. 7a tüdruku sulejope (Hubba) makab 80 eur ja seda ei ole vaja igal kuul osta.
* Ravimid – 40 eurot -Kui iga kuu ostetakse 40 euro eest ravimeid lapsele, siis on see laps puruhaige. Selline kulu on mõeldav ainult mingi kaasasündinud haiguse korral. Siis kulub isegi rohkem ravimite peale.
* Sünnipäevad, lõbustused – 40 eurot-Selline kulu on mõeldav.
* Hügieenitarbed – 35 eurot ? Kuus läheb tuub hambapastat ja hambahari vahetatakse välja mitte igakuiselt. Igapäevaseid hügeenitarbeid ei kulu ka täiskasvanud inimesel ühes kuus sellise summa eest. 7a tüdruk ei vaja hügeenisidemeid ega tampoone. Samuti igasuguseid SPA vidinaid. Kõige suurem kulu artikkel sellises eas lapsele on hambapasta.
* Mänguasjad – 25 euro. Kulu on nii ja naa. 7a laps vajab rohkem kooli tarbeid.
Tundub, et antud ema loetleb lapse kulude alla ka omad kulud.
Vanaema analüüs. 3. märts 2018 09:20
Teise ema kulude loetelu lapsele on reaalne. See ootamatute kulude koht on nii ja naa. Kui laps kannab prille või kuuldeaparaati või muid abivahendeid, siis on see kulu omal kohal. Aga on lapsi, kellele neid kulutusi teha pole vaja, Siin tuleks läheneda igale vajadusele individuaalselt.
Loodan 3. märts 2018 00:35
Et on küllaltki palju lapsevanemaid, kes iialgi teiselt vanemalt raha, lapsekasvatamiseks ei luni. Paljudel naistel on palk juba täna suurem, kui enamus Eesti meestel.( lugesin äsja artiklit, kus mehel 3 last, majalaen ja palk€700). Nii väikesest palgast ei saa isegi korralikult 1 liige süüa, mis elatisrahast saab veel jutt olla?
Mis tähendab 3. märts 2018 09:35
korralikult süüa? Iga päev kulutada toidupoes 23,33 eurot ühel inimesel on kergelt öeldes priiskamine. Selline summa läheb ainult siis, kui käia iga päev 3x väljas söömas. Korralik praad maksab 8+ eur. Mida siis iga päev 23 euri eest poest ostetakse? Kalamarja, lõhet, krevette jms? Igapäevased toiduained on tunduvalt odavamad. Korralik liha maksab väiketootja poes 4,50 kilo. Muud prae lisandid tunduvalt vähem. Mitte keegi ei söö päevas 3 kilo liha ja kilodes kartulit ja salatit.
JR 3. märts 2018 00:07
Aeg maksab jah. Siis võiks lapse lastekodusse andmisel-võtmisel ka kummaltki vanemalt 250 per laps välja nõuda.

Kuule tädi vingats 2. märts 2018 23:51
Kes käskis sul ned lapsed sünnitada? Kas riigi poolt tuli ukaaz, et pea na nii palju ja nii palju sünnitama? Sigitama olid küll, jalad kohe laiali aga kohustusi ei taha kanda võtta. Tea siis ka seda ,et sa nautisid medali ühte külge aga jätsid märkamata medali teise külje ehk siis kõige olulisema. Seega kasvata aga ise ja ära vingu nii palju, muidu vaja äkiti päästeamet kutsuda, et vingu liiga palju.
Mukk 3. märts 2018 01:55
Ja sinul on kõik elu lõpuni juba valmis planeeritud? Võibolla tead ka juba üsna täpselt, mismoodi saab välja nägema pensionipõlv ja sissetulekud, saabuvad arved ja suhete seis? No ja rääkimata muidugi kutsete laialisaatmisest enda matustele koos dress code'iga. Mis võiks küll valesti minna eks?
Tead Mukk 3. märts 2018 09:59
Kui lapse sünnitad siis peaksid arvestama nii lapsele mineva aja, kui elukorralduse muutustega. Tuleb selgeks teha, et laps ei ole asi, mille võtan endale sobival hetkel kapi riiulilt. Kui otsustad sünnitada, siis peksid sellele mõtlema. Kui oma elustiilist loobuda ei taha, siis ära sünnita või anna laps lastekodusse. Mina olen abielus 35+ aastat ja tean mis tähendab kohanemine ja kompromissid teatud piirini. Ilma selleta on elu tühine egoism.
Pankur 3. märts 2018 12:06
Aga mees pangu till püksi ja punuma? Tema ei vastuta? Kui siis tulevikus hea rääkida pensionipõlves, et "vaata kui tore poeg/tütar mul on". Siin jäetakse kogu vastutus sisuliselt ühele poolele - nii materiaalne kui ka füüsiline/vaimne tegevus. Ehk siis mehi kujutatakse kui spermapanka.
soooh 3. märts 2018 06:19
"...kes käskis sul...". Kes käskis naist? Aga kes käskis meest?
Kahjuks küsitakse vaid naistelt. Ja siin küsib seda mees! Meestel pole vaja kohustusi kanda? Pole siis ime, et naistel lõpuks võibolla tuleb aru pähe ja hakkavad lesbideks. Kas siis on tarvis, et mees su juures lõbutseb?
tead mida arvab mees kellel on leivapäts rohkem kui 25 aastat ühes kapis 3. märts 2018 15:26
naine ongi see kes käänab, poob ja laseb ja hoiab peret koos aga kui naine ikka liig ambitsioonikas on ja pole rahul mitte millegagi siis lasebki see mees sellise naise juurest jalga, sest ka sellel mehel on olemas NÄRVID.
Margus 2. märts 2018 23:44
Aeg maksab? Aga,kui isa tahab last enda koju elama,siis tõstab selline üksikema sellise seakisa,et vähe ei ole! Hea,kui isa last üldse nähagi saab... Ja 250€ on tõesti liiga suur summa,kui isal palk näiteks 600-700€.. See eeldaks,et ema kulutab ka lapsele 250€ kuus. Ja vaesema lihtrahva seas ei kuluta nagu keegi ühele lapsele igakuiselt 500€. Hea,kui pool sellest summast. Nii et,teatud juhtudel peaks isa tõesti maksma mitte 250€ kuus,vaid 125€. Kui puhas netto sissetulek on üle 1000€,siis vbl jah 200€
Lauri 3. märts 2018 00:09
USA-s ja Austraalias muide ei määratagi tihti lahkumineku korral alimente või elatist.Oleneb lapse/laste vanusest ja konkreetsest olukorrast.Kui lapsed on kooliealised ja kui vanemad elavad samas linnas,määratakse lihtsalt sedasi,et lapsed elavad pool ajast ema juures,pool ajast isa juures,ja siis ema toidab ja isa toidab kordamööda.Riided ostetakse pooleks.Ema peab ka täpselt pool maksma,ja ei saa ta ühti ise lapsi kasvatada ja veel raha ka isalt kasseerida.Kui ema on saamatu,madalapalgaline vms- lähevad lapsed isale ja ema peab ise maksma isale,mõistuse piires.
Laurile 3. märts 2018 08:18
Soomes vaadatakse samuti need asjad eraldi läbi.
Sama moodi võivad lapsed kord ühe, kord teise vanema juures elada.
Meie naabermaja lapsed ongi nädal isa ja ta uue naise juures, nädal oma ema ja uue elukaaslasega koos (viimane tõi pärandusega ka kaks oma last kaasa). Elatusrahade maksmist neil pole.
Lauri 3. märts 2018 00:29
Loomulikult on iga oluord erinev.Kui isa põhimõtteliselt ei ole nõus 50/50 laste kasvatamisega, siis määratakse karistuseks jah elatis.Aga reeglina mitte.Need on harvad juhused,kus laste ema mingeid summasid sisse kasseerib.Tavaliselt on isadel soodsam ja ka vastuvõetavam sedasi,et lapsed on esmaspäevast neljapäevani isa juures, reedest esmaspäevani ema juures.Rinnalapsed ja alla 3 aastased jäetakse reeglina ema juurde jne. Samas,kui isa teenib head palka ja ema ei saa oma eluga hakkama, antakse reeglina lapsed isale kasvatada.
Juulius 3. märts 2018 07:34
Aga näiteks toimetulekusaajatest ûksikema ja kooliealine laps? Ûtleme, et tegu on ema ja lapsega, isanime pole lapse sûnnitunnistusele kantud ja ta ei suhtlegi perega või ei teagi, et tal järeltulija on, Neile on ettenähtud emale 140 eurot kuus , lisaks lapsele 168 eurot. Kas see laps ei taha käia koos klassiga teatris vôi kuskile keskuses ekskursioonil? Aga nemad peavad selle piskuga ostma toitu, seepi, bussipileteid ja arstimeid. Ja suurem osa neist saavad hakkama ka, kuigi ilmselt saadakse mingit toiduabi, riided ostetakse humanitaarist. Kus siin on soov, etema ja isa panus kokku oleks 500._ eurot.
Juuliusele 3. märts 2018 08:13
Lapsel võivad mõlemad vanemad olla - ega see ei tähenda, et küllus majas on.
Nii et jätaks selle kõrvale, kust kokku hoitakse või mida võimalik pole lapsele anda.
Vanemad (või üks) võivad väiksepalgalised, töötud, töövõimetud olla või ka lihtsalt lorud või alkohoolikud.
Ongi 3. märts 2018 11:39
palju erinevaid on ju neid ka, kes ei taha üldse näha enam.
Ja 2. märts 2018 23:26
Riik tahab saada lisaraha. Pangu elatis maksu alla. Igaltpoolt mujalt võetakse küll maksud maha.
Elstis 3. märts 2018 05:13
On juba maksu all.Võetakse seda ju palgast,kus on maha arvestatud maksud?
L 2. märts 2018 23:22
Lapse kasvatamine on siis töö.. Andke ära siis lapsed ja makske ise! Tõeline näide et ollakse raha peal väljas ja et see elatise suurus on palga eest, lapsele vajalikud asjad saab palju vähema rahaga ja seda et teine kulutab oma aega siis selle valiku on ise teinud. Kui ei meeldi siis loobu aga ei saa, rahast jaab ju ilma. Ainult raha ümber tiirlebki see asi aga see peab lõppema!
M. 3. märts 2018 09:49
Ja sina elad üldse ilma rahata? Kui palju oled sa ehk ise päris üksinda väikest last päevast päeva kasvatanud, et oskad selles asjas kaasa rääkida?
Jk 2. märts 2018 23:22
Naised üldse enam ei vali kellega magavad? Vanasti ikka vaadati selle järgi, kas kandidaadist on ka isamaterjali.Laps ei ole äriprojekt.Minu aeg ka maksab, cmn
viu 2. märts 2018 22:58
Et häpematu vähe kyll ,kuy see on ema otsene tulu ,siis peaks ka selle tulumaksuga maksustama,,aest see ju ka laekub ema arvele ,kui invaliitidelt seda võetakse siis ka las emadelt seda ka võtavad
kohtunik 2. märts 2018 22:43
Praegu on laste kulul elavaid lapsevanemaid kes ei panusta rahaliselt lapse kasvatamisse väga palju.Nüüd on võetud suund sellele et elatist lastele hakkavad maksma mõlemad vanemad solidaarselt.Elatisraha läheb otse lapse arvele mida saab kasutada AINULT lapse vajaduste katmiseks.Elatis kui ka riiklikud lastetoetused ei saa olla vanemate elatusallikaks.
Marju 3. märts 2018 00:59
Arvestama peaks meeste ja naiste palgalõhet ka. Kui ema palk on 700 ja isal 1500, lisaks kogu kasvatuskoormus ema peal, kust see ema võtab siis võrdselt isaga selle raha kui on nt 2 last? Kannatavad lapsed. Ei tasu langeda praegusest ühest äärmusest teise.
Elatis 3. märts 2018 05:10
Arvesta sellega-90-%varast jääb naistele.Mehed aga alustagu nullist ja maksku ka kinni spaad,juuksurid,küüned,peod.
Kommenteerija 3. märts 2018 07:26
Tegelikult on nii, et kes on paremal töökohal, saab tõenäolisemalt ka kõrgemat palka. Ehk kui "omal ajal" ei viitsitud ennast harida või nüüd ei ole ambitsiooni paremat palka küsida/edasi liikuda, siis on kuidagi naeruväärne nõuda sellelt poolelt rohkem panustamist, kes on palju vaeva näinud, et teenida seda mida ta teenib. Võrdsed pidi ju lapsevanemad olema. Aga nagu näha, siis "võrdselt vaesed" mentaliteet on meie inimeses ikka väga sees... :( ise pingutada ei viitsi aga nats rohkem tahaks pappi saada küll..
sa ütle... 3. märts 2018 07:54
kui paljudel meestel on eestis praeguse elu juures 1500 palk,te naised olete lihtsalt liiga ahned,liiga kergekäeliselt lähete lahku, saab ju alimendid peale panna, abielu koosnebki kompromissidest
juga 3. märts 2018 08:29
Aga kust see isa peaks võtma see 750 juhul, kui palk on 700 ja 3 last? No ei ole see kedagi huvitanud, on kohe rongaisa ja võlglane. Aga vot palgalõhe puhul peaks arvestama, eks ole.
maakas 3. märts 2018 10:08
näiteks mina elan peale elatise nõudmist kohtukaudu ,,jäin ilma kõigest..elan soojakus juba 2aastat.kuigi olen töövõimetus pensionär ja maksan
Jaah 2. märts 2018 22:40
Kes ei taha lapsi, ei peaks neid hankima. Jääb aeg endale ja ei ole vaja nö oma aja eest tasu nõuda. Milleks ronida raha pärast linade vahele, linnuke? Arvad et lapsed tahavad olla kergemeelsete üksiknaiste lapsed? Laps peab sündima perekonda, et oleks isa ja ema.
... 2. märts 2018 22:45
Seda võiks ka laste isadele rääkida.
loll 3. märts 2018 00:00
ükski isa ei jookse oma kohustuste eest!aa sinusugune mahvalda tahab varjata sissetulekuid ju!
mix õhtuleht 3. märts 2018 00:03
norm vastused kustutab?
To Jaah 3. märts 2018 00:11
Tegelikult on nii, et see kas mees soovis lihtsalt niisama natuke mehkeldada või olid tal ka tõsisemad kavatsused selgub alles hiljem ja alguses näidatakse ennast ju ikka kõige paremast küljest jne. Naised teevad ka enamasti nii ja nii lihtsalt ju on. Ehk tagantjärele on alati kõik targad.
Jaah 3. märts 2018 00:25
Et mehed soovivad nö mehkeldada, on kõigile teada, aga mis naistel viga on, et nad paremaid ja halvemaid külgi vaatlemata mehkeldama kukuvad?
p€dest mod€ 3. märts 2018 06:56
Seepärast, et elame nn demokraatlikus riigis, kus tsensuuri ju ei ole... (naerukoht)
Haha 3. märts 2018 01:58
Ära siis igaks juhuks hangigi, või oled esoteerik ja muidu kohvipaksu pealt ennustaja, et enda suhtestaatusi elu lõpuni oskad ennustada?

Ühesõnaga on loo moraal 2. märts 2018 22:37
Et isa olgu kasvatamsiel kuss, isa ei räägi, isa aga peab rahakotiga panustama. See on pehmelt ütelda jama, selline kasvatusmudel ei tööta ja see tüli süveneb veelgi ja ühel hetkel saab see mammi väga valusalt lüüa.
hakkamasaamisest 2. märts 2018 22:32
Üks hala ja häda! Kuhu on kadunud kange eesti naine!
vaata aga vaata 2. märts 2018 22:47
Naine peab olema kange, aga laste isa võib olla seelikukütt ja lödipüks, kellel pole oma lihaste laste ees kohustusi?
juga 2. märts 2018 22:30
Kui maksustada lapse kasvatamiseks kuluv aeg, siis selle n.ö. töötasu peaks maksma riik, mitte õnnetu isa. Ja sellistel "emadel" soovitaks tegelikult lapsi tõesti mitte soetada. See ei ole kohustuslik.
jah 2. märts 2018 22:17
Tundub, et tänapäeval on "üksikemadus" hea teenimisvõimalus ja teatud kontingendi mugav võimalus ära elada. Raha tuleb nii riigilt kui õnnetult lapse isalt.
nimi 2. märts 2018 22:12
väuu. sinu aeg maksab? äkki arvutad kokku siis tunnitasu ja kui laps tööle läheb hakkab sulle tagasi maksma, muigugi koos intressiga.
jah 2. märts 2018 22:02
Tänapäeval on igasuguses staarikesed juba neljandal raseduskuul üksikemad ja mis kõige imelikum - nad on selle üle ise veel uhked ka. Ehk siis see näitab selgelt kuidas moraalinormid on meie ühiskonnas üha enam väärastunud. MIs ronisid suvalisega voodisse kui rasedusest hoiduda ei oska?
lugeja 2. märts 2018 22:01
Kui ei oleks võimalik loota riigi toele siis nad ei olekski üksi.
Sebija 2. märts 2018 21:54
Miks ei tule mitte kunagi kaalumisele võimalus anda laps isa kasvatada. Oleks kohe vaba aega nii et tapab.
3. märts 2018 00:33
mitte kunagi? 3. märts 2018 07:38
Esiteks - tuleb ikka, ja mitte vaid kaalumisele. Vanemad, kes oma lastest rohkem hoolivad kui vastastikusest ärapanemisest, saavad ka oma lastele sobivaimate elutingimuste loomisega hakkama, olgu siis ema või isa juures.
Teiseks - väga paljudel juhtudel isad lapsi enda juurde ei tahagi. Sest laps pole vaid kord kuus lauale löödav 250 euri. Laps on 24/7 KOHUSTUS. Selle kohustuse puhul jäävad ära nädalalõpud sõpradega, hiljapeale venivad töökoosolekud, kohtingud uute tibidega jms. Lisanduvad aga kohustuslikud käigud kooli, lastearsti juurde, kinno multikaid vaatama, kelgumäele, ujulasse jne jne jne. Rääkimata unetutest öödest haige lapse voodi ääres, igapäevasest kokkamisest, pesuvardja kohustustest, igaõhtustest koolitükkide õppimisest koos lapsega.
Kolmandaks - ka nendest isadest enamik, kes kohtus lapsi endale nõuavad, ei viitsi tegelikkuses lastega tegelda. Neid hakkavad kasvatama kas vanavanemad või isa uus elukaaslane.

mitte lugeja 2. märts 2018 21:47
Ärgu olgu siis üksik. Riik süüdi?
3. märts 2018 00:32
On ka inimestel probleemid ikka ma ei saa aru, kui aeg nii kallis ikka on, siis on ka raha ja võib lapsehoidja palgata, milles probleem, lihtne ju. Ega laps ongi ju kohustus ja lapsega tegelemine nõuabki aega ja ega see elu polegi lihtne kui just miljonär ei olda ja ka siis on omad mured. Ma arvan, et enamus inimesi sooviksid nii elada, et mingeid muresid elus ei oleks, aga teglikkuses on nii, enamusel on mingeid muresid, ühel on ühed mured, teisel jälle teised ja lihtsalt tuleb püüda elada nii, et mingeid uusi muresid ja probleeme endale sihilikult mõtlematult läbi lolluste juurde ei tekitaks.
elektritsaabtasuta 3. märts 2018 02:12
Naised toodavad pangalaenu orje ilma tasuta. Investeerivad neisse mega raha ja energia,oma tervise ja aja,ning vastu ei saa midagi. Naised toovad pangale mega kasumi ja pangad ei pea selleks tegema investeeringuid.
elektritsaabtasuta 3. märts 2018 02:13
Ajal mil vaenlane okupeerib Eestimaad,varastab maid ja pagendab eestlasi...vaenlane erastas riigikogu ja kehtestas eraomandi ja kapitalistliku elukorralduse vastase seaduse-RB varjus vaenlane anastab Eestimaad...poliitikud ja igasugused aktivistid juhivad rahva tahelepanu oluliselt mitte olulisele...Nad peedistavad rahvast viinaralliga.Seda alkoholi vastast ja illegaalsete narkootikumide keskset poliitikat alustati juba 90-ndate alguses. Savisaar oli see kes piiras kauplustes alkoholi myygi aegu. Aga narkodiilereid ei piira keegi,nemad teenindavad 24/7... Esitagem Jevgeni Ossinovskile kysimus:" Kas karskuspidusid korraldate ?" Karskusseltsi sponsoriks oli Liviko ja selts tegeles koosolekutel istumisega. Karskuspidusid ei korraldanud. Ossinovski pole karskus pidude tarbeks midagi teinud. Selle alkoholi aktsiisi teemaga paljud ajavad vaid puru silma selleks,et makstaks makse. Teatavasti on avalik saladus,et kulutused naftasaadustele on varjatud maks ja need on mahukamad n.n. riigimaksudest. Tanklate kaudu imetakse miljardeid millistest maksuamet vaid unistab. h t t p : / /e lektri tsaa btas uta. b l o g s p o t. c o .u k /2018/02/ben siini-ja-di isli -ase mel- val ad- pa aki. h t m l? m=1 Brasiilias,USA-s,Venemaal ja mujal on populaarne oma kodugaraazis paigaldada autole jupid millede abil auto mootor hakkab töötama vesiniku abil s.o. paaki valad vett ja mitte bensiini ega diislit. Japsid toodavad veemootoritega autosid : h t t p s: / /en. m.w ikip edia. o r g/wi ki/Toyo ta_Mi rai
3. märts 2018 07:31
Kui ikka aeg nii kallis on, siis on ka raha lapsehoidjaid palgata ja pole neid alimente vajagi ju.